Úvod Články Podzimní Labe podruhé

Podzimní Labe podruhé

1 974
0

Blíží se konec října a je pořád slušné počasí, tak s kolegou Jirkou vyrážíme opět zkusit štěstí na řeku Labe. Teplota vody již klesá pod 11°C, tak se zaměříme hlavně na produkty firmy Sportcarp – boilies ananas-banán, které mám oblíbené na podzim na Orlíku a dělá spoustu záběrů a pěkných ryb. Samozřejmě GLM-krill a popřípadě odzkoušíme maďarskou klobásu, která při minulé výpravě vydala spoustu ryb. To vše doplníme tygřím ořechem.

4

Konečně přichází den D – pátek – a vyrážíme k vodě. Dny se rychle zkracují, a tak vše děláme ve spěchu a hlavně podle dohodnutého plánu. Jiří sedí po proudu níže, pravý prut bude krmit ananas banán+tygřák, pro jeho levý prut a můj pravý prut budeme mít společný zákrm GLM-krill 18mm + maďarská klobása 20mm ve váhovém poměru 2:1. A konečně můj levý prut zavážím více doleva a co nejdále, kde krmím ananas-banán směsí 15, 18 a 20 mm + tygřák.

1

Tři hodiny po zavezení prutů přichází první záběr Jiřímu na spodní prut s nástrahou ananas-banán 18mm. Byl to krásně stavěný kapřík kolem 5kg. Do desáté se nic neděje, a tak stáčíme pruty a těšíme se na ráno. Je sobota 6 hodin, zavážíme naše pruty, pravidelně každé čtyři hodiny trochu dokrmujeme po pár kuličkách. Ale nic se neděje. Pomalu se šeří a do desáté uděláme pět záběrů a to ryby o váze 4-5,5kg, většinou na maďarskou klobásu 20mm.

7

To nás vede k zamyšlení a my zvětšujeme nástrahy, připravujeme montáže na ráno a jdem spát. Je neděle ráno před šestou, připravuji pruty a cítím, jak mi zima zalézá za nehty. Kouknu na teploměr a jsou dva stupně. Honem nasedám do gumáku a zavážím vzdálený levý prut a po pár minutách i pravý. Teprve teď se objevuje Jirka a rychle dostává nástrahy do vody. Je lehce po deváté a ke slovu se hlásí můj levý prut, kde mám nastražené boilies 2x18mm ananas-banán. Po pár minutách zdolávám kapra šupíka 78cm a 8,5kg. Konečně nějaká změna…

Dnes nám přicházeli záběry do 13 hodiny a to na všechny druhy boilies. Celé odpoledne se nic neděje, tak zkoušíme více krmit. Ve dvě hodiny v noci vstávám a prohazuji naše krmná místa bohatě voňavými kuličkami a očekávám, že budou kaprům chutnat. Je pondělí ráno a opět zavážím pruty. Sotva usednu a začínám vařit ranní kávu, pomalu se rozjíždí levý prut, a tak rychle dosekávám a zdolávám rybu na vzdálenost 130-140 metrů.

5

Kaprovi se vůbec nechce, ale po pár minutách to přece jenom vzdává, a tak se ocitne v mém podběráku. Kapra lysce rychle vážím a jsem docela překvapen jeho váhou 11,45kg a masivní stavbou těla. Ještě pár fotek a s příjemným pocitem ho vracíme zpět. Opět se zadařilo na ananas-banán 2x18mm.

Dnes to jezdí… Jiří zdolává několik kaprů 4-5kg. Je pár minut po desáté a mám jízdu na pravém prutu na maďarskou klobásu 1x20mm. Zdolávám šupíka 77cm a 8,3kg.

6

Na chvíli stahuji i druhý prut a jdu se podívat na dva rybáře, kapraře, kteří chytají pod námi a již při zářiové výpravě jsem je na stejném místě viděl. Předáváme si informace – mají chycenou jednu rybu 16,5kg a pár kaprů ve stejné kategorii jako my 4-5k a obecně tak 2 záběry za den.

Dokrmují zbytky boilies, a když jsem jim vyprávěl o chytání na produkty firmy Sportcarp, hned mě atakovali otázkou, jestli mám něco navíc. Že by do toho šli. V létě se zúčastnili závodů na pískovně, kde zkusili Lake Wizard a velmi se jim dařilo. Tak jsem jim přenechal 5kg GLM-krill a všichni jsme byli spokojení.

3

Dnes přišlo 11 záběrů. Jiří exceluje množstvím, ale ta vytoužená desítka zatím nepřichází. Předposlední den výprav je opět chladný, měsíc je v úplňku, ale přes velkou mlhu po měsíci ani vidu.

Od rána nám opět pravidelně přichází záběry, a když je na pořadu desítka, tak konečně Jiří zdolává kapra šupíka 82cm 10,15kg a má z něj velkou radost. Taky aby ne! Úspěšnou nástrahou bylo opět boilies ananas-banán. Vše si pečlivě zapisuji a zjišťuji, že skoro všechny větší ryby nám přichází na ovoce.

Už nekrmíme. Je středa ráno, zavezeme pruty, pár kuliček kolem a naše myšlenky směřují k tomu, jak odpoledne budeme balit. A v tom má Jiří opět jízdu a zdolává šupíka v podzimních barvách 9kg na maďarskou klobásu 2x20mm.

2

Je poznat, že krmení ve vodě ubývá a s tím i záběry. Celkem jsme měli 32 záběrů a 26 zdolaných ryb. Naše spotřeba návnad byla následující: 12kg ananas-banán mix 15, 18 a 20mm, 10kg maďarská klobása 20mm, 5kg GLM-krill 18mm, tygří ořech před fermentací 4kg.

Na závěr musím podotknout, že jsem byl mile překvapen čistotou samotného Labe, ale i přilehlých břehů a zároveň velkého počtu rybářů, kteří zde loví.

Stanislav Kechner a Jiří Chudý
Akvatera Sušice

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: