Montáž...montáže....

Diskuze o montážích a různých druzích návazců. Vaše poznatky z lovu různými způsoby.
Pravidla fóra
Diskutujte zde prosím pouze na témata ohledně montáží a návazců určených pro lov kaprů. Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Váš příspěvek nesmí být v rozporu s pravidly kaprařského fóra. Děkujeme za dodržování těchto pravidel.
Odpovědět
Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž...montáže....

Příspěvek od Fit » 28 úno 2011, 19:30

Naprostej souhlas s Kaprnakem, osobně taky helikoptéru nepoužívám a nemám k ní ani moc důvěru. Je tam i dost často problém takový, že se ryba může mnohem lépe vyřiznout (jak je ten návazec bokem). Když člověk přidá něco na PVA, tak se to určitě nezamotá a dělám to velmi často, ale částečně to i zmenšuje délku náhozu. 70m s tím hodím bez problémů i s hodně těžkým olovem, ale 100m už by asi mohl být problém s použitím PVA. Ideální jsou ty svlékací šňůrky, případně i to použití lanka nebo kombinace fluorcarbonu a kousku pletené šňůrky na konci.

Rozhodně bych použil klasickou únikovou motnáž s nějakým aerodynamickým olovem (asi nejlépe klasickou kapku) + ty vychytávky, co tu poradil Kaprnak.

Komerční sdělení

Reklama

Gaza
Aktivní člen
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gaza » 28 úno 2011, 21:47

Ahoj, zkusel jsem dneska vázat pro mě nové věci, zhodnotíte, případně zkritizujete? Díky
Přílohy
063.JPG
061.JPG
059.JPG
056.JPG

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 28 úno 2011, 22:36

Za sebe bych řekl, že na to asi rybu půjde chytit, ale co se týká toho rovnátka (černé hadičky na háčku), tak pokud bych ji tam vůbec dával, tak bych ji trošku zahnul směrem dovnitř, aby šňůrka vycházela jakoby více vnitřkem. Takhle mi přijde, že ta šňůrka jde moc rovno a že to tolik nepodpoří efekt zapíchnutí háčku (stočení do spodního pysku). Já u těchto podobných typů háčků žádnou bužírku nepoužívám ani jiné rovnátko a funguje mi to dobře i bez toho ;) . Zkoušel jsi dlaňový test, zda se háček dobře stáčí?

Myslel jsem to tak, aby ta šňůrka vycházela od háčku z tohoto místa (viz. obrázek a červená šipka) a směřovalo to směrem dovnitř, ono když tam ta bužírka není vůbec, tak to tak lehce je, případně se dá ta bužírka trochu zahnout...
navazec.jpg
Buď bych to dal bez bužírky a nebo když, tak raději takto zhruba, teď jsem ještě našel svou fotku ;) :
Obrázek
Potom co se týká těch spodních fotek s těmi gumovými korálky na háčku, tak tyhle věci já nedělám a osobně v to ani nemám moc důvěru, ale nějak extra jsem to nezkoušel. Mně se líbí, když je háček celej volnej a ryba se může píchnout pěkně do celého obloučku a nic tomu zbytečně nebrání. Když už bych tam chtěl dát takhle ten kroužek, jak ty tady máš, tak bych tam už žádné gumové zarážky ani nedával. Podle mě to v tomto případně nemá ani žádný význam a spíše to může uškodit než něco vylepšit. Ale je to jen můj skromný názor a počkej si na ostatní, co o tom soudí. Já taky nejsem žádný profík a používám výhradně svoje osvědčené a jednoduché montáže s heslem, že v jednoduchosti je síla :) .

zadar
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od zadar » 01 bře 2011, 06:41

Místo těch gumových korálků je lepší dát půlku stoperu, jinak ten kroužek na háčku je opravdu dobrej. Nedělám moc rád složité montáže, ale vlas na kroužek už dělám skoro pořád, řekl bych že se stí zvedl počet proměněných záběrů a také nedochází k tomu, že se při náhozu kulička nějak divně zamotá okolo háčku.

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 01 bře 2011, 07:50

Jo, s tím kroužkem jsem to popravdě ještě taky nikdy nezkoušel, ale rozhodně bych to chtěl zkusit a určitě zkusím. Jinak asi bych to udělal takto jednoduše viz. obrázek:
Obrázek
A je tu taky jedno téma k prostudování, jsem teď našel: Kroužek na háčku.

zadar
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od zadar » 01 bře 2011, 09:15

To je taky dobrý, ale neni to úplně ono, věř že je mnohem lepší ten kroužek samostatně navlečený na háčku. Když se na zajistění použije ta půlka stoperu tak to je nejlepší navázání co jsem kdy měl.

Gaza
Aktivní člen
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gaza » 01 bře 2011, 09:55

uplně přesně nevím co myslíš stoperem? Jako zarážku co se používá na splávky? tohle jsou malé gumové korálky, ale jsou dost velké, ale nevěděl jsem co jiného použít. Dáváš dva a mezi ně kroužek nebo jen jeden aby kroužek nespadl.

Gaza
Aktivní člen
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gaza » 01 bře 2011, 09:57

takto vypadá dlaňový test?
http://www.youtube.com/watch?v=mU6BK_hXDVE
já vždycky myslel že je to přes hřbet ruky

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 01 bře 2011, 11:21

zadar píše:To je taky dobrý, ale neni to úplně ono, věř že je mnohem lepší ten kroužek samostatně navlečený na háčku. Když se na zajistění použije ta půlka stoperu tak to je nejlepší navázání co jsem kdy měl.
Aha, tak to vyzkouším. Jak říkám, ještě jsem to nezkoušel a pokud s tím máte dobrý zkušenosti, tak to občas zkusím ;) . Díky.

