Re: Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies Re: Výroba boilies

Luba
Účastník

Dinno:
Moučku z hmyzu a larev občas používám, ale problém je její složení. Pokaždé je totiž úplně jiná, asi podle toho jaký hmyz obsahuje. No a proto je pro mne jednodužší použít třeba bentos. Ale osobně si myslím že čas hmyzího boilies ještě určitě přijde a že je v tom velký potenciál. Jen je prostě potřeba se naučit ho připravovat tak jak to rybám nejlépe vyhovuje a to asi nebude usušit a namlet….

kobr.d:
No tak to vidíš, ty návody na pražení konopí mi připadají téměř totožné, já jen nemám v boiliesárně elektrickou troubu ale obyčejný vařič…

a pro Návštěvníka:
Rychlost rozpadu boiliesu jednoznačně závisí na celkovém složení. Ale pro úplnost dobu rozpadu prodlužují komponenty které vytvrzují boilies (například Albumin, Laktalbumin, Kaseinát a tak pod.) Ovšem zase mají při větších dávkách i svoje negativní stránky (třeba Kaseinát bobtná a je poměrně kyselý). Lepší variantou je vytvoření dalšího obalu boilies např. namočením do nějakého dipu nebo tekuté potravy a zasypáním suchým dipem nebo třeba suchou směsí a nechat vyschnout.