Výroba boilies

Pravidla fóra
Diskutujte zde prosím pouze na témata ohledně boilies a pelet určených pro lov kaprů. Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Váš příspěvek nesmí být v rozporu s pravidly kaprařského fóra. Děkujeme za dodržování těchto pravidel.

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Výroba boilies

Re: Výroba boilies

od Luba » 20 črc 2018, 13:04

Heda.15:
Myslím že nejlepší by pro Tebe na začátek bylo zkusit nějakou hotovou směs. Ale pokud tedy máš zájem vyrobit si nějakou svojí směs zalistuj zpátky v tomto tématu na stránku tuším 38, kde je od Kobr.d nakopírovaný článek "Jak navrhnout svůj vlastní základní mix".
Je to asi to nejlepší jak se zorientovat v úplně základní problematice výroby a sestavování vlastních směsí pro boilies. Zamysli se nad tím a zkus si nějakou směsku navrhnout. Když jí sem pak napíšeš tak Ti to rozebereme a bu´d schválíme nebo aspoń poradíme co je tam třeba špatně nebo jak by to bylo lepší.
V tomto tématu je i spousta směsí hotových a můžeš i třeba najít jak jsme dávali některé dohromady.
Také přemýšlej jaký typ boilies bys chtěl udělat, jestli sladké ovocné, masovky či rybinu a hlavně kde a jak na to budeš chytat.
Zároveň se omlovám že jsme na Tvůj příspěvek zareagovali za dlouho, ale teď chytáme a k počítači se dostanem spíš vyjímečně.
Ať se daří a ozvi se!

Re: Výroba boilies

od Heda.15 » 12 črc 2018, 05:55

Dobrý den pánové, sem sice novým členem,a po shlédnutí a přečtení spoustu článku a td.,mam asi blby dotaz. Rad bych si vyzkoušel výrobu boilies a taky něco vytvořil vlastníma rukama.jelikož sem začátečník a nevím od jakého receptu se mám odpichnout.asi bych potřeboval poradit s jakým receptem začít a tím to vás oslovit o pomoc

Re: Výroba boilies

od ešd » 23 kvě 2018, 18:53

Suoer, díky za odpověď ;)

Re: Výroba boilies

od Fit » 22 kvě 2018, 21:18

ešd: Tady máš citaci pro vysvětlení:
Směsi často označované jako 50/50 (původně podle přibližného obsahu 50 % proteinů a 50 % ostatních látek), tzn. méně nákladné mixy s nižším obsahem výživných látek včetně nižšího obsahu proteinů. Jako základní suroviny jsou zde převážně použity krupice, sójová mouka, kukuřičná mouka, syrovátka apod. U těchto „chudších“ směsí je dráždivosti pro kapra dosahováno přimísením větších dávek atraktorů, esencí, dráždidel. Někdy jsou označovány jako směsi s okamžitým účinkem.
To znamená, že přesné složení směsí se u různých výrobců liší a není to vždy stejné. Více o typech směsí si můžeš přečíst třeba v tomto článku, ze kterého jsem citoval tuhle pasáž , doporučuji přečíst ;) : http://www.casopisrybarstvi.cz/articles ... _pouzivame

Re: Výroba boilies

od ešd » 22 kvě 2018, 20:08

ešd píše:
07 kvě 2018, 22:08
Možná je to blbá otázka a někde to tu je, ale chtěl bych se zeptat co to je vlastně směs 50/50? Je to nějaké jednotné složení, nebo je to různé? Koukal jsem na internet, ale každý píše něco jiného.

Re: Výroba boilies

od Luba » 12 kvě 2018, 23:40

Albumin by udělal kouli tvrdší takže by byla zase míň propustná. Jestli chceš mít boilies nadýchanější tak jsi podle mě zvolil správně a navíc to s kvasnicemi bude atraktivnější.

Re: Výroba boilies

od roxtidy » 12 kvě 2018, 00:13

Důvod té úpravy vidím v tom, že by pak měla být kulička o něco více propustna a zároveň se mi zdá, že v té první variantě jsou sojovka a to mléko na max hranici, proto jsem ubral právě z těchto položek.... Snad postupuji správně když část pojive složky částečně nahradim jinou pojivou složkou.... Samozřejmě je pojivo a pojivo... Kdybych dal místo kvasnic albumin tak to bude výsledná kulička odlišná více. Je to tak?

Re: Výroba boilies

od Luba » 11 kvě 2018, 21:56

roxtidy:
Nevidím problém. Asi to bude dost podobné. Jen si tak říkám že by možná stačilo přidat piv. kvasnice do té původní směsi kdyby se to nějak špatně chovalo v té druhé, ale asi to bude v pohodě.

Re: Výroba boilies

od roxtidy » 08 kvě 2018, 16:23

Ahoj, operuji s dvěma variantami mixu, přičemž druhý vychází z prvního. Co vy na to? Bude to držet a pěkně rotovat?

