Re: Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies Re: Výroba boilies

#263686
Luba
Účastník

steve:
Když jsi dělal před nedávnem z týhle směsi koule tak byly dobrý, aspoň jsi to psal. Takže chybu bych ve směsi neviděl pokud jsi nějak zásadně nezměnil komponenty (třeba jiný výrobce) nebo tekuté složky. Myslím že jsi se příliš upnul na to že v mixéru se to namíchá dobře a nic tam nezbude. V tom to není! Těsto je třeba zpracovat do správné koexistence a třeba dodělat i v rukách. Jak se pozná že je těsto přibližně správně namíchané už jsem popisoval. Ale ještě Ti poradím jednu věc. Zkus z něj uválet hada jen tak rukou a pak ho po délce rozřízni ostrým tenkým nožem. A uvidíš jestli nemá uprostřed dutinu, nebo soustředěné hrubé komponenty ze směsi, nebo jestli se nějak „nebourá“. Pokud to bude mít „vady“ je třeba upravit směs. Totéž pak zkus s hadem vytlačeným ze strojku, protože může být příčina i ve strojku (může soustřeďovat hrubší komponenty). Lepší je používat výtlačnou pistoli i když se musí trochu víc máknout, protože tam se těsto netočí a leze rovnoměrněji.
Když to bude v pořádku tak je problém v průměru hada., takže to je až skoro poslední možnost.
Rozhodující je těsto „akorát“ (husté dělá věnečky místo koulí protože se tlakem uprostřed trhá a řídké těsto se propadá).

Nezoufej, však na to přijdeš! Tohle se stává a stávalo každému kdo takhle začínal i mě. Chce to nabrat zkušenosti a půjde to!