Úvod Recenze a testy Video: Rakety CRASH BALL CX vs SPOMB

Video: Rakety CRASH BALL CX vs SPOMB

3 852
8

V dnešní době se na nás valí spousta novinek, ale ne každá je originál. Firmě LK Baits se povedlo dostat na trh velmi zajímavé krmicí rakety. V našem teamu EXTREME CARPING jsme se rozhodli pro srovnávací test CRASH BALL CX s již legendární SPOMB.

Naše postřehy během testu:
SPOMB VÝHODY – je to odzkoušený produkt na trhu, snadné plnění, otvírá se pokaždé, jakmile narazí na vodu, a to i na krátké vzdálenosti. Lze házet i na vzdálenosti 100 až 130 metrů.

SPOMB NEVÝHODY – neplave, takže pokud ji utrhneme u vody, tak se utopí (řešení vlepit kus pěny dovnitř). Pokud se dostane partikl do zámku nebo do zadní části, tak se neuzavře a hrozí vysypaní krmení na zem při nahazování. Pokud se dotknete bombou země, tak se krmení vysype. Při stahování se častokrát nevynoří a pod vodou se zamotá do šnůry.

CRASH BALL CX VÝHODY – snadné naplnění, raketu spojují magnety, nemá žádné mechanismy, které se mohou zničit. Při testu jsme házeli s přehledem za hranici 100 m a pokaždé se vysypala. Při stahování klouže s menším odporem než SPOMB.

CRASH BALL CX NEVÝHODY – tak jako SPOMB neplave, po naplnění vždy musí být očištěny magnety a těsnící guma. Plnit je potřeba na maximum, protože při prudkém švihu může pohyb krmení uvnitř rakety způsobit otevření během letu. Neotevírá se na krátké vzdálenosti.

Pokud někdo používá starší SPOMB, není nutné kupovat CRASH BALL CX, abychom dosáhli lepších krmicích výsledků. Pokud žádnou raketu nemáte a uvažujete o pořízení, můžete si zakoupit CRASH BALL CX a podělit se s námi o zkušenosti s touhle povedenou novinkou z dílny LK BAITS, a to na našem facebooku: https://www.facebook.com/groups/204238879689830/

Při našich výpravách budeme používat CRASH BALL, abychom zjistili další výhody nebo nevýhody.

Za team EXTREME CARPING
Martin a Michal
www.extremecarping.cz

Komerční sdělení

8 KOMENTÁŘŮ

  1. Tak jsem měl chvilku radost, že někdo konečně vyrobil raketu, kde odpadává pakárna při čištění uzavíracího mechanizmu, třeba jen troškou řepky (SPOMB) 🙂 No ale pole ohlasů není bez much ani CRASH BALL, tak nevím. Navíc při kratších hodech se neotvírá, což je dost limitující prvek. Na tuto situaci je v prodeji ještě menší , kulatá verze. Obě za dost slušnej peníz, tak mi z toho vychází zatím lépe SPOMB a sním bohužel ta pakárna s čištěním… :)))

  2. Podle mého je větší problém s čištěním těsnící gumy a magnetů aby se crash ball dobře zavřel… oproti spombě, protože když k sobě nedosednou dobře magnety tak se crash ball otevře hned při náhozu… u spomby stačí mít čistý ten zámek který ji drží zavřenou… navíc do spomby toho nacpeš více a tím zakrmíš rychleji větším množstvím. Mám obě dvě a každá má svoje pro a proti, nicméně jak jde vidět ve videu a sám nevím která je podle mě lepší. Velkou výhodou je hlavně rychlé a lehké stahování crash ballu, protože u té spomby když se to zamotá tak ji táhneš ze 100 metrů docela dlouho a to mi docela vadí…

  3. Zdravím všechny rybáře

    Jak je vidět na videu nic není dokonalé ale čas ukáže jestli CRASH BALL je lepší než SPOMB to už nechám na rybářích kteří budou používat rakety budeme rádi za vaše komentáře a připomínky k tomuto testu pokud máte nějaké dotazy tak se můžete spojit přes https://www.facebook.com/groups/204238879689830/

    EXTREME CARPING Martin a Michal

  4. Ahoj. Jen reakce co se tyce – spombky ze neplave tak to neni pravda. Urval jsem ji pri nahozu a letela 70 metru, vysypala naklad a plavala aniz bych na ni neco lepl. Je videt jen slabe nad hladinou ale neutopila se. Zkus ji hodit do vody a uvidis!

