Re: Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies Re: Výroba boilies

#263656
steve
Účastník

    [quote=”steve”][quote=”V.S.”]Ako pise Luba tu rybiu mucku tam kludne nechaj. Ja davam rybiu mucku do kazdej zmesi aj do sladkych ovocnych boilies vzdy min. 100g na kilo ale uz som robil aj zmes kde bolo 500g rybyny na kilo do toho sladidlo a brusnicova esencia. Chytalo to viac nez uspokojivo. Co sa tyka priemeru hada vzdy ked idem sulat novu zmes a mam moznost dam novy spic do do dela zrezem si ho na mensi priemer a postupne zvacsujem kym to niesu gule jak lozika. Nic lepsie nevymyslis, kazda zmes sa totiz chova trochu inak. Jo a nezabudni si ten spic potom oznacit 😉

    kámo, to si zabil s tými špicmi to som potreboval počuť Luba je frajer tiež mi poradil že treba skušať a čo sa týka rybyny tak asi to nechám tiež tak ako hovoríš
    dik 😉

    Zdarvím V.S. robil som dnes gule a nastal problem s tým že pri rolovaní sa mi na bokoch robia zase jamky ako keby gula praskla neviem čím to je pred tym sa mi to nestalo po uprave zmesy,upravoval som aj špice na mlynčeku aj som pridal nejake zmesi a inde zase ubral už som zúfaly,
    250g pš krupica
    250g ryb mucky
    150g soj. muka
    50g vt.zob mleta na hrubsie
    50g repka mleta na hrubsie
    100g gluten
    100g ps.klicky
    50grobin red

    toto je ta zmes a pouzival som rovnaky spic ako pred tym vajec som dal 12ks na kilo .po uvareni to nie su gule ale valceky s jamkami na bokoch pripada mi to ako keby pri rolovani sa cesto na bokoch nezlepilo. A po vymieseni v kuch. robote zostane miska uplne cista to znamena ze cesto by malo byt ok nie?
    alebo je tam malo vajec? Ak mozes poraď Dakujem