Re: Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies Re: Výroba boilies

Luba
Účastník

Taky mám strop u surovin. Třeba konkrétně u glutenu je mezních 15%, takže prtože v krupici je taky nějaký, je podle mě těch 100g maximum. Ale zase protože je to vlastně nejlépe stravitelná rostlinná bílkovina tak se to tam dá nechat. Alespoň když pak potřebuješ někde ubrat protože tam chceš dát třeba extrakt, máš kde. Albumin je bílkovina živočišná ale ve vodě jen částečně rozpustná. Používám ho na zkrácení doby varu a vytvrzování boilies v dávce tak max 10%. Sojovka je velmi dobrý nosič pro aromata. V kombinaci s pšeničnou moukou zvyšuje nutriční hodnotu boilies, ale gluten v ní není.
    Koule vařím ve velkým starým friťáku a vyndavám když vyplavou. Z mých směsí to trvá tak cca 3 minuty, jak u které. Když kouli po uvaření řízneš tak střed není úplně dovařený. Myslím že s tou dobou vaření to je mýtus který vychází z toho že čím dýl koule vaříš tím míň tam zůstává ingrediencí které se prostě vyvaří a koule je tvrdší, což by mělo svědčit hlavně větším rybám a menší se budou handrkovat o boilies kde toho zůstalo víc.
    Co se týče barvy boilies, tak to určitou roli má. Dneska už asi nikdo nebude tvrdit že je kapr barvoslepý, ale vnímá barvy v úplně jiném spektru než člověk. Takže krásně barevné koule v obchodech se asi líbí víc rybářům než rybám. Přesto mám vyskoušeno že na žluté těsto je mnohem víc záběrů než na nebarevné. Někdy je dobrá koule „nenápadná“ , někdy je lepší když řve „tady jsem“. Ale rozhodující bude vždy potravní signál.