Výroba boilies

Pravidla fóra
Diskutujte zde prosím pouze na témata ohledně boilies a pelet určených pro lov kaprů. Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Váš příspěvek nesmí být v rozporu s pravidly kaprařského fóra. Děkujeme za dodržování těchto pravidel.

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Výroba boilies

Re: Výroba boilies

od Luba » 28 lis 2019, 21:00

Techyyy759:
Tak teď Ti trochu nerozumím. Ty chceš aby se Ti na povrchu koule udělal mléčný prášek? Tak to jedině hotové koule v tom prášku obalit po uvaření. Ale účel mi není moc jasný, přece pod vodou se to stejně rychle smyje. Jinak se ten protein vylouhovává z koule rovnoměrně a to i zprostředka koule. Ovšem to není normálně vidět ale probíhá to a kapři to rychle zjistí. Možná jsem Tvúj dotaz dobře nepochopil, tak to zkus rozvést.

Re: Výroba boilies

od Techyyy759 » 28 lis 2019, 18:53

Luba tak ešte budem troška otravovať.. vlastne neviem či to ide použiť pri tom mojom recepte s vtačákom alebo bude treba nový recept ale nato aby na guličke sa potom vytváral ten mliečný prášok tak´´e to vypadá ako pleseň tak čo je treba pridať? protein syrovátku a kasein alebo aj iný mliečny protein? díky moc

Re: Výroba boilies

od Luba » 25 lis 2019, 23:50

Pokud se Ti při vysokém obsahu slius CLO povede udělat slušné těsto tak proč ne. Jen měj na paměti že je to "ptačák" takže se bude poměrně brzo ve vodě rozpadat. Ovšem pro jarní chytání kdy je potřeba aby boilies rychle "pouštělo" je to výhoda a můžeš tak sáhnout k poměrně vysokým dávkám esencí a atraktorů.

Re: Výroba boilies

od vena » 24 lis 2019, 21:12

Fajn a super,děkuji,takže by šlo na tom postavit boilies. Dát třeba doporučenou dávku výrobcem,doplnit nějakou sojovkou,rybími moučkami,atd ?

Re: Výroba boilies

od Luba » 24 lis 2019, 18:22

vena:
Moores CLO i CLO Spice jsou v podstatě vaječná krmiva pro ptáky a sám výrobce (v tomto případě CCMoore) udává jejich maximální podíl ve směsi 300g/kg. Takže jako základ směsi bych to neviděl ale jako součást směsi ano. V těstu to dělá dobrou strukturu pro rolování a vzhledem k vysokému obsahu škrobu je CLO vhodné pro chytání po celý rok.

Pozor na skladování - v chladu, suchu a mimo přímé sluneční světlo - obsahuje částečně umletá olejnatá semena náchylná ke žluknutí.

Re: Výroba boilies

od vena » 23 lis 2019, 17:13

ahoj ,dá se použít moores CLO a Moores CLO spice jako základ směsi?,či je to jen doplněk,

Re: Výroba boilies

od Luba » 22 lis 2019, 18:15

Techyyy759:
Recepty bych viděl celkem v pořádku, je vidět že tohle fórum přece jen je k užitku. Nějaké malé změny bych přece jen doporučil ale hlavně jako vždycky je potřeba vyzkoušet radši na malém množství.
Takže ten první recept:
50 g ve směsi je vhodných pro extrakty, rozpustné proteiny a obecně pro chuťové stimulátory. V případě řepkové moučky by tam nebyla skoro cítit a tak bych dávku zvednul na 100 g. Zato glutenu bude stačit 50 g protože i semolina ho obsahuje hodně. Vajec bude potřeba spíš těch 10. Jinak tekuté složky jsou pro začátek v pořádku pokud nechceš použít hotový aminokomplex. Oleje by mohlo být klidně i 30 - 50 ml ale není to nezbytné (uvidíš jak bude těsto vláčné). Ale co je nezbytné je rozpuštění betainu ve vejcích a tekutých složkách (ten určitě do suché směsi nepatří). Možná i pro rozpustné proteiny by to bylo lepší.
Druhý recept:
Možné bude potřeba trochu víc semoliny aby se dařilo těsto asi nejspíš na úkor mléčného proteinu. Pozor na syrovátku, je to urputné lepidlo a těch 50 g je poměrně dost. Betain opět do tekutých složek a sladidlo vzhledem k dávce melasy asi nebude potřeba ale pár kapek NHDC to určitě snese.
Počítej s tím že nikdy úplně nesedí suchá směs s tekutými složkami co do množství, takže do tekutých složek zvolna přisypávej suchou směs až bude těsto akorát.
Kdyby byly problémy tak se ozvi. Ať se daří

