Re: Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies Re: Výroba boilies

#264088
Luba
Účastník

roxtidy:

Nevidím v tom žádnou podstatnou chybu. Samozřejmě to chce nejdřív vyzkoušet na malém množství jestli se to bude dobře šoulat a jestli se nebudou koule rozpadat nebo po vyschnutí třeba praskat a tak podobně. Když to bude v pořádku tak potom má smysl začít podle toho jak se budou koule chovat ve vodě a jak to budou ryby brát zkusit trochu dotunit nebo pozměnit poměry ve směsi. Zpravidla se dávky jednotlivých komponentů směsi dávají ve stovkách nebo padesátkách gramů jen pro začátek a potom se zkouší a mění poměry. Je to hodně práce směs dotáhnout a hlavně spousta zkoušení co kapři na to….
Mě trvalo doladění některých směsí i víc než tři roky a stejně ještě zkouším když tam dám třeba „tohle“ jestli to bude lepší ale zpravidla už výsledky o moc lepší nejsou a pokorně se vrátím jak to bylo před tím. Tak se nejlépe pozná že už potenciál té směsi je skoro na maximu. Když chci něco lepšího musím začít od začátku a poskládat jinou směs. A ještě něco. Za celou spoustu let co se snažím udělat nějaké opravdu vynikající koule se mi nepovedlo najít věc která kdž jí tam dáš tak máš zázračné koule. Většinou jsou změny dost nevýrazné.
Tím Tě nechci samozřejmě odradit. Když nachytáš pěkné ryby na své vyrobené Boilies a třeba i naštveš okolní krmítkáře tak to fakt stojí za to.