Jaký vlasec na kapry?

Vše o drobném vybavení jako jsou háčky, šňůry, vlasce, hadičky, olova apod...
Pravidla fóra
Diskutujte zde prosím pouze na témata ohledně drobného vybavení určeného pro lov kaprů. Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Váš příspěvek nesmí být v rozporu s pravidly kaprařského fóra. Děkujeme za dodržování těchto pravidel.
Panky
Člen
Člen

Re: Jaký vlasec na kapry?

Příspěvek od Panky » 03 úno 2013, 10:22

Ahoj, já pro letošní sezonu navinu novinku od Kevina Nashe Hardcore Mono Line v průměru 0,30 mm. Vlasec měním každý rok, a tak nemam potřebu si kupovat nějak drahý vlasec. Tady je cena za 1365 metru za 304 kč. :)
Přílohy
hardcore-mono-line-202299.jpeg

Komerční sdělení

Reklama

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 03 úno 2013, 10:31

Panky: To je hodně dobrá cena... Vlasec od Nashe bude asi určitě dobrej, pak třeba napiš po sezóně zkušenosti ;) .

Panky
Člen
Člen

Příspěvek od Panky » 03 úno 2013, 10:44

Fit píše:Panky: To je hodně dobrá cena... Vlasec od Nashe bude asi určitě dobrej, pak třeba napiš po sezóně zkušenosti ;) .
Jestli si na to vzpomenu tak jo :D

Xylo
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od Xylo » 21 úno 2013, 20:45

Tak,Technium som nekupil,kvoli tej vysokej cene,coho mi je luto,lebo je to ozaj luxus vlasec a tak som kupil znova Tritanium od Sufixu,ktory mam overeny 2 ročným pouzivanim k mojej spokojnosti.ak by sa mi nasli ale nejake nazvys euraciky,tak pocas sezony neni problem natocit Technium;)

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 21 úno 2013, 21:44

Já taky zůstávám na velkých prutech u sufixu, nebudu měnit, protože jsem na ně tolik neodchytal, kdyžtak taky v sezóně...

Na řekové krátké pruty jsem si pro letos na zkoušku objednal tenhle vlasec: Extreme Carp/600 m 0,288 10,20 kg

Obrázek

Tak jsem zvědav, jak budu spokojen. Je to jenom na ty mé krátké stalker proutky a pro lov v blízkosti břehu.

Xylo
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od Xylo » 21 úno 2013, 21:50

Nepoznam ho,ale podla popisu vypada dobre,urcite poreferuj,az ho vyskusas v sezone.

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 21 úno 2013, 21:51

Určitě... Taky s ním nemám žádné zkušenosti, zrovna jsem si dělal objednávku v e-shopu, tak jsem to k tomu přihodil, že to vyzkouším ;) .

Exil carp team
Člen
Člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Exil carp team » 21 úno 2013, 23:14

Já si na tuto sezonu pořídil Carp - Spirit CELT-2X 0.31 v cammo provedení... Parťák tento vlasec má, nebo jeho mladšího sourozence a je s ním velice spokojen. I jinde jsem na něj četl chválu tak uvidím... Zítra přidám foto na navi+neco vic info...

Xylo
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od Xylo » 16 bře 2013, 15:27

No tak som sa rozhodol,ze okrem uz odskusaneho Tritania od Sufixu,namotam na druhy navijak dost vychvaleny Ion power Reflector line od Awashimy.Celkom sa mi ten silon na omak pozdava,predpokladam,ze to s nim dobre lieta.Je na omak mäkši,taky poddajný,ale neni to guma,tak uvidim.Ale recenzie od rybarov na tento vlasec su velmi dobre a cena tiez,za 600m 8eur,to je 240 sk.
Přílohy
vlasce..jpg

supinna
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od supinna » 16 bře 2013, 17:39

Ještě bych téma trochu rozšířil a zeptám se, jaká preferujete barvy vlasce. Já vlastně vždy měl buď tmavozelený nebo tmavohnědé odstíny, ale při opravdu dobrých referencích bych rád zkusil změnu. Třeba na červenou :?

