Re: Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies Re: Výroba boilies

#263655
Luba
Účastník

steve:
Mezi produkty vyrobené ze soji patří sojová mouka, sojové mléko, tofu sýr a sojové maso. Takže sojová mouka jsou mleté sojové boby zbavené sojového mléka (případně se mouka ještě odtuční) . Skoro všechny další výrobky jsou právě z těchto dvou komponentů (mouka a mléko). Mouka je základ a potom se třeba extruduje na různé kostky a tvary připomínající např. maso. To se dá smozřejmě také namlet a použít, ale je to lepší pouze v tom že je to částečně tepelně zpracované, jinak zbytečná dřina. Ono totiž je dobré sojovku jak tučnou tak odtučnělou před použitím do boilísu tepelně upravit (stačí tak 30minut při teplotě 120 stupňů třeba v el. troubě).
Pro zajímavost 500 gramů sóji obsahuje cca stejné množství bílkovin, jako např. dvě kila masa, 5 litrů mléka a nebo 28 vajec.. Ale nakolik je to doopravdy zdravé o tom se vedou dost spory. No rybám by to snad ubližovat nemělo.

No a rozdíl mezi hrubou moukou a semolinou je jen ten že semolina je z jiné odrůdy pšenice s extrémě tvrdými kvalitními zrny. Je lepivější a má o pár procent víc proteinů. To je asi vše.