Nejtužší návazcová šňůrka?

Vše o drobném vybavení jako jsou háčky, šňůry, vlasce, hadičky, olova apod...
Pravidla fóra
Diskutujte zde prosím pouze na témata ohledně drobného vybavení určeného pro lov kaprů. Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Váš příspěvek nesmí být v rozporu s pravidly kaprařského fóra. Děkujeme za dodržování těchto pravidel.
Radim10
Člen
Člen
Kontaktovat uživatele:

Nejtužší návazcová šňůrka?

Příspěvek od Radim10 » 08 čer 2015, 22:29

Zdravím,
již delší dobu používám pouze kombinované návazce z fluorocarbonu a jemné šňůrky. Nyní uvažuji o pořízení (kvůli rychlejšímu vytvoření návazce) potahované šňůrky. Když jsem si v obchodě zkoušel tvrdost některých materiálů (N-trap Korda, Strip-X Carp'R'Us,...), byl jsem zklamaný, protože tvrdost šňůrek i s vnější "tuhou" vrstvou se ani v nejmenším neblížila tvrdosti fluorocarbonu.

Chci se vás tedy zeptat, zda víte o nějaké opravdu tuhé potahované šňůrce, případně která je podle vás nejtužší...? Neměl jsem v ruce žádné materiály od Kryston (Snake-bite, Quicksilver gold) a Sufix (Kameleon), takže reference těchto výrobků bych také velmi uvítal ;)

Předem díky za rady
Čas strávený na rybách se do života nezapočítává...
Navštivte stránky našeho Carp Teamu 2010: http://carpteam2010.webnode.cz/

Komerční sdělení

Reklama

Luba
Vážený člen
Vážený člen

Re: Nejtužší návazcová šňůrka?

Příspěvek od Luba » 09 čer 2015, 22:21

Hodně tuhá je třeba Hybridka od Kordy, navíc její potah je fluo, ale jako nepletená šňůrka má dost nízkou "životnost" a po prasknutí několika vláken rychle odejde. Vzhledem k fluopotahu se opravdu těžko stahuje tak aby se nenarušila vlákna. Zkoušel jsem to i nad párou. Jinak je to ovšem "drát" i při nosnosti 15 lbs.

Můj favorit je potahovaná šňůrka CORETEX od Foxe. Je sice trošku méně tuhá než Hybridka, ale má delší životnost.

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 10 čer 2015, 12:54

Ahoj, já moc svlíkačky nepoužívám, dělám taky kombinovaný návazce s fluorocarbonem nebo používám jen měkké. Celkem tuhá je (bude to podobné jako ty svlíkačky od Krystonu) FIN Skin Line, občas jí tam taky dám: http://eshop.moss.sk/?moss=produkt&oc=500730025

René
Člen
Člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od René » 17 led 2016, 19:07

Ahoj.Tá Hybrid od Kordy je snáď ešte tuhšia ako fluorocarbon ale je fakt že ak z nej stiahneš poťah tak sa naruší a mäkká časť moc dlho nevydrží.Ja som jeden čas tiež používal ztužené návazce a skúšal som ju ale doteraz ju mám niekde hodenú v skrini pretože mi vôbec nevyhovovala a aj mi ju zopár rýb odrezalo..Čo som neskúšal tak sťahovať ju so stripou by stálo zato skúsiť ale zas na druhú stranu keď sa naruší už pri sťahovaní poťahu tak asi moc nevydrží voči oderu no :? Ono je to skôr na také tie super-mega ztužené anglické návazce čo to vôbec nesťahujú :)

Mick
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od Mick » 18 led 2016, 22:33

Nejtuzsi potazena snurka, kterou i pouzivam je Black Silt od Sufixu (http://www.nasoutokushop.cz/suf-stiff-s ... 15lb-black)
Dela se v 15 i 25lb, bohuzel uz taky fest podrazily jeste predloni stala kolem 180,-

Luba
Vážený člen
Vážený člen

Příspěvek od Luba » 19 led 2016, 19:46

René: To je přesně řečeno, taky už se mi někde válí. Zkoušel jsem jí stahovat i stripem a za tepla a všechno stejné.

