Plastické olovo vs olověný brok

Diskuze o montážích a různých druzích návazců. Vaše poznatky z lovu různými způsoby.
Pravidla fóra
Diskutujte zde prosím pouze na témata ohledně montáží a návazců určených pro lov kaprů. Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Váš příspěvek nesmí být v rozporu s pravidly kaprařského fóra. Děkujeme za dodržování těchto pravidel.
mishak
Člen
Člen
Kontaktovat uživatele:

Plastické olovo vs olověný brok

Příspěvek od mishak » 31 pro 2014, 09:51

Vzhledem k tomu, že na stále více fotografiích koncových montáží vidím používání plastického olova, si pokládám otázku v čem tví jeho výhoda oproti klasickému broku? Je to pouze módní trend, nebo plastické olovo nabízí nějaké výhody?

Komerční sdělení

Reklama

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Re: Plastické olovo vs olověný brok

Příspěvek od Fit » 31 pro 2014, 13:05

Ahoj, já daleko raději používám olověné broky, protože plastické olovo má často tendenci spadnout z návazce a nebo sjet až k háčku, což není žádoucí. Už se mi to stalo třeba během zdolávání a nebo i při prudkým náhozu. Takže za mě olověné broky, i když plastické olovo mám s sebou v kufru taky, tak ho už dnes používám minimálně.

Možná je lepší v tom, že třeba plastické olovo nepoškodí navazcovy materiál. Ale když se dá brok opatrně, tak podle mě stejně lepší. ;-)

mishak
Člen
Člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mishak » 31 pro 2014, 15:04

Ono když to vezmu logicky, poškození nehrozí, pokud budu kupovat plavačkový bročky..ty jsou měkčí a když nepoškodí tenký vlasce tak pletenku určitě ne. A když vezmu v potez cenu tak jsem úplně někde jinde.

Luba
Vážený člen
Vážený člen

Příspěvek od Luba » 31 pro 2014, 17:11

Přesně jak píše Fit. Taky se mi často stane že plastické olovo "ujede" nebo spadne úplně. Proto ho beru jen jako "rychlovku" a raději ho vyměním hned po dalším náhozu za broček. Lepší zkušenosti mám s olivkami než s bročky, hlavně ve vázkách se tolik nezachycují jako bročky. Poškození návazců nehrozí, protože používám ztužené šňůrky a olivku nacvaknu na potah.

V.S.
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od V.S. » 02 led 2015, 09:05

Ja pouzivam plasticke olovo len na kombinovanych nadvazcoch kde ho umiestnim na spojovaci uzol. Tam drzi ovela lepsie. Dobrou alternativou su tieto zataze od foxu.
http://www.rybarstvo.sk/fox-kwik-change ... i-boilies/
Dobre drzia a daju sa po nadvazci posuvat ale koli cene ich nepouzivam tak casto ako olovene brocky.

Luba
Vážený člen
Vážený člen

Příspěvek od Luba » 02 led 2015, 12:23

V.S.: Jo Fox-kwik je dobrej, ale taky už mi párkrát "ujel" a ta cena za pár kousků je fakt neúnosná....

Tohle je zásoba na několik let. Jen doporučuji před nacvaknutím olivky roztáhnout do otevřena a pak teprve nacvaknout.

http://rybar.braunstar.cz/brocky-a-torp ... aleni-170g

Supina-P
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od Supina-P » 02 led 2015, 18:47

Osobně to mám tak,že na pletenky používám k zatížení broček.Když dělám návazce z florokarbonu nebo vlasce tak používám plastické olovo na plavačkovým uzlu.Zatížené návazce používám poslední dvě sezóny a to nejen na plovoučkách nebo na panáčka,ale i na návazcích ze dna.Připadá mi že mi tolik kapři nepadaj :lol:
Kapr je kámoš a kámoši se nežerou

Gucci7

Příspěvek od Gucci7 » 02 led 2015, 18:59

Plasticke olovo je dobre ked mas kombinovany navazec,na ochranu uzlika a aj pekne sschova konce ktore idu z uzlika.Co sa tyka brokov a poskodeni alebo skluzavani po nadvazci.Najlepsie co som mal su od Foxu ale robia to aj ine firmy.Su take narezane a davaz ceznich taku gumu.Daju sa podla potreby posuvat,perfektne sedia,a daju sa pouzit aj viackrat

supinna
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od supinna » 03 led 2015, 14:41

TO Luba: Na tyhle olivky od Zebca bych potřeboval narazit v nějakým kamenným krámu u mně v okolí. Přez e-shop stoupne jejich cena dopravou o 100%, což se mi moc nechce dát ;)

Luba
Vážený člen
Vážený člen

Příspěvek od Luba » 04 led 2015, 17:48

supinna:
Ještě existují tyto http://www.gscarp.cz/gscarp/eshop/43-1- ... oky-ovalne
ale je jich méně a jsou trochu tvrdší.
No a u Braunstaru jedině nakoupit něco hodně drahého a pak Ti ty bročky přijdou za hubičku... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Radim10
Člen
Člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim10 » 09 led 2015, 23:11

Dříve jsem používal, jak plastické olovo, tak klasické broky, ale nyní věřím už jen brokům. Od toho plastického mě odradila hlavně vysoká pořizovací cena. Dle mého názoru je to jen další "módní zbytečnost", kterou by nahradila i klasická modelína pro děti :)

Broky stojí pár korun a větší balení ti vydrží i několik let. Ohledně poškozování návazcového materiálu si myslím, že pokud brok nezamáčkneš úplně maximální silou, tak odírání nehrozí...
Čas strávený na rybách se do života nezapočítává...
Navštivte stránky našeho Carp Teamu 2010: http://carpteam2010.webnode.cz/

supinna
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od supinna » 10 led 2015, 16:57

Luba: Dobrá rad :) :) Budu muset trochu " pustit žilou", když je chci ;) Ale já se vyznám a určitě nechci slevu zadarmo :mrgreen:

Odpovědět