Re: Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies Re: Výroba boilies

V.S.
Účastník

[quote=FacSKA post_id=12111 time=1506201161 user_id=2340]
Chcel by som si ísť zobrať suroviny do Beňadika, mám to kúsok https://www.zmesicarp.sk/

Z toho čo si mi napísal: ,,pridanim hrubsich zloziek, pouzitim lepsie stravitelnych prip rozpustnych, hydroizolovanych a tepmostabilnych komponentov, pre tento ucel vhodnejsich olejov a esencii atd.“, fakt neviem čo konkrétne by bolo dobré tam dať.

Sojovku tam nekupuj. Ja som kupil z hulina co je ich dodoavatel a povedal by som ze to nieje sojová muka ale sojovy srot pochybnej kvality. Poviem to tak ze na kratkodoby lov by bol vhodnejsi bolies zalozeny na vtacom zobe kde budes mas rybiu mucku len ako atraktor 100-150g samozrejme nejaku kvalitnu. Ja v takomto pripade rad pouzivam LT97. Pridas tam nejake tie atraktory napr. 50-100g Robin Redu nejake pivovarske kvasnice, pecenovy prasok, GLM extrakt atd. atd. Moznosti je ozaj vela a zalezi aj od prichute aku chces robit ale nikde nieje napisane ze ti nebude fungovat aj nieco co by sa inemu zdalo ako holy nezmysel. Co sa tyka oleju lepsie su tie co maju nizsiu teplotu tuhnutia ako repkovy, zazimovany lososovy alebo napr. olej s trescej pecene. Esencie na bazi alkoholu sa lepsie uvolnuju do vody tak by mali tiez trochu napomoct k rychlejsiemu zaberu. Mne napr. dobre fungovala kombinacia 8ml slivkovej esencie z hulina (ta je na alkoholevej bazi a zmesicarp je to iste) a 30-50g spanielskeho korenia na kg zmesi. Za zmienku este stoji ze ta esencia je hodne horka tak je vhodne pouzit nejake sladidlo. Ja som daval 1,5-2ml NHDC.