Re: Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies Re: Výroba boilies

Nazdar pánové,

Lubo – to snad není možný, jak máš složení těsta v oku. Přesně jsi to trefil – konopí teda bylo v plánu už od začátku – ale hladkou mouku jsem musel dodat, protože výsledek byl stejný, jaký jsi napsal.
2. poznatek byl, že barvivo je opravdu zbytečné. Paprika je zajímavý tip – otázka je, jestli pálivou, nebo sladkou.
3. poznatek – málo anýzu. Asi. Ve směsi vůbec nejde cítit – ta ústřicová omáčka a rybí moučka to prostě přerazila. Otázka je, jestli to ryba cítit může – takže jestli přidat, nebo to tam nedávat vůbec.
Nicméně se musí nechat, že směs se poměrně slušně koulela – udělal jsem (kvůli času vyloženě na zkoušku) pár kuliček, vařil jsem do vyplavání. S konzistencí jsem byl víceméně spokojen. Hned jsem zkoušel ve skleničce s vodou chování – a taky poměrně fajn. Prostě „standartní boilies“ 😉 Po rozkrojení taky spokojenost. Smrdí to hezky, i po 2 denním sušení. Dokonce jsem zkusil jednu kuličku užmolit jenom tak – bez vaření – ta drží jak vzteklá 😀 Od včerejška je taky ve sklence s vodou, dnes do ní zkusím šťouchnout. Snad mě to nepokouše.
Co je horší – tohle těsto jsem kvůli času dal do lednice…
Asi je Vám všem jasné, že teď to musím rozmlátit krumpáčem – předpokládám, že toliko mouky a krupice prostě tu vlhkost vytáhlo, se ztuhnutím jsem počítal – ale netušil jsem, že to bude tak rapidní.
Předpokládám, že navlhčení (spolu s paprikou) by mohlo pomoci.

K paprice a Anýzu – použil jsem praktický postup z výroby klobásek … anýz jsem po rozdrcení trošku zalil teplou vodou – lépe to uvolňuje vonné a chuťové silice – a lépe se rozprostřou do těsta – u domácích klobásek je to opravdu ověřeno. Takže tohle stejný udělám i s paprikou.

Smrad je to solidní – ale manželka je zatím tolerantní 😉