Radim10
Člen
Člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim10 » 21 led 2016, 10:13

René, díky za info. Tak to je blbý... Nebudu si kupovat šňůrku, ještě za ty peníze, co se poškodí už při přípravě :)
Čas strávený na rybách se do života nezapočítává...
Navštivte stránky našeho Carp Teamu 2010: http://carpteam2010.webnode.cz/

malhe

Příspěvek od malhe » 22 led 2016, 18:51

Zkus šňůrku od Atomic Tackle s názvem STIFFUN....tuhý potah a uvnitř jemná šňůrka...celkově šňůrky Atomic jsou jedny z nejlepších na trhu vůbec.

René
Člen
Člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od René » 25 led 2016, 22:46

Teraz sa mi do rúk dostala šnúrka Extreme Stiff Link od Pelzera a musím povedať že tuhosťou je velmi podobná Korde akurát je trochu silnejšia.On je silnejší poťah šnúrky ale inak samotná šnúrka je jemná a odolná.Aj cenovo je dostupnejšia tak ak ešte zháňaš niečo také tak si myslím že by to stálo zato skúsiť ;) Minimálne ja ju budem testovať tak keď tak dám vedieť ;)
207297AMB2.jpg
207297AMB2.jpg (20.45 KiB) Zobrazeno 5874 x

Jurys
Člen
Člen

Příspěvek od Jurys » 26 led 2016, 13:27

Svlikacky už nakou dobu používám a jako jedna z nejlepších se mi jeví právě kameleon od sufixu, tuhost ok, šňůra je poddajna ale hlavně neuvěřitelná výdrž při oderu, až sem se občas divil :D

René
Člen
Člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od René » 23 úno 2016, 15:28

Cau.Tak som tento rok uz druhy krat pri vode s testujem tu extreme stiff link a musim povedat ze je neznicitelna.Chytat pri korenoch stromov tak sa mi obcas stane ze sa mi montaz zasekne a musim ju kotvickovat aale navazcu sa nikdy nic nestalo ani ze by sa porusil a vobec nie zamotal.Snurka ma silnejsi potah takze ide trosku tazsie dole ale nieje to nic co by sa nedalo zvladnut a samotna snurka je jemna a husto spletana.Za mna je to neznicitelna snurka ktoru urcite stoji zato vyskusat ;)
20160223_150959.jpg

roxtidy
Člen
Člen

Příspěvek od roxtidy » 08 kvě 2018, 16:08

Ahoj, za dratovitou bych označil Sufix STIFF silt, která se děla v černém a hnědém provedení. Srovnatelné s tím fluorocarbonem. Jako druhou používám Strip X, která má skvělý potah (drží a nekrouti se) ovšem není tak tuhá.
Sufix dělá ještě Black silt který je ale také není tak tuhý jako Stiff silt.
Jinak zklamáním pro mě jsou šňůrky od Solaru a od Atomicu,jejichž potah hrozně drží tvar a vyrovnat lze snad jen nad parou. V případě Solaru ten potah houby vydrží. V případě Atomicu musím pochválit že na danou nosnost velmi tenké šňůrky, ale nesedl mi bohužel ten potah.
Co bych klidně vyzkoušel je Gardner Super Soft ultra skin....tuhosti a celkově na pohmat stejná jako StripX, pouze má maličko světlejší odstín hnědé.

adam.briestensky
Člen
Člen

Příspěvek od adam.briestensky » 10 kvě 2018, 21:13

Tak skus Kriston quicksilver gold. Je dost tuha ked sa nestahuje povlak,ale je ajtak na kombinovane nadvazce pouzivam radsej fluorocarbon v kombinacii so silkwormom. Aj ked to zaberie viacej casu stoji to za to a oplati sa s tym vyhrat. Este som nevidel snurku pri ktorej je taky rapidny rozdiel v tuhosti ked sa zvlecie, takze za mna kombinacia najtuhsieho fluorocarbonu a najjemnejsej snurky na svete je proste top skvele sa doplnaju 👌

Odpovědět