Používáte zpětné olova (backleads)?

Vše o drobném vybavení jako jsou háčky, šňůry, vlasce, hadičky, olova apod...
Pravidla fóra
Diskutujte zde prosím pouze na témata ohledně drobného vybavení určeného pro lov kaprů. Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Váš příspěvek nesmí být v rozporu s pravidly kaprařského fóra. Děkujeme za dodržování těchto pravidel.
MartinLK
TOP člen
TOP člen
Kontaktovat uživatele:

Re: Používáte zpětné olova (backleads)?

Příspěvek od MartinLK » 11 dub 2010, 10:06

Zatial som sa k tomu nedostal,nejak mi to nechýba,možno časom budem musietť aj k tomu prístupiť! ;)

Komerční sdělení

Reklama

MartinLK
TOP člen
TOP člen
Kontaktovat uživatele:

Back Lead

Příspěvek od MartinLK » 03 kvě 2010, 17:03

POužívate?? túto poslednu výpravu som o mu prišiel na chuť a dosť sa mi to osvedčilo!!!! ;)

Poznámka admina: Sloučil jsem ten tvůj příspěvek do už existujícího tématu tady ;) . Fit
Přílohy
preview_FOX - Captive Back Lead .jpg
preview_FOX - Captive Back Lead .jpg (6.99 KiB) Zobrazeno 7800 x

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Re: Back Lead

Příspěvek od Fit » 03 kvě 2010, 17:28

MartinLK píše:POužívate?? túto poslednu výpravu som o mu prišiel na chuť a dosť sa mi to osvedčilo!!!! ;)
Já toto nevlastním, ale možná teď na Vranově příští týden vyzkouším to s těma kamenama na sponkách, viz. článek: Lov kaprů na malých řekách. Si myslím, že by to nemuselo být špatné ;) .

MartinLK
TOP člen
TOP člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartinLK » 03 kvě 2010, 17:44

A nevšimol som si tému,aj ked som ju hladal či tu je al enejak mi ušla.....diky
No tak myslím že je to dobrá vec aj ja som doterza používal olova na karabínke!!!a má to ten istý efekt!!! ;)

basnak
TOP člen
TOP člen

Příspěvek od basnak » 03 kvě 2010, 23:14

Fit píše:
MartinLK píše:POužívate?? túto poslednu výpravu som o mu prišiel na chuť a dosť sa mi to osvedčilo!!!! ;)
Já toto nevlastním, ale možná teď na Vranově příští týden vyzkouším to s těma kamenama na sponkách, viz. článek: Lov kaprů na malých řekách. Si myslím, že by to nemuselo být špatné ;) .
Též jsem byl donucen pro tuhle variantu teď nedávno. Jelikož jsem chytal defakto pod nohama na řece a břeh byl zpevněný velikýma balvanama, tak použití zadního olova na karabince bylo k ničemu. Olovo se zachytí mezi šutry a může člověk tak přijít o rybu, tak jak se mi to stalo minulý rok. Malé křemeny na gumičce to vyřešily a při záběru odpadnou. Pokud člověk nenajde kolem sebe kameně tak použití gumičky s olůvkem je taky možné. Při záseku se gumička utrhne a je klid. :)

MartinLK
TOP člen
TOP člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartinLK » 04 kvě 2010, 12:33

basnak píše:
Fit píše:
Též jsem byl donucen pro tuhle variantu teď nedávno. Jelikož jsem chytal defakto pod nohama na řece a břeh byl zpevněný velikýma balvanama, tak použití zadního olova na karabince bylo k ničemu. Olovo se zachytí mezi šutry a může člověk tak přijít o rybu, tak jak se mi to stalo minulý rok. Malé křemeny na gumičce to vyřešily a při záběru odpadnou. Pokud člověk nenajde kolem sebe kameně tak použití gumičky s olůvkem je taky možné. Při záseku se gumička utrhne a je klid. :)
Takto hejjasomto začalodpužívať od minulého týždna pripodobnej situácii kde som potreboval aby sommal silon na dne!

Macin
Člen
Člen

Příspěvek od Macin » 18 led 2012, 19:01

V drtivé většině tuto vychytávku používám, podle mě hodně šikovná věc.

basnak
TOP člen
TOP člen

Příspěvek od basnak » 20 led 2012, 00:02

Už je to nějaký ten rok od založení otázky a můžu říct po několika letech, že používám backlead na kráké vzdálenosti pokaždé. Ať už je to stoják nebo řeka, gumička s upravenou sponkou a kamínkem mi slouží pořád.

kobr.d
Člen
Člen

Příspěvek od kobr.d » 27 bře 2013, 11:05

Bez backleadu si ve většině případů neumím lov ani představit. Nejraději používám obyčejné 30g olůvko na klipu od Solaru, kvůli jeho jednoduchému nasazení.
klip Solar.jpg

Radim10
Člen
Člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim10 » 27 zář 2015, 21:09

Ahoj, backleady používám na každé výpravě. Jsou opravdu velmi užitečné - chrání tě proti vláčařům/ lodím a samozřejmě "schovají" vlasec ke dnu a montáž je tak více nenápadná. :)
Když chytám na krátké vzdálenosti, tak používám odpadávací FOX Captive Backlead 112g. Na závoz a delší náhozy pak ještě navíc neodpadávací backleady 30g vytvořené z olova a nástavce (obrázek v předchozím příspěvku od kobr.d).
Čas strávený na rybách se do života nezapočítává...
Navštivte stránky našeho Carp Teamu 2010: http://carpteam2010.webnode.cz/

jupita
Člen
Člen

Příspěvek od jupita » 02 lis 2015, 22:52

určitě se přikláním k použití backlead. Doslova to zvládne vytáhnou kapra za "nohy". Manžel bez bez nich ani nehodí....

Odpovědět