Úprava řepky

Pravidla fóra
Diskutujte zde prosím pouze na témata ohledně partiklů určených pro lov kaprů. Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Váš příspěvek nesmí být v rozporu s pravidly kaprařského fóra. Děkujeme za dodržování těchto pravidel.

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Úprava řepky

Re: Úprava řepky

od fj43 » 18 pro 2018, 18:48

Spařit horkou vodou nechat oschnout rozemlyt v mlynku na mak smychat s kukuřičnym šrotem vařenou kukuřicí a namočenym chlebem. Dat na krmítko nebo udělat koule do praku.

Re: Úprava řepky

od safa » 17 pro 2018, 07:59

Já řepku dam do hrnce zaliju vodou přivedu k varu a vypnu a nechám odstát. Pak k ji pridam ke kukuřici nebo pšenici udělám z to takový mix. Jednou jsem ji zkusil už odstátou promichat se sušeným mlékem a dělalo to slušnej mrak a nachytal jsem 11 kapříků za 4 dny na svazové vodě v Pastvinách 😁

Re: Úprava řepky

od Fit » 11 zář 2014, 13:02

Johny077: To s těma granulema není špatný nápad. To někdy zkusím ;-).

Re: Úprava řepky

od Johnny077 » 30 črc 2014, 22:03

Řepka je opravdu sama o sobě super partikl, ale zkuste někdy do suché řepky vmíchat pstruhové granule (10:1), spařte vroucí vodou v dostatečném množství, zabouchěte kýbl a nechte pár hodin na sluníčku v teple.. Je to pecka! ;)

Re: Úprava řepky

od Dida » 30 črc 2014, 21:37

Řepku nechávám den namočenou, poté ji zaliji horkou vodou a nechám několik dnů odstát. Nepoužívám ji však samotnou, ale jen jako doplněk k ostatnímu partiklu. Musí to být vyvážené...řepka, pšenice, konopí, len, kukuřičné vločky a vše řádně fermentované.

Re: Úprava řepky

od Fit » 30 črc 2014, 16:43

Ahoj,
bohatě bude stačit, když ji zaliješ vodou a necháš 2 dny odstát, aby pěkně změkla a nasákla vodu. Nechej si v nádobě značnou rezervu, protože to pak hodně nabobtná a zvětší objem. Pokud tento proces chceš urychlit, tak zalij vařící vodou a budeš to mít hotové za půl hodiny, to se hodí zejména při přípravě menšího množství.

Takto to potom vypadá, foto z článku: Nakládaný partikel:

Fotka k příspěvku

Někdo do řepky ještě dává i melasu, aby měla sladkou chuť a byla ještě atraktivnější. Dá se přidat samozřejmě takto téměř cokoliv. Nicméně, řepka je velmi atraktivní sama o sobě ;).

Úprava řepky

od venca97 » 30 črc 2014, 16:06

Ahoj, sehnal jsem od kamaráda pytel řepky ... Poradíte, prosím, jak ho ji mám upravit aby byla připravena na vnadění ? díky ...

Nahoru