Gaza: Je tím myšleno toto, dívej:
Obrázek

Jestli se nepletu, tak se to používá jako zarážky na plavanou. Mám to doma taky...

zadar
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od zadar » 01 bře 2011, 11:24

Gaza Ano jsou to gumové stopery co jsou na plavanou, prodávají to navléklé na takové smyčce vlasce, ten stoper ještě uprostřed přestřihnu, je to takové elegantnější, ale moc na tom nezáleží, jednou jsem z nouze dělal tyto zarážky i vystřižené z gumičky z duše z kola.

zadar
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od zadar » 01 bře 2011, 11:25

Fit to je přesně ono

zadar
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od zadar » 01 bře 2011, 11:32

Jinak koukám, že už to tu je dostatečně vysvětleno a probráno, takže se omlouvám že řeším něco co už je tu vyřešené, ale zatím se tu ještě rozkoukávám.

Gaza
Aktivní člen
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gaza » 01 bře 2011, 12:00

Fite, ještě se prosím vyjadři k tomu dlaňovém testu prosím.

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 01 bře 2011, 12:35

Gaza píše:Fite, ještě se prosím vyjadři k tomu dlaňovém testu prosím.
Ten dlaňový test dělám stejně jako je to na tom videu, co jsi odkazoval. Zkrátka táhnu přes dlaň a zkoumám, jestli se háček na kraji dlaně stočí a zapíchne. Jinak psal jsem tady už na fóru i víckrát, že téměř vždy dávám na návazec (pár centimetrů od háčku) malinký broček, který tomu správnému stočení háčku taky napomáhá (jakoby funguje jako vlasové rovnátko). Osvědčilo se mi to ;) .

zadar: Jo, to je jedno, ono se to tady různě prolíná ty témata, to ničemu nevadí a stejně se tomu neubráníme. Já vždycky když vím, že už to tu bylo, tak odkazuju, aby si člověk mohl najít více zdrojů. Je to v poho ;) .

Kaprnak
Aktivní člen
Aktivní člen

Příspěvek od Kaprnak » 01 bře 2011, 20:50

Jinak k té fotce jak tam jsou ty gumové stopery. Tento návazec používám dost často je to klasická 360. Používám na to nejraděj typy háčků long shang nebo obecný název tzv. banánky. Stopery a kroužky si kupuji od Carpr us mají to v jednom balení oboje. Tento návazec je i super na plovoucí boilies ale u tohoto broček nedávám kousek od háčku ale je lepší si udělat delší vlas a broček cvaknout přímo na vlas nebo popřípadě tmel. U tohoto návazce my vždy háček seděl perfektně v kapří tlamce a spadlo my z toho minimum ryb. Jediná nevýhoda této montáže nebo spíš háčků typu "banánek" je že při tvrdším zdolávání dost poškodí kaprovi tlamku. :(

lovec ryb

Příspěvek od lovec ryb » 05 bře 2011, 06:55

Zajímavé komponenty pro vaše montáže na www.xfishing.cz

koco639
Člen
Člen

Příspěvek od koco639 » 26 črc 2011, 10:45

Pridám aj ja svoju montáž ktorá sa mi osvedčila, všetky ryby mali háčik v spodnej pere, ani jeden sa nevypol zdolaných asi 15 ks (50-90cm) bez problému. Nástraha je schválne ďalej, menej záberov od malých rýb, najviac ma štvalo že sme vyviezli štyri prúty a do pol hodiny dvaja 20cm pleskáči, po predĺžený vzdialenosti nástrahy od háčika bolo menej záberov od malých rýb a velký kapor s tým nemal problém.

Obrázek

basnak
TOP člen
TOP člen

Příspěvek od basnak » 28 črc 2011, 11:33

koco639: Včera jsem s podobnou sestavou chytal, akorát jsem měl ztuženou sňůrku obnaženou kousek od háčku,háček č.8 vzdálenost boilie od obloučku tak jak tvoje první kulička. Po půl hod. jííízda...........do prázdna, za 15min záběr rybu jsem cítil, ale byla fuč, třetí záběr se swinger rychle přilepil a hned spadl, samozřejmě že nic. Taky jsem myslel, že když dám kuličku dál od háčku že více vyselektuji malé ryby. Jenže to brali jenom za ty kuličky a proto ty neproměněné záběry. Když jsem vzdálenost zmenšil tak jsem už tahal kapříka za kapříkem. Samozřejmě že by s tím velká ryba neměla problémy, ale já ju v tu chvíli nenašel. :|

koco639
Člen
Člen

Příspěvek od koco639 » 01 srp 2011, 21:15

Máš pravdu, ked som predĺžil náväzec tak som mal 3 zábery od kaprov nad 70 takže tie s tým nemali problém, tí menší kapríci to asi dobre nenasajú. Teraz cez víkend som to dal cca 1 cm od háčiku a nebol problém s kaprami 50cm a viac. síce som na dve 20mm gule vytiahol aj dvoch 20cm ale to už prežijem. Vyselektovali sme malú rybu tým že sme nedali partikel a zabralo to.
Mal som ale problém že som niekedy vytiahol náväzec zamotaný, skúšam teraz zbastliť niečo zo stuženej šnúry, bude takéto niečo použitelné? Prípadne mohli by ste tu dať nejaké foto? Na klasickej pletenke sa mi osvedčil banánový háčik z krúžkom tak som to tak naviazal aj stou stuženou šnúrou.

Obrázek

V.S.
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od V.S. » 21 srp 2011, 18:21

Chytate niekto na 360 rig ? Ak ano ake s nim mate skusenosti. Mne sa to celkom paci a uz som si aj nejake uviazal. Chcel by som ich koncom buduceho tyzdna vyskusat.
Přílohy
360-pop-ups-rig.jpg

Odpovědět