Xylo
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od Xylo » 16 bře 2013, 19:19

Ja mam najradsej ciru farbu,ale pouzivam aj ine.reflexne farby som nemal,neveril som im,ale ako tak citam,neni dovod,ryby idu na fluo vlasce v poho.a dakde som cital,ze prva farba ktora sa vo vode straca je cervena.

supinna
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od supinna » 16 bře 2013, 20:24

To zní pro mně nadějně :) Nakonec prní foto tématu od Fita, je taky červený vlasec... ;)

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 16 bře 2013, 20:33

Zdar kluci, ta Awashima bude dobrý vlasec, je na něj samá chvála a cena taky dobrá ;) . Sám bych do ní klidně šel taky.

Jinak co se týče té barvy, tak se toho fakt nebojte, nikdy jsem s tím neměl problém a podle mě to úplně jedno. Návazce stejně používám z jiného materiálu... Fluo vlasce mají velkou výhodu hlavně v noci a když není dobře vidět, stačí na to posvítit a krásně člověk ví, kudy vedou vlasce. Při zavážení a používání člunu to nemá v noci chybu... A hodí se to i při zdolávání...

Osobně mám fluo žlutý sufix na "velkých prutech", které používám na větší vody a na výpravy. Na malou řeku (šířka do 10m), co chodím, tak používám tmavé nebo čiré, protože tam ty fluo vlasce tolik nevyužiju. Na větší vody osobně preferuji fluo, je to úplně v poho ;) .

Xylo
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od Xylo » 16 bře 2013, 20:36

Ano,tusim senzor line od Jet Fishu Fit pouzival.urco sa neboj a ak mas i tak blby pocit,kludne mozes naviazat sokovku cirej,ci inej farby,ale po forach citam,ze i ked Ti ide priamo fluo vlasec k montazi,nema to zly vplyv.Vyhodu to ma v noci,po nasvieteni celovkou krasne vidno kam smeruje vlasec.A dalsia vec,fasa to na kolovratkoch vypada

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 16 bře 2013, 20:45

Přesně tak. Senzor line jsem používal asi tři sezóny, to byl ten červený a spokojenost. To byl vůbec můj první fluo vlasec. No a od té doby chytám na žlutý fluo Sufix a nikdy jsem nepozoroval, že by to mělo špatný vliv na ryby, a to i tehdy, kdy mi vlasec šel až k montáži. Poslední dobou ale stejně používám posledních 10m z hnědého silnějšího 0,50mm vlasce jako šokovku. Ono když se člověk motá v noci na člunu kolem nahozených prutů a nebo když zdolává, tak je fajn, že vidí, kam přesně vlasec směřuje ;) .

voda.p
Člen
Člen

Příspěvek od voda.p » 17 bře 2013, 22:06

Já používám léta Technium 0.35mm a pohoda.Taky nemám zbytečný peníze,ale mám na cívkách podmotáno starším vlascem a kupuji jenom jednu 600m špulku na oba navijáky,těch 300m novýho vlasce mne v současnej době postačuje na moje chytání a ten podmotaný vlasec určitě ještě nějakých 9 kg unese,tak to neřeším.Mám doma ještě velkou špulku 0.33mm Cortest Carp od Cormoranu dovezenej z Německa (3000m za 75Euro),má ale větší průtažnost,nemohu si na to zvyknout,pokud ho chcete někdo vyzkoušet,dejte vědět.

Forme
Člen
Člen

Příspěvek od Forme » 18 bře 2013, 08:27

čau já osobně bych doporučil značku byron to přežije všechno bych řek .-) nosnost cena a klavita je luxusně vyvážená ..př.Silver Ghost Line 0.285

Xylo
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od Xylo » 18 bře 2013, 10:26

Byroni som kedysi dost pouzival,dobry silon to bol,na plavakovku a na tazko som ich maval,ale uz zmizli u nas v Blave z predajni,teda aspon s tych,kam chodim ja.

supinna
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od supinna » 07 dub 2013, 22:58

Na nové navijáky mám zamluvený tento vlasec http://www.nikl.cz/p756-nylonovy-vlasec ... -1000m.php Tak jsem zvědavý, jaký bude. Doporučil ho sám šéf, tak snad to nemůže dopadnout špatně 8-)

Xylo
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od Xylo » 08 dub 2013, 00:59

No ak mas takeho poradcu,tak verim ze silon bude dobry.taky som este nevidel,tak popripade daj vediet,ako si s nim spokojny,docela by ma to zaujimalo ;)

Odpovědět