Re: Výroba boilies

od Techyyy759 » 21 lis 2019, 19:08

Čawte chlapy takže ide zima tak sa chystám trošku spraviť si už poriadny recept.. zatial som to robil tak že zhruba základ a dorobil cesto do nejakej tuhosti a vždy to nejak vyšlo no chcem si založiť cesto tak aby som si vedel guličky robiť stále rovnaké / podobné a len vylepšoval a menil takže dávam sem 2 druhy chcem jedno "ostrejšie masové", z ktorého si potom prerobím aj slabšie bez extraktov na rieku na väčšie kampane a druhé chcem rýchlejšie na princípe vtáčich zobov.. Prešiel som si celý príspevok od začiatku a snažil som sa pochopiť jednotlivé suroviny/ ich funkciu a pomer.. ale stále neviem dostatočne určiť koľko tekutých prisad sa dáva som tu preto aby ste mi poradili takže kludne do mňa :D budem vám veľmi vďačný za váš čas.. Ďakujem! :D
200 g semolina 8-10ks vajec
100 g sojová múčka 50ml tekutá potrava
100 g vtáčí zob s robin red 20ml lososový olej
100 g pšeničný gluten 6-8ml esencia
100 g masová múčka
100 g rybia múčka LT 72
100 g rybia múčka lososová
50 g rozpustný rybí protein
50 g rozpustný sardinkový protein
50 g krvná múčka
50 g repková múčka
50 g pivovarské kvasnice
20 g vaječný albumín
10 g betain


300g vtáčí zob vaječný
100g mletá repka
100g sojová múčka
100g semolina
100g pšeničné klíčky
100g oplatková múčka
150g mliečny protein odtučnený
50g srvátka sladká
50g pivovarské kvasnice
10g betain
sladidlo

6-8ks vajec
50ml melasa
30ml tekutá potrava
20ml lososový olej
6-8ml esencia sladká

Re: Výroba boilies

od Luba » 19 lis 2019, 21:06

marad:
Krevní plazmu používala CCMoore do boilies ve starších receptech a dávali jí tam docela dost, tuším až 250g do kila směsi. U nás se original krevní plazma moc nevyskytuje. Spíš se tady můžeš setkat se sušenou krví. Někdo to do koulí dává, někdo ne. Myslím že to není nic špatného ale ani žádný zázrak. Protože dřív bylo zakázáno vnadění krví (a možná to v řádech ještě je) rybáři si řekli že to musí fakt dobře fungovat protože proč by to jinak zakazovali, že.
Do boilies to dodá živiny a vitamíny ale hlavně smrad. Mě osobně to natolik zvedá kufr že se pokud možno sušené krvi vyhýbám. Co se týká aktivity ryb používá se hlavně do koulí do teplé vody kde se lépe rozpouští.

Re: Výroba boilies

od marad » 16 lis 2019, 20:47

Máte skúsenosť s krvnou plazmou vo svojich receptoch? Myslím tým kedy ju je dobre použivať a aký ma efekt vo výsledku na boiliese?

Re: Výroba boilies

od Luba » 08 lis 2019, 00:11

O. K. Chápu to.

Re: Výroba boilies

od Lukasduko » 07 lis 2019, 23:34

Luba: vrta mi to v hlave,kedže kapor príde do kontaktu vždy najprv s vonou,signalmi atd a asi nikto nechce spravit drahu zmes (relativne drahu) a potom tam hodí vodu,CSL a najlacnejšiu esenciu.Len sa pýtam aké má kto skusenosti s vyrobcami :) Raz som sa s tým dost odrbal,nerád by som urobil niečo podoobné(kedže AC nestojí málo penazí)

Re: Výroba boilies

od Luba » 07 lis 2019, 23:25

Lukasduko:
Přední renomované firmy na trhu by si jistě nedovolily svoje výrobky nějak šidit, ale jejich ceny jsou tím pádem trochu vyšší protože se dělají poctivě a jsou testované. Nechci dělat reklamu ale u mě je jednička CCMoore a z našich firem Mikbaits, Nikl, LKBaits a určitě ještě další. Problémem bývají extravýhodné nabídky někde z internetových obchodů, tam nevěřím ani omylem že je to v pořádku. Pokud mi někdo bude nabízet 100ml AC výrazně pod 300Kč tak to asi bude hodně staré nebo hodně naředěné. Časem si jistě najdeš svého dodavatele kterému budeš věřit - absolvovali jsme to všichni....

