S BOILIESMAN NA MIESTNEJ VODE

Úvod Diskuze Ostatní fóra Zprávy od vody Výpravy a úlovky v roce 2015 S BOILIESMAN NA MIESTNEJ VODE

#262692
SeboMoravčík
Účastník

Ako väčšina z vás vie, 15. mája nám na niektorých kaprových vodách začala sezóna. Vydal som sa teda na jednu miestu blízko ktorej bývam. Je to 38Ha veľmi zabahnená priehrada. Išiel som už deň vopred aby som si vytipoval miesto a rozkŕmil ho. Pri vode už bolo niekoľko partií s karavanmi na miestach, ktoré som mal vytipované, kde bolo okolo 3m vody. Ja som sa od nich posunul bližšie k hrádzi, kde bolo okolo 4-5m vody. Bójku som si dal asi 90m od brehu aby som mohol aj nahadzovať. Miesto som rozkŕmil okolo 5kg partiklu (kukurica, jačmeň, žito). Pridal som ešte malé 4mm halibut pelety a nakrájane boilies od firmy BOLIESMAN robin red garlic a ananás.
Keďže je na tejto vode veľmi veľa smradlavého blata bolo treba všetko dvíhať. Zvolil som dva druhy montáži. Jedna bola popka so zrnkom kukuričke háčik korda kurv shank, zmršťovačka, jemná šnúrka s kombináciou fluocarbonu, Popky sa mi osvečili od firmy BOILIESMAN hlavne príchuť ananás a ružová broskyňa. Táto montáž fungovala hlavne cez deň, keď svietilo slnko. Druhá montáž bola z jemnej šnúrky, háčik korda wide gape, zmršťovačka, oblúčik na háčik. Na tento návezec som „nabil“ potápabvu guličku robin red garlic a ananásovú popku. Táto kombinácia fungovala hlavne keď sa zotmievalo. Ryby mi jazdili hlavne od ráno do obeda a potom vo večerných hodinách. Po obede som zdolal ešte pár kaprov na 2m fluocarbon vo stĺpci alebo „zig rig“ s ananásovou popkou. Kŕmenie som zvolil dosť do priestoru, pretože kapry chodili v húfoch a potreboval som aby sa tam čo najdlhšie zdržali, tým ako hľadali drobný partikel. V sobotu, keď mi prišlo ešte 5kg repky a konope sa zábere zdvojnásobili. Olej z repky kaprov ešte viac rozožral a tie nehľadeli.
Chytil som okolo 30 kusov kaprov, ktorí sa všetci pohybovali okolo 50cm. Všetko tohtoročná násada. Chytil som aj krajšieho kapra, ktorý meral 63cm a vážil 5kg. Výpravu hodnotím veľmi kladne, guličky od firmy BOILIESMAN nachytali pekný počet rýb. Tu je pár úlovkou, ktoré som chytil. Za kvalitu sa ospravedlňujem, keďže som a fotil sám cez statív.

[hsimg]http://www.lovkapra.com/wp-content/uploads/2015/05/113.jpg[/hsimg]

[hsimg]http://www.lovkapra.com/wp-content/uploads/2015/05/211.jpg[/hsimg]

[hsimg]http://www.lovkapra.com/wp-content/uploads/2015/05/35.jpg[/hsimg]

[hsimg]http://www.lovkapra.com/wp-content/uploads/2015/05/42.jpg[/hsimg]

[hsimg]http://www.lovkapra.com/wp-content/uploads/2015/05/52.jpg[/hsimg]

[hsimg]http://www.lovkapra.com/wp-content/uploads/2015/05/62.jpg[/hsimg]

[hsimg]http://www.lovkapra.com/wp-content/uploads/2015/05/71.jpg[/hsimg]

[hsimg]http://www.lovkapra.com/wp-content/uploads/2015/05/81.jpg[/hsimg]