Plastické olovo vs olovené broky..

Pravidla fóra
Diskutujte zde prosím pouze na témata ohledně drobného vybavení určeného pro lov kaprů. Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Váš příspěvek nesmí být v rozporu s pravidly kaprařského fóra. Děkujeme za dodržování těchto pravidel.

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Plastické olovo vs olovené broky..

Re: Plastické olovo vs olovené broky..

od KILLERSTALKER » 20 bře 2015, 14:40

Taky používám olověné bročky. Levné a spolehlivé

Re: Plastické olovo vs olovené broky..

od Radim10 » 19 bře 2015, 22:24

Já radši používám olověné broky. Chytám na kombinovaný návazec, takže ho vždy dám klasicky na rozhraní pletenky a FC. Plastické olovo jsem používal dříve, ale kvůli vysoké ceně a přibližně stejné frekvenci odpadávání z návazce vlivem odírání návazce o vázky kameny atd., jsem přešel na bročky :)

Re: Plastické olovo vs olovené broky..

od dasty carp » 21 úno 2010, 23:46

P.O.používám též,,a to od Krystonu,,používám i bročky,,,P.O. používám jen na měkké materiály Merlin,,atd,,na kroužky,obratlíky..Co se týče toho sjíždění,,tak to se mi samozřejmě stalo,,ale pak jsem ho začal používat jen na měkké matroše a drží,,záleží jak se tam nainstaluji,,musí se olovo co nejvíce rozmačkat a zahřát aby se dobře narulovalo na šnuru,,př..zkusit ho dát na pletenku a nahřát zapalovačem,,aby bylo více podajné,,,Já s tím nemám problém,,Cena je vyšší,ano,,je to asi dáno tím že je to těžšší než klasické broky,,olovo..
Jinak bročky samozřejmě též používám a to né jen na návazec,,ale př..Místo olověnky dám třeba fluocarbon,třeba dva metry a nacvakám tam bročky aby to leželo na dně. Toto samozřejmě používám na velmi čisté vody a jen na vyvážku,,je to lepší než olověnka a zde mají bročky své opodstanění jako na návazci...Tod asi vše ;) ;) ;)

Re: Plastické olovo vs olovené broky..

od superweb » 20 úno 2010, 19:57

me napadlo dat kousek plastickyho olova na hacek kousek od spicky..pri nasati nastrahy by to pomohlo stocit hacek smerem do spodniho pysku kapra..ale nevim jestli by rybe nevadilo kdyby to nahodou spolkla

Re: Plastické olovo vs olovené broky..

od Fit » 20 úno 2010, 18:10

basnak: Tak to jsi si teda pěkně hrál, vypadá to dobře ;) .

Jinak ohledně toho plastického olova, tak já ho používám taky (jak jsem psal). Mám celý balení od Kryston. Je pravda, že je to malý, ale ono to zase vydrží docela dlouho, pokud to člověk neutrhne. Občas ale na řece dám klidně brok a prostě, jak jsem psal, nevidím v tom nějak moc rozdíl... Výhoda je vtom, že se to plastické olovo samozřejmě dá tvarovat dle libosti ;) .

Re: Plastické olovo vs olovené broky..

od basnak » 19 úno 2010, 18:07

superweb: tak to jsem rád že nejsu jediný. :D

Jinak přiložím další výhodu plastického olova. Dá se použít při prezentaci pop-up přímo na háček. Doma jsem si hrál :) Vyzkoušíme, uvidíme. 8-)
Arma.Poin LSC.jpg
Plastické olovo na háčku při použití Pop-up.

Re: Plastické olovo vs olovené broky..

od superweb » 19 úno 2010, 16:56

basnak píše: Od krystonu jsem si koupil plastické olovo v domnění, že toho bude plná ta krabička a s hrůzou jsem zjistil, že je tam malinký obdélníček - za ty prachy mě teda dostali :x
jo, tak na to sem naletel taky :)

plasticky olovo ma tu vyhodu ze ho lze vytvarovat treba do tvaru tenkeho valecku, pak na snure drzi, mene casto se mi stava ze se navazec zamota(hacek zasekly na brocku apod).

Re: Plastické olovo vs olovené broky..

od basnak » 27 pro 2009, 19:46

Též mám obě dvě varianty. A používám je stejně. Od krystonu jsem si koupil plastické olovo v domnění, že toho bude plná ta krabička a s hrůzou jsem zjistil, že je tam malinký obdélníček - za ty prachy mě teda dostali :x
Jinak k té funkčnosti. Broček klidně dávám na pletené šňůrky - jak už jste psali neměla by to být zas tak velká hrůza co se týče namáhavosti materiálu.
Pl. olovo zas používám na tuhé materiály jako je např. FC, obratlíky, kroužky při kombinovaných návazcích. Na obratlík, nebo kroužek už bych těžko nacvakl broček. U FC se bojím dávat broček, z důvodu narušení pevnosti. Taky se mi stalo že mi plas. olovo sjelo k háčku. Těžko říct jestli se to nestalo až při vytahovování udice, kdy může návazec o něco zavadit. Ale je to výjmečná situace při pořádném zpracování.

Re: Plastické olovo vs olovené broky..

od Fit » 25 pro 2009, 20:24

Já mám v kufříku obě dvě varianty a musím říct, že mám raději ty obyčejné broky :) . Už několikrát se mi stalo, že mi to plastické olovo sjelo po šňůrce k háčku a potom to nebylo v té požadované vzdálenosti. U bročků se mi toto nestává. Plastické olovo mi nikdy nedrží tak pěkně jako broky. Nemyslím si, že by broky nějak poškozovaly pletenku, když se tam opatrně nacvaknou. Takže asi tak, já jsem to plastické olovo dostal a myslím, že si ho asi nikdy kupovat nebudu. Ještě ho mám dost, a je to značkové od Krystonu... Tolik moje zkušenosti ;) .

Jinak poslední dobou dávám malý olověný broček skoro na každý návazec. Klidně i třeba někam do půlky návazce, a to i když chytám na potápivou nástrahu. Jednak to má takovou menší funkci rovnátka a za druhé to lépe maskuje samotný návazec, protože více kopíruje dno a nevytvoří se oblouk 8-) . Co vy ostatní?

Re: Plastické olovo vs olovené broky..

od CT Sazan » 25 pro 2009, 17:01

ja teda používam broky ale možná má plastický olovo tu výhodu ,že tolik nezmačkává pletenku ale podle mě je to určitě stejný

Plastické olovo vs olovené broky..

od Black pepe » 25 pro 2009, 13:13

Strále uvažujem aké výhody má na montáži plastické olovo oproti oloveným brokom keď v podstate obidve plnia ten istý účel... :idea: :arrow:

Nahoru