Re: Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies Re: Výroba boilies

#262713
Luba
Účastník

Ahoj.
Co se týče toho jednoduchého boile, tak bych se asi snažil vyhnout té strouhánce která hlavně tahá menší ryby a nahradil bych jí nejspíš sojovou moukou ovšem tak max 200g. Když už tam máš rozmixovaná játra, kterých je mezi námi asi hodně, (stačila by polovina), tak už bych tam nedával tu játrovou moučku, protože když se celkově to těsto zhutní odebráním strouhánky mohly by koule špatně „pouštět“. To je že by se špatně dostávala vůně ven z koule, prostě zabetonovaný povrch koule játrama. Neškodila by tam nějaká rybí moučka, tak 200g, nebo radši mleté pstruží peletky a aby byly koule drobet nadýchanější, doplnil bych to třeba pšeničnými klíčky. Vajec bude asi muset být trochu víc, protože směs bude sušší a kompaktnější, ale to chce vyzkoušet na malém množství aby se to dobře šoulalo.
Taky bych tam dal trochu oleje, třeba lososový 20ml. Takhle by to mělo být trochu selektivnější, ale pokud by na to pořád šly malé ryby můžeš selektivitu podstatně zvednout esencionálním olejem Black Pepper a pak bych vynechal ten práškový.

Takže by to pak vypadalo asi takhle:

– 250g rozmixovaných jater
– 250g krupice
– 200g sojové moučky
– 200g rybi moučky, nebo lépe mleté pstruží peletky
– 100g pšeničné klíčky
– 5 stroužků česneku
– 8 – 10 vajec
– 20ml lososový olej
– pepř nebo esenciální olej Black Pepper 10 kapek

Mělo by se to celkem dobře šoulat.
Ber to jenom jako můj pohled podle mých zkušeností, ale myslím že to bude fungovat dobře. Třeba Ti ostatní ještě něco poradí. Ať se daří.