Raketa Spomb

Diskuze ohledně ostatního vybavení pro kaprařinu. Například ohledně bivaků, přístřešků, člunů, echolotů, elektronických hlásičů, swingerů a dalšího potřebného...
Pravidla fóra
Diskutujte zde prosím pouze na témata ohledně vybavení pro kaprařinu. Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Váš příspěvek nesmí být v rozporu s pravidly kaprařského fóra. Děkujeme za dodržování těchto pravidel.
martas303
Člen
Člen

Raketa Spomb

Příspěvek od martas303 » 02 lis 2014, 17:21

Máte někdo zkušenosti s raketou spomb?Za odpovědi předem děkuji :)
Naposledy upravil(a) Fit dne 02 lis 2014, 17:54, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Upraven nadpis kvůli lepší přehlednosti.

Komerční sdělení

Reklama

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Re: raketa spomb

Příspěvek od Fit » 02 lis 2014, 17:52

Ahoj, ano, mám. A co by Tě konkrétně zajímalo? Podle mě nejlepší krmící raketa na trhu. Tady máš praktickou ukázku, jak se používá, pokud by Tě to zajímalo: Video: Praktická ukázka použití raket SPOMB.

Radim10
Člen
Člen
Kontaktovat uživatele:

Re: Raketa Spomb

Příspěvek od Radim10 » 07 úno 2015, 08:44

Ahoj, stejně jako Fit si myslím, že jde o nejlepší zakrmovací raketu na trhu. Lze s ní vnadit v podstatě vším a máš jistotu, že krmení neztratíš už během letu při nahazování ;)
Čas strávený na rybách se do života nezapočítává...
Navštivte stránky našeho Carp Teamu 2010: http://carpteam2010.webnode.cz/

Fosgen
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fosgen » 11 úno 2015, 09:21

má ale i několik nevýhod .... ;) ;) ;)

- zámeček s pružinou se rád pootáčí a tak to člověk musí furt rovnat do správné pozice
- do zámku se nesmí dostat nečistota ... např. partikl
- neplave, takže se při utržení utopí (dnes už prodávají plováky)
- neotevře se pokud dopadne na vodu "na plocho" třeba pokud jí budeš v letu potřebovat dobrzdit

jinak je to asi fakt nejlepší krmná raketa ... ;)

Radim10
Člen
Člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim10 » 11 úno 2015, 11:25

Fosgen: Tak mě teda raketa normálně plave. Jednou jsem jí utrhnul a v klidu jsem si pro ní potom doplaval - zůstala na hladině. A ohledně toho zámečku s pružinou - neotáčí se mi. Třeba máte vadný kus... ;)

Ale ohledně dalších věcí máte pravdu. Nejvíc mě štve, když se mi do toho zámku dostane řepka případně jiný partikl a nejde pak zavřít...
Čas strávený na rybách se do života nezapočítává...
Navštivte stránky našeho Carp Teamu 2010: http://carpteam2010.webnode.cz/

bimbajtsník
Člen
Člen

Příspěvek od bimbajtsník » 11 úno 2015, 11:42

Ahoj,někde jsem slyšel,že otáčením zámečku jde nastavit,jaká síla je potřebná k jeho otevření (tzn.že když se ti třeba otevírá za letu tak si to nastavíš na tvrdší anebo jak zminoval Fosgen když potřebuješ dobrzdit a padne naplocho tak si to dáš měkčí)

supinna
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od supinna » 11 úno 2015, 17:01

Fosgen: S tím (ne)plaváním Spomba to je fakt záhada. Někdo píše, že mu prázdný plave, jiný zase že ne :? Můj tedy plave, ale třeba může nastat situace, že se už nevynoří, což mě trochu děsí ;) Nedokážu si vysvětlit, proč je na tuto věc tolik navzájem opačných zkušeností. Napadá mě, že některý "pravý" Spomb je spíš "nepravý" a tudíž materiál se může lišit . Ale třeba je to blbost. Podotýkám, že mám na mysli prázdnou raketu ;)

Fosgen
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fosgen » 11 úno 2015, 17:23