1.varianta
200g krupice
200g sojovka
300g rybí moučka
80g Pšeničné klíčky
50g mleté konopí
150g náhrada mléka (telasan, milksan)
20g koření (sůl,česnek, chilli)

2.varianta
- Ubral sem sojovku (100g,nepojiva složka ) a trochu mléka (50g,pojíva slozka)
-Přidal sem rybí moučku, konopi (dohromady 100g,nepojive slozky) a zároveň i trochu klíčků a kvasnic (dohromady 50g,pojive složky)
200g krupice
100g sojovka
350g rybí moučka
100G Pšeničné klíčky
100g mleté konopí
100g náhrada mléka (telasan, milksan)
30g pivovarske kvasnice
20g koření (sůl,česnek, chilli)

Diky

Re: Výroba boilies

od ešd » 07 kvě 2018, 22:08

Možná je to blbá otázka a někde to tu je, ale chtěl bych se zeptat co to je vlastně směs 50/50? Je to nějaké jednotné složení, nebo je to různé? Koukal jsem na internet, ale každý píše něco jiného.

Re: Výroba boilies

od Luba » 27 dub 2018, 08:36

O. K. Tak pak dej vědět co na to říká, ale myslím že bude také preferovat kvalitu. Ovšem na krmení bych klidně šel do levné.

Re: Výroba boilies

od Návštěvník » 27 dub 2018, 07:56

Nemyslím si že by se ten belachan nějak extra rychle vyplavoval, natož abych musel řešit jak často přehazovat. Podle mě když se nechá odležet těsto, propojí se krásně se všemi komponenty. Loni jsem ho dával do multimixu a myslím to smrdělo i po vytažení. Dnes budu dodělávat zbytek multimixu tak to vyzkouším jestli vyčichnou po nějaké době. A k těm moučkám asi udělám 2 varianty a zkusím ještě napsat mistrovi až se vrátí z Balatonu.

Re: Výroba boilies

od Luba » 25 dub 2018, 23:43

Wilda: Na první pohled to vypadá celkem logicky že by stačila nějaká méně kvalitní moučka ale je pravda že belachan se mnohem lépe rozpouští takže se z koule vyplaví jako první a potom už to závisí na dobré moučce. Neodvážím se říct jak dlouho to bude trvat a jak často bys musel přehazovat aby tam ten belachan pořád byl cítit. Kučera to má dobře vymyšleno. Osobně bych měl spíš snahu dát tam ještě lepší moučku, např předtrávenou.

Re: Výroba boilies

od Willda » 24 dub 2018, 11:29

Ahoj, potřebuju poradit. Našel jsem si jednoduchý recept na výrobu boilies od M. Kučery.

Rybí moučka - 30%
Pš. krupice - 30%
Soj. mouka pln. - 25%
Pš. gluten - 5%
Ptačí zob - 10%

Tekutou část by tvořily vejce, lososový olej, tekutá játra a belachan kostka. Teď k otázce.. chci se zeptat jakou použít rybí moučku? Díval jsem se na nějaké LT a psali u nich jak jsou super že pozvolným sušením je zachována jejich přirozená chuť, ale přemýšlím jestli by nestačila nějaká obyčejnější k tomu třeba trochu masové, když to stejně přerazím slaným a smradlavým belachanem.
Klidně bych tam nacpal dražší kvalitnější moučky protože ta cena je pořád luxus, jde mi jen o to jestli to má cenu, belachan podle mě chuť mouček přebije. Díky za rady.

Re: Výroba boilies

od Luba » 01 dub 2018, 16:00

mpb:
Už jsme to tu měli kolem půlky prosince. Zalistuj si zpátky.
Tekutých složek se dává jen méně včetně aromat.
Dá se i ubrat z dražších komponentů ve směsi např. extrakty.

Re: Výroba boilies

od mpb » 31 bře 2018, 16:24

Zdarec Luba:aky rozdiel v zmesi by mal byť medzi kŕmnym a chytacím boilies viem že chytačky sú pevnejsie ako krmne ale dava sa aj do krmnych aroma?

Re: Výroba boilies

od mpb » 15 bře 2018, 20:01

dík za info

Re: Výroba boilies

od Luba » 15 bře 2018, 09:36

mpb:
Boostery jsou kombinací tekutých potrav, oleje a nějakých aditiv. Zpravidla se do nich ještě přidává nějaká esence. Záleží na tom zda je budeš používat do studené nebo teplé vody a podle toho se mění typ oleje nebo se třeba i kombinují a pak to lze použít pro oba typy vody (jaro i podzim). Ještě jsou i specielní zimní boostery kde se část olejů nahrazuje třeba lihem. Vlastně se to prostě naředí. Tady se ale občas stane že líh vytáhne z koulí vodu a boile ztvrdnou na kamen když je tam necháš dlouho.

Výroba boosteru je docela složitá věc která by si možná zasloužila i svoje vlastní téma, protože se blíží složitosti výroby boilies co se týká složení i poměrů, ale i pokud v tom nebudeme hledat žádnou vědu nemůže se toho zas až tolik pokazit když se to na boilies naleje. Maximálně pár koulí vyhodíš když to nebude chytat.

Re: Výroba boilies

od mpb » 14 bře 2018, 20:34

Nzdar Luba: chcel by som vyskusat vyrobit vlastný booster len neviem co dat za nosič čo povieš?

Re: Výroba boilies

od Bobes » 09 bře 2018, 07:05

Dekuju za odpoved.
Ano tenhle recept jsem tu dával loni ja a protoze me baví experimentovat ,tak bych ho chtel pro letošní sezónu jeste trosku upravit nebo i pozměnit.

Nahoru