Re: Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies Re: Výroba boilies

#264171
kobr.d
Účastník

  Nakopíruji sem automatem přeložený článek. Překlad je bohužel takový jaký je, ale pochopit se to dá. Třeba to někomu pomůže při skládání vlastní směsi na boilies.
  Odkaz na článek http://www.carpfever.co.za/…wn-base-mix/

  Jak navrhnout svůj vlastní základní mix

  Jedná se o velmi základní průvodce pro ty rybáře, kteří chtějí začít míchat a válet vlastní boilies. Pokud jde o boilies, možnosti jsou nekonečné a můžete to udělat tak komplikovaně nebo tak jednoduchě, jak se vám líbí. Moje rada by byla začít s něčím jednoduchým (jako je mix diskutovaný v tomto článku), získat důvěru v návnadu a pak začít experimentovat. Největší chyba, kterou začátečníci dělají, je snažit se dostat příliš složitě, aniž byste pochopili základní teorii o vytváření vlastního mixu.

  Když začnete mixovat svou vlastní základní směs, je nezbytné mít pochopení, proč fungují boilies. Co dělá kapor rozhodnout se jíst boilie a co je ještě důležitější, stále se vracet pro více? Přísady, které používáte k vytvoření boilie, slouží všem jiným účelům a lze je měnit podle konkrétních potřeb rybáře; existují však určité složky, které jsou životně důležité, jako jsou pojiva.

  Pojivo je nerozpustná složka, obvykle mouka nebo jídlo. Když je kombinován s vejci, je zodpovědný za udržování boilie dohromady. Nejběžnějšími pojivy jsou sójová mouka (upřednostňuji praženou) a krupici. Ačkoli boilies v těchto dnech jsou mnohem složitější, jednoduchá směs 50 procent sóji a 50 procent krupice, smíchaná s vejci a vařená je technicky boilie. Aby to bylo jednoduché, budeme pracovat s jedním kilogramem základní směsi. To může být zvýšeno nebo sníženo podle toho, kolik chcete, dokud poměr zůstane stejný.

  Takže 1 kg této směsi by vypadalo takto:

  500g krupice
  500g sójová mouka
  7–8 vejce

  Nyní, když máte nejzákladnější boilie, můžete začít přidávat další přísady tím, že spojíte pojidla. Je důležité mít na svém návnadu zdroj bílkovin; chcete, aby ryby těšily z vaší boilie a přijaly je jako životaschopný zdroj potravy. Mezi běžné bílkovinné složky patří živočišné bílkoviny (rybí moučka, krevní moučka, kostní moučka atd.), Mléčné bílkoviny (nejběžnější jsou srvátkové bílkoviny, které se často nacházejí v dětských receptorech a tělních proteinech atd.) Nebo jiné bílkoviny izolované a neaktivní pivovarské kvasnice). Rybí moučka je obecně nejvíce dostupná a cenově dostupná, takže nahradíme 30 procent (300 g) sóji a krupice rybí moučkou.

  350g krupice (O 150 g méně)
  350g sójová mouka (O 150 g méně)
  300g rybí moučka
  7–8 vejce

  Tato návnada začíná mít nějakou nutriční hodnotu, ale existují další věci, které můžeme přidat k tomu, abychom zlepšili toto, stejně jako zvyšovat stravitelnost a přitažlivost návnady. S cílem zlepšit stravitelnost vaší návnady musíte přidat přísady, které podporují střevní flóru ryb, stejně jako přidat vlákninu. Pšeničné klíčky nejsou jen dobrým zdrojem vlákniny, ale mají vysoký obsah bílkovin, vitamínů a minerálů. Rozdrcené konopí je další složkou, která přidává více než jen vlákno a strukturu; má dobrou úroveň bílkovin, je naplněná vitamíny a minerály a přidává olej do vaší návnady. Můžeme nahradit více pojiv osmi procenty (80 g) pšeničných klíčků a pět procent (50 g) drceného konopí.

  285 g krupice (O 65g méně)
  285 g sójová mouka (O 65g méně)
  300g rybí moučka
  80g pšeničné klíčky
  50g drcené konopí
  7–8 vejce

  Nyní máme velmi jednoduchou, ale výživnou a stravitelnou návnadu. Dalším krokem je zahrnutí rozpustných složek, které se postupně rozpouštějí a dispergují ve vodě působící jako atraktanty. Ryby je vybírají jako potravinové signály a začnou se krmit. Mnoho mléčných proteinů je rozpustných a „uniklo“ z vaší návnady. Dětská výživa, proteinové koktejly a náhražky mléka (dětská výživa pro telata) jsou běžně používané. Přidejte do mixu 15 procent (150 g) náhražky mléka:

  210g krupice (O 75 g méně)
  210g sójová mouka (O 75 g méně)
  300g rybí moučka
  80g pšeničné klíčky
  50g drcené konopí
  150g telecí mléko
  7–8 vejce

  Nezapomeňte, že čím více rozpustných složek přidáte, tím rychleji se vaří vařící voda ve vodě. 100 až 200 gramů rozpustných složek na kilogram je dobrým výchozím bodem. Některé přísady, jako jsou pivovarské kvasnice a krevní moučka, jsou částečně rozpustné.

  Dále můžeme přemýšlet o chutě. Koření jako černý pepř, chilli, paprika, atd. Jsou všechny dobré ingredience, aby vaše návnada více zajímavé. Chilli vločky a černý pepř jsou mé oblíbené koření a jsou přítomny téměř ve všech boilies. Dobrým výchozím bodem je 10 až 20 gramů na kilogram. Pokud chcete přidat papriku, můžete jít vyšší, 50 až 100 gramů na kilogram. Udržujeme to jednoduché a prozatím přidáme chilli a papriku.

  200g krupice (O 10 g méně)
  200g sójová mouka (O 10 g méně)
  300g rybí moučka
  80g pšeničné klíčky
  50g drcené konopí
  150g telecí mléko
  10g černý pepř
  10g chilli prášek
  7–8 vejce

  Nyní máme směs, která se bude pečlivě hodit a chytit ryby, ale s touto kombinací můžete stále ještě mnohem kreativnější. Přidejte další rozpustné přísady, mléčné bílkoviny jsou vždy dobré, ale mohou se stát dražší. Jsem také velkým fanouškem ingrediencí jako je prášek v krvi, pivovarské kvasnice a arašídové jídlo. Udělat nějaký výzkum; tam je tolik dobrých ingrediencí venku a polovina zábavy vytváření vlastních návnad je nalezení nových věcí, které je třeba experimentovat.

  Můžete také začít s přidáváním tekutin do vajíček před mícháním se suchými přísadami. Věci jako med, melasa a marmite smíchané s trochou horké vody a poté přidané do vajec také uniknou z vaší návnady, stejně jako pomoc s chutnou. K podpoře válcování lze přidat různé oleje a přidat důležité tuky (konopný olej, podzemnicový olej, rybí tuk). Dokonce můžete jít tak daleko, jak přidat věci do míchačky, než je přidáte do vajec; zmrzlé krevety, slávky a kuřecí játra jsou skvělým přírůstkem návnady.