problém se sukem na silonu a šokovce při nahazování

Diskuze o montážích a různých druzích návazců. Vaše poznatky z lovu různými způsoby.
Pravidla fóra
Diskutujte zde prosím pouze na témata ohledně montáží a návazců určených pro lov kaprů. Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Váš příspěvek nesmí být v rozporu s pravidly kaprařského fóra. Děkujeme za dodržování těchto pravidel.
mcpoklop

problém se sukem na silonu a šokovce při nahazování

Příspěvek od mcpoklop » 09 úno 2015, 20:34

Mám problém se sukem při nahazování prosím o radu minulý rok jsem jako šokovku používal 0,35pletenku a svištělo to daleko za hranice 100metru letos jsem si pořídil šokový silon 0,45 dělám stejný uzel ....klasické dvě ssmyčky od sebe a stáhnout k sobě a při náhozu ten uzel zarachoti ve všech očkách a můj nához to hodně zkrátí díky za rady

Komerční sdělení

Reklama

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Re: problém se sukem na silonu a šokovce při nahazování

Příspěvek od Fit » 09 úno 2015, 21:12

Ahoj, na uzlu nechej z každé strany cca 0,5cm kousek, aby to dobře šlo přes očka. Při nahazování dbej na to, aby ten uzlík byl nejlépe co nejvíc na spodku cívky (ne u horní hrany). Stačí to posunout prstem vždycky dolů, potom to tolik nezadrhává.

Jinak s pletenkou se bude asi vždycky nahazovat o něco líp než se silným monofilem.

Fosgen
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fosgen » 11 úno 2015, 17:27

Zkus jiný uzel, například kravský, já tím spojuji 0,38mm kmen s 0,50mm šokem a v očkách mi to nerachotí ať mám výchozí místo uzle kdekoli na cívce ... ;)

Mick
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od Mick » 21 úno 2015, 17:43

Pouzivam taky jako Fosgen 0,30 kmen + 0,50 odhoz s kravskym uzlem a zadny problem.

Odpovědět