Re: Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies Re: Výroba boilies

#263758
Luba
Účastník

Některé firmy se při výrobě velkého množství boilies uchylují k tak zvané metodě „korpusu“, to znamená že si nechají udélat kuličky z nějakého základního materiálu které jsou velice tvrdé a pórovité. Tyto kuličky si pak koupí a napustí vlastními příchutěmi. Problém je že takto vyrobené boilies pokud leží někde u prodejce i víc než rok hodně ztrácí, zvlášť když se poruší sáček nebo jiný obal ve kterém jsou.
Netvrdím že to dělají i renomované firmy, ale skladování i jejich výrobků je u prodejců na mizerné úrovni. Proto když si chci takové boilies koupit, beru je přímo od výrobce protože tam je jistota že dostanu v rámci možností boilies čerstvé.
Co se týče chemie v boilies, tak se určitě používá tak jako v potravinách pro lidi. Konzervanty a další i přírodní složky v boilísech jsou produkty chemického průmyslu. To ale nemusí být škodlivé.
Závěrem bych řekl že právě tyto a podobné problémy s kupovanými kuličkami mě přivedly k výrobě vlastního boilísu. Tam vím přesně co jsem si tam dal a co na to ryby.