Já má zkušenost že malý spomb plave a velký ne, ale je možné, že to již odlehčili, ale pak nechápu proč začali prodávat ty plováky :-)

Tuhost otevírání se nastavuje tak, že se zámek rozebere a otočí základní plastový díl, který tvoří protikus západky na druhé straně je větší/menší drážka, každý spomb má tedy dvě varianty tuhosti otevření. Ovšem po tom co jsem to udělal mám právě zobáček, tak na volno, že se pootáčí, musím to rozebrat a natáhnout pružinu aby to nedělalo ;)

supinna
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od supinna » 11 úno 2015, 17:30

Používám jen střední Midi ;)

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 17 úno 2015, 21:17

Docela jsem zvědav na novinku, která teprve přijde na trh. Vyrobeno ve spolupráci s FOXem ;) . Co na to říkáte?

Fotka k příspěvku
Fotka k příspěvku
Fotka k příspěvku

supinna
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od supinna » 18 úno 2015, 19:22

Na první pohled mi přijde, že by nemusela být tak náchylná na zanešení zámku jemným partiklem. Proti Spombu se otvírá zhruba v jedné třetině a ne v prostřed rakety, což by mohlo mít vliv na rychlost vyprázdnění. Ale spíš zanedbatelný- když dostane raketa "prdu" při dopadu, asi se vyprázdí okamžitě ;)

Mick
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od Mick » 21 úno 2015, 17:55

Nevim jak ostatni druhy ale original SPOMB plave buhuzel nekolik cisel pod hladinou proto zacali delat ty plovaky. Potom co jsem pohrbil 2 spomby uz kupuju jen cinu za cenu jedne origo mam tri cinsky musi se trochu poupravit ale funguje znamenite a pripadny pohrbeni pod vodou uz tak neboli v penezence :lol:

supinna
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od supinna » 21 úno 2015, 19:00

supinna
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od supinna » 21 úno 2015, 19:04

Mick: Kde kupuješ ty levný čínský rakety. Já všude narážím jen na origoš Spomby a taky bych rád raději utrhl tři čínský, než jeden značkovej :lol: :lol:

Mick
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od Mick » 22 úno 2015, 18:22

supinna píše:Mick: Kde kupuješ ty levný čínský rakety. Já všude narážím jen na origoš Spomby a taky bych rád raději utrhl tři čínský, než jeden značkovej :lol: :lol:
http://www.aliexpress.com/store/product ... 35607.html

supinna
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od supinna » 22 úno 2015, 20:43

Mick: Dík, s tím zatí zkušenost nemám.

Mick
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od Mick » 23 úno 2015, 10:04

No je to spolehlivejsi jak treba nase aukro, jedinej problem je ze z ciny mas ten balicek cca za 5-7 dni v CR ale potom trva dalsich cca 3-4 tydny nez se ti to uraci poslat z Prahy domu :roll:

supinna
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od supinna » 23 úno 2015, 16:54

Mick: Jo, to jsem už taky někde slyšel. Ještě mám na Tebe dotaz. Zatím se pokouším na tom shopu trochu zorientovat, tak to možná nevidím. Používám středního Spomba Midi a tady se mi nějak nedaří zjistit velikost, popřípadě si ji vybrat. Postrč mně prosím trochu, ať jsem v obrazu :lol: :lol: Dík.

Mick
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od Mick » 23 úno 2015, 23:17

Bohuzel tohle je velikost velkyho original spomba :roll: na mensi jsem tam nenarazil. Jinak je to jednoduchy udelas si tam registraci (preklada treb google ti pomuze) pak vlozi jen potrebny pocet do kosiku a prejdes na potvrzeni objednavky v poslednim kroku te to jen presmeruje na platebni branu kde zadas cislo platebni karty, datum expirace karty a CCV kod je to tam dost podrobne popsany ;)

supinna
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od supinna » 24 úno 2015, 16:36

Mick: Dík, Snad se s tím v případě potřeby nějak popasuju ;) Toho Spomba je škoda, ten velkej je na mě moc velkej :lol: :lol:

Odpovědět