Re: Výroba boilies

od Lukasduko » 07 lis 2019, 21:46

Dost premýšlam nad výberom AC do tej mojej rybaciny, squid alebo losos,no neviem sa rozhodnut od akeho vyrobcu si vezmem.Kedže by som nerad kupil niečo drahé,čo je v konečnom dosledku esencia s CSL

Re: Výroba boilies

od Luba » 06 lis 2019, 23:36

Lukasduko:
Svého času byly suroviny od IB hodně oblíbené a tak prodejcům ve skladech už nějakou dobu leží i dost staré kousky. Např. u nás už v obchodech nejsou a naposled jsem je viděl ve výprodeji někdy před dvěma roky. Takže pozor při nákupu na jejich "věk". Jinak to bezesporu není nic špatného. Liquid Amino je dobrá tekutá potrava s mnoha aminokyselinami, vitamíny, betainem a obsahuje též bílkoviny, uhlohydráty a další prvky v poměrech přizpůsobených rybám. Takže čerstvý bych se nebál použít do koulí.

Pavel69:
Spíš to bude tak že do tekutého a práškového GLM se vyextrahují trochu jiné "složky" škeblí. Proto je CC doporučuje smíchat. Ono by také bylo dost škoda vyextrahovat jednu složku a zbytek vyhodit. Z některých surovin se dá vyextrahovat i několik desítek různých extraktů.
Nutrabaits chuťové stimulátory neboli cajousery (kouzelníky) samozřejmě používám a to hlavně na delší výpravy s dlouhou krmnou kampaní. Na krátké výpravy to celkem nemá moc smysl protože než ryby zjistí že jim to chutná a začnou se vracet do krmného místa jsem pryč. Ale velice úspěšné to je když chodíš na nějaký ten "svůj" revírek v rámci možností celkem pravidelně a dotuješ si krmné místo. Nejvíc používám sweet a spice, ale to koření dost mění vůni boilies. Kluci si ze mě dělají legraci že na to leju MAGI.

Re: Výroba boilies

od Lukasduko » 05 lis 2019, 23:29

Máte niekto skúsenosti s tekutou potravou Liquid Amino od Imperial Baits? Poprípade nejaký tip na tekutu potravu/aminokomplex ? :?:

Re: Výroba boilies

od Pavel69 » 05 lis 2019, 19:29

Luba:Ok dobre diky.Budu zkouset jak to pujde nejlip.A jeste jeden dotaz :oops: CC MOORE doporucuje treba u TP(extrakt)GLM pridat i praskovy extrakt.Tak nevim jestli to treba neni zbytecne davat oba dva....nebo jestli treba ten tekuty neni ...jak bych to slabsi.A jen tak pro zajimavost pouzivas kouzeniky od Nutrabaits a jake?

Re: Výroba boilies

od Luba » 04 lis 2019, 23:47

Pavel69:
Pokud to moc nezahřeješ tak snad jo. Lepší je když se prášek v některé té tekuté složce rozpustí sám. Když se nad tím zamyslíš mělo by to jít protože ten prášek je vlastně taky usušená tekutá složka. Někdy to chce třeba delší čas, někdy se dá použít třeba líh který pak vyprchá a tak podobně. O tom právě je míchání AK. Není to jen "sleju to dokupy" i když to vlastně pro začátek až tolik nevadí a když se takovým namícháním nic z toho co tam dáš nezlikviduje máš vyhráno

Re: Výroba boilies

od Pavel69 » 04 lis 2019, 19:36

Lubo dik za rady a nasmerovaní...na zkousku zacnu s malym balenim TP od Mika (CC-moore) .s tim olejem mas pravdu lepsi ho davat az do vajec.Mam jeste jeden dotaz ...mozna blby :D kdyz budu rozmichavat tu tekutou slozku a prasek muzu to vzit mixerem na male otacky?

Re: Výroba boilies

od Lukasduko » 01 lis 2019, 18:12

Luba: okej trochu som prekopal tie múčky,vyhodim 72% rýb.muku a tým pádom dám 150g olihnovej a 150g EZT.Nejak sa ešte musím rozhodnúť na akom AC to postavím,ten losos ma láka,no squid octopus je moja srdcovka dlhé roky,respektíve esencia

Nahoru