  5. Ahoj vlastním obě verze této novinky na trhu, kdy jsem je chvilku používal při závodě AJC 2014 a po chvíli jsem je z časových důvodů vyměnil za SPOMBku, kterou jsem byl schopen plnit rychleji, kdy jsem si hlídal jen čístotu zámku. U CRASHky jsem musel hlídat čistotu těsnění a magnetů po celém obvodu:-(((( Jinak co se týče řemeslného zpracování a použitého materiálu nemá CRASHka chybu. Další příjemné zjištění u tohoto produktu je to, že po vysypání obsahu (vyplavení) se CRASHka uzavře a tím má na hladině minimální odpor. O ceně na pultu se nebudu vyjadřovat, protože se těžko hledají slušná slova :-(((((( Ať se daří kluci.

  6. Ahoj,

    Čím déle mám raketu od LK tak se mi čím dál častěji otevírá…
    Největší problém je s tou gumou na těch drátech, která se potrhá a pak je problém s otevíráním rakety při náhozu, protože se ji ty dráty snaží otevřít. Plnění rakety od LK je vážně problém a nejvíce s partiklem – člověk si musí dávat ku..a pozor aby mu něco nezůstalo na magnetech nebo na těsnící gumě. Dám příklad: používám kvalitní boilie od firmy imperial baits a když se mi z 20 náhozu raketa rozletí ve švihu asi 8 x tak je to celkem problém… krmení stojí spoustu peněz a abych si ho sypal pod nohy kvůli nekvalitní raketě ? pro mě je to velké mínus… Spomba má sice taky svoje mínusy, ale zatím je SPOMB nej raketa na trhu. Jediné plus je že celkem dobře a přesně lítá na cíl. Jinak je to video celkem pěkný 🙂 nejvíce mě pobavila informace na fb lov kapra o tom že je to reklama na LK raketu :D. všechno hraje pro klasickou SPOMB raketu. Výsledek na konci vide je odpovídající, ale i přesto bych si po mých zkušenostech koupil SPOMB.
    Lovu zdar – Jarin

  7. Zdravím všechny máme nové dojmy z CRASH BALL CX a musím říct že to není žádný revoluční výrobek spíše na opak je tam dost vad které se projevily až po delším používání proto jsme nechtěli hodnotit výrobek hned!!!

    CRASH BALL CX – při delším používání se raketa po 4 až 5 hodu otevře a vysype cca 10m od břehu což považuji za obrovský problém kdy krmení stojí dost peněz největší problém je v horních drátech které se rozevřou a proto dochází k předčasnému otevření je nutné po každém hodu stlačit dráty k sobě aby se neotevřela

    Další věc je zdlouhavé plnění rakety musíte očistit magnety + těsnící gumy ( krmení partiklem )

    Dojem CENA vs KVALITA cena 498kč je dost a neodpovídá kvalitě kterou by jste od tohoto výrobku čekali

    Poslední věc nejsem zaujatý proti tomuto výrobku jen vyslovuji názor na tento výrobek pokud máte své zkušenosti tak přidejte váš názor

  8. Zdravím hlavně si nekupujte raketu od foxe je úplně k ničemu po třetím náhozu , mi vypadl količek v pantu, měl jsem druhou u té to stejné sice vydržela 20 nahozu ale chyba stejná, vytahovaní rakety z vody je těžkopádné, vrátil jsem se spátky Spomb, prostě nemá chybu.

Chcete-li, můžete přidat komentář: