Výpravy a úlovky v roce 2014

Zde se můžete pochlubit svými úlovky a poznatky z lovu. Kaprařina aktuálně od vody...
Pravidla fóra
Do tohoto fóra můžete vkládat svoje aktuální úlovky a poznatky z lovu. Snažte se prosím dodržovat pravidlo, že se jedná o kaprařské fórum, takže vkládejte nejlépe fotky kaprů (či fotek z kaprařiny). Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Děkujeme za dodržování těchto pravidel.
johnny008
Člen
Člen

Re: Výpravy a úlovky v roce 2014

Příspěvek od johnny008 » 11 črc 2014, 09:08

pár fotek z rybaření http://www.chytapust.cz/Magazin/Zabava- ... se-na-nich. možná jste na nějaké fotce :-)
Mé oblíbené knihy o rybaření: Jak se loví štika, Vázání mušek z peří CDC

Komerční sdělení

Reklama

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 13 zář 2014, 16:55

Ráno celkem pěkná chytačka, za 5 hodin 7 kaprů, lín a cejn. A pak jedna polední zlatá rybka :)

Fotka k příspěvku

V.S.
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od V.S. » 17 zář 2014, 08:07

Ja som pocas leta venoval trochu casu aj zigu a oplatilo sa. Tu su nejake ulovky z poslednej vychydzky. Krmenie plavajuce pelety od Nasha pomiesane s psacimi granulami a nejaku tu brecku do spombu. Za dobrych podmienok to vie u ryb vyvolat doslova zraci osial. Ako nastrahu som pouzival rozne peny, pop-upky alebo muchy doma vyrobene z peny.
Přílohy
2.jpg
1.jpg

V.S.
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od V.S. » 28 zář 2014, 10:39

V strede týždna som sa odtrhol od pracovných povinností a vyrazil som sa zrelaxovat s partákom Tomášom na ryby.Po príchode k vode nám spravili trochu vrásky správy o tom že už týždeň sa tam nechytila poriadna ryba.Neodradilo nás to a veru výsledok stál za to.Hneď prvú noc pár hodín po zavezení montáže som mal na podložke krásneho metrového šupináča s váhou 20.5kg.Potom sa to rozbehlo ako na kolotoči a do rána som oka nezažmúril. Po pár menších rybách prišiel za úsvitu parádny lysec ktorého sa nám nepodarilo riadne zdokumentovať pre další záber. Druhú noc bol v permanencii zase Tomáš.Po pár záberoch od menších rýb sa dočkal aj ona a chytil si nový osobák 98cm a 19.5kg.Všetky vačšie ryby zabrali na môj boilies s pracovným názvom AlienFood alebo ako ho volá Tomáš psí grc.
IMAG0869.jpg
100cm 20.5kg
IMAG0879.jpg
IMAG0889.jpg
98cm 19.5kg

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 30 zář 2014, 08:35

V.S.: Tak to je paráda! Veliká gratulace! ;)

zadar
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od zadar » 07 říj 2014, 13:25

Tak jsem letos dal asi poslední rybyčku na Labi a výsledek byl tento šupík rovných 100 cm a 19 kg. Fotky se mi nějak nepovedly, to focení samospouští u větších ryb mě nejde, musím pořešit dálkovou spoušť.
PA056704.JPG
PA056700.JPG

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 07 říj 2014, 21:32

zadar: Tak to veliká gratulace! Na Labe nádherná ryba, to se cení! ;)

Supina-P
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od Supina-P » 08 říj 2014, 22:04

Taky gratuluju, krásný torpédo :) :)
Kapr je kámoš a kámoši se nežerou

karbi32
Člen
Člen
Kontaktovat uživatele:

25.-28.9.2014 Šebkův rybník

Příspěvek od karbi32 » 08 říj 2014, 22:26

Ahoj všichni. Tak jsem byl alespoň tento víkend na soukromáku Šebkův rybník, kam jezdím 5 rokem i když to nebyla kde jak úspěšná výprava tak jsem byl rád že jsem u vody! Prognózy nebyly nejlepší, ale i přez to jsem pospíchal s montážema do vody. Na jednu montáž jsem nastražil 20mm kouli vlastní výroby s příchutí Kokosu, na druhou dvě 13mm páry obelenou pastou obojí robin -ořech a na třetí zatím nejmenovanou 18mm kouli. po cca 2 hodinách přišla jízda nakokosáka přesně v 22:30hod.byl na podložce šupík 85c m 10,9kg!
Celou noc byl klid na hladině a bohužel i pod hladinou. Za to ráno stálo za to ukázalo se že volba dát na jednu montáž 17 a 13 mm kombinaci PÁRY Z NAVIJÁKU ukázalo být vážně dobrá, v 9:15hod. se na podložce po opatrném záběru ukázal další šupík 85cm ale tentokrát 12,9kg, následující hodiny byly bez akce u mně i ostatních rybářů a to až do druhého rána kdy opět na kokosáka v 8:35 ukázal na břehu 70cm a 7kg pěkný kapřík. Dále až do neděle krom záběru v noci v 3:45 záběr na panáčka z 20mm PÁRY a skopexové plovky který jsem bihužel neproměnil nepřišla už ani ryba! Shrnutí na 2ha rybníčku který jsem měl tak rád,(kde bylo cca 24 rybářů a to vše x 3 pryty) jsem vytěžil z minima maximum, jelikož za celý prodloužený výkend jsem ze všech chytl nejvíce kaprů a radost že za to můžou mé vlastní koule a PÁRA Z NAVIJÁKU, která si připsala největší rybu mě moc potěšila!
Závěr na třetí montáž jsem dával krill-bery bez efektu!
„A ještě další věc tento revír mě po 5 letech zklamal a už pravděpodobně nadále navštěvovat nebudu. Je to už hodně profláklé a po informaci že zde přibude pravděpodobně další chytací flek mě hodně odrazují protože na 2ha plochy 11 lovných míst je už přehnané už těch 10 je hodně, ale chápu majitele že chce vydělávat“.Ale je to můj názor který se mnou nikdo sdílet nemusí!
Přílohy
13.jpg
První Kapřík na vlastní koule :-) obrovská radost!
New Image.jpg
Krásné ráno na rybách :-)
17.jpg
Pára z navijáku taky účinná :-)

Supina-P
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od Supina-P » 11 říj 2014, 18:46

karbi32-gratuluju k úlovkům,ať ti to šlape dál .Ale promiň mi můj názor -ten tvůj příspěvek zavání reklamou na ,,speciální kuličky"..... :?
Kapr je kámoš a kámoši se nežerou

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 11 říj 2014, 21:02

michalio25 nám zaslal do redakce následující zprávu od vody + fotografie, tak zveřejňuji v originálním znění pro všechny: ;)

Čaute , posielam správu z krátkej výpravy za Kaprami. Je Nedela ráno a ja konečne vyrážam aspoň na pár dní k vode. Vonku začínali teploty stupať k 30°C a po príchode na jazerá bolo pekne vidiet kolem ostrovov ako su ryby v trení. Hovorím si iba tak v duchu,že hmmm asi stoho nic nebude, ale aspon skusim, či sa nejaký vytretý kaprík nepodarí ulovit. Mal som na výber jedno menšie jazero asi 6ha alebo pojdem na väčšie ktore má asi 14ha. Na oboch jazerách je poslednú dobu dost velký rybársky tlak, kedže sezona sa práve začala. Rozhodol som sa,že ostanem na väčšom jazere kedže skoro všetci rybari čo tu chytaju su dôchodcovia a oni chytávaju tak maximálne do 16tej 17tej hodiny, potom už na jazere skoro nikto nieje.
Prešiel cely deň. Je pol noc a zatial bez záberu. Zmotávam pruty a nastavujem budík na 03,50 aby som mohol hned ráno vyviest. Dobre sa mi spalo a zrazu počujem pip pip pííííppp,rýchlo vyskakujem rozospatý zo spacáku k udiciam, že zaseknem , a vtom šoku zistujem, že všetky návazce mám na stojane a to je iba Budík :-D ( zabudol som že mám ako zvonenie Budíka zvuk signalizátoru ) Je druhý večer okolo 23hodiny sa zraz sa rozozvučal signalizátor. Po zaseknutí je cítit na druhej strane prutu poriadny odpor. Po asi 15minutach zdolavania sa mi podarilo dostať do podberáka pekného šupíka 80cm 12,60kg. Za pár minút je pol noc a tak stahujem druhý prut aby náhodou neprišiel nejaký nadržaný pán z rybárskej stáže. Je utorok ráno 03,50 a mám tu polsedný deň výpravy a nastáva zmena nástrahy. Po asi 3hodinách mám záber. Swinger padá dolú, domotávam zaseknem a nič ( neznášam padáky). Pár krát som potočil klučkou a zrazu pekný odpor.Po pár minutách súboja zdolávam pekného kapríka 80cm a 13,10kg. Okolo obeda prišiel kamarát Tomáš, a po pár minutách prišiel razantný záber. Prut na stojane sa ohýbal ako luk. Rýchlo prisekávam a ryba velkou rýchlosťou v pálila do stromu. Skačem do člna a rýchlo zaňou. Než som tam dojel tak ryba už bola prejetá pod celým stromom a musel som silon urezať. Ako vyskakujem z člna na breh, tak zrazu sa rozjel druhý prut. Rýchlo uvazujem čln pokladam prut na stojan a rýchlo prisekávam. Ryba na druhej strane prutu nejaká je ale nejavý žiadny velký odpor a tak rybu dostávam pomaličky za pár minut ku brehu. Hovorím si, že to bude asi nejaký kaprík junior. Ryba sa zrazu objavyla na hladine a kričím na Tomáša, poď sem rýchlo, ten má tak meter. Kapor začal pri brehu neskutočne bojovat a tak asi po 15minutách suboja sa mi podarilo dostať do podberáka pekne dlhého šupíka. Z kapríka juniora sa zrazu zjavil Kapor 92cm a 11,5kg. Krásna bodka z troj dňovej rybačky.
Miesto lovu som si zvolil v hlbke 3m kde bolo menšie bahno a druhé bolo u spadnutého stromu. Ako návnadu a nástrahu som použil HOTOVKY od firmy Kimot Team DEATH SEA , BANÁN ŠKORICA + PLAVAČKY FLOAT. GHOST BANAN S pozdravom za KIMOT TEAM Michal Michalio Farkaš

PS. Chcem poďakovat Milanovi Tomíkovi za skvele pripravené boilies ktoré ma zatial nikdy nesklamalo

Fotka k příspěvku
Fotka k příspěvku
Fotka k příspěvku
Fotka k příspěvku

Fosgen
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fosgen » 20 říj 2014, 13:08

Tak po delší době zase přihodím nějakého toho pašáka jak jinak než se Svazové vody ČR :-)))

Loveno na Salmona od IFB ;) .-)) ať to jezdí ... ;) ;)
Přílohy
4531.jpg

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 20 říj 2014, 15:59

Fosgen: Parádička! Velká gratulace! ;)

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 26 říj 2014, 18:41

Mám tu nějaké zprávy od Davida Sedláčka, které mi přišly od něj na e-mail, tak dávám pro ostatní:

Navečer
Vyrazil jsem po práci plánovaně na ryby. Zakrmil jsem boiliesem econom a euro a pod háček putoval boilies pop up tuňák a 14mm v dipu chilli corn carne. První záběr po 5 hodinách a v podběráku se ocitl krásný lysec, po zvážení a změření - 80cm a 10kg. Následovalo pár fotek na rozloučenou. Do odjezdu se podařily ještě 3 kapři okolo 50cm.

Za Lastia tým Sedláček David.

Fotka k příspěvku
Fotka k příspěvku
Fotka k příspěvku

Po velké vodě
Vyrazil jsem na ryby po opadnutí velké vody s tím, že buď zachytám a nebo budu bez rybka kvůli upouštění a zakalení vody.
Na zákrm jsem použil boilies diamond 24mm broskyňa-chobotnica a trošku economu-brutal fish a pod háčkem vždy na panáčka – pop up ananas a 20mm v dipu broskyňa – chobotnica a vše obalené v HNV pastě.
Přijel jsem k vodě těsně před setměním a první záběr přišel až za světla ráno a to od kapra k 70cm.
Další záběr okolo oběda a na podložku se podíval slušný kapr 8kg, další záběr byl od kapra k 60cm. K večeru se rozezněl pomalou jízdou pípák a po pár manévrech v silném větru se mě podařil podebrat pěkný kapr s váhou 8,6kg. Po setmění se nedělo vůbec nic a překvapení nám udělalo ranní svítání. Naplavaly před nás až 4m trsy trávy a řas a voda byla naprosto nechytatelná, tak jsme museli nasednout na loď a všechnu tu trávu posbírat a odvést na břeh – po 2 hodinách vyzmrzání a promočení se nám to povedlo.
Za tu dřinu jsem si kolem oběda vysloužil záběr od bojovného lysce 5,6kg.
Další záběr v odpoledních hodinách od šupináče, který byl vysoký a mohutný, než dlouhý s váhou 8,7kg.
Měl jsem ještě asi 2 hodiny do odjezdu a tak jsem pod háček dal rychlovku k tomu určenou – boilies – sprint fire food s pop up švestka a obalil HNV pastou. Začali jsme pomale balit všechny věci a položil jsem už i pruty do trávy a složil stojan. Když jsem smotal jeden prut, uslyšel jsem rychlé protáčení cívky a po zvednutí prutu ucítil silný tah a tak jsem okamžitě naskočil do lodě a po dlouhém boji, kdy mě kapr povozil po vodě se mě ho podařilo podebrat.
Po navážení 14,1 kg a naměření 92 cm se jedná o mého letošího největšího kapra.

Za Lastia tým Sedláček David

Fotka k příspěvku
Fotka k příspěvku
Fotka k příspěvku
Fotka k příspěvku
Fotka k příspěvku
Fotka k příspěvku
Fotka k příspěvku
Fotka k příspěvku

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 26 říj 2014, 21:48

A ještě další od Davida...

Odpoledne u vody
Vyrazil jsem na pár hodin na ryby. Krmil jsem boiliesem econom – brutal fish a euro – robin red. Pod háčkem pop up tuňák a 14mm v dipu tuňák. Podařilo se mě chytit pár menších kaprů a jednoho většího 9,6kg, který udělal velkou radost.

Fotka k příspěvku

2 denní výprava
Neplánovaně jsem vyrazil na ryby, jen tak na lehko. Předpověď počasí hlásila teplo i v noci a bez deště a tak jsem předpokládal aktivitu ryb nic moc.
Zakrmil jsem pár boiliesy broskyňa – chobotnica 24mm a pod háček vždy panáčka téže příchutě namočen v dipu a vložen do práškového powder boosteru.
První takový nic moc záběr přišel ráno, kdy se pěkně ochladilo a chvíli jsem myslel, že nic na háčku není, ale po chvilce kapr začal bojovat a podle tahu to vypadalo na slušného kapra – a taky že jo. Váha se zastavila na 10,5kg a to si zasloužilo slivovičku na zahřátí.
Další pěkná jízda a menší kapr pod háčkem, který se do sebe snažil nasoukat kuličku 24mm nás pobavil. Další pomalý záběr a pořádný tah přes brzdu a po pár minutách se kapra podařilo podebrat. Pěkně buclatý lysec s váhou 11 kg udělal velkou radost.
Z této neplánované výpravy a o počasí, kdy jsem tomu moc nevěřil, jsem nakonec odjel spokojen.

Fotka k příspěvku
Fotka k příspěvku

Víkend
Vydal jsem se na víkendovou výpravu s kolegem. Dojeli jsme na místo, které dobře znám a ihned jsme ponahazovali pruty a postavili biwaky. Voda byla zelená jak brčál a všichni okolo co tam byli i více dní, tvrdili, jak to nebere, tak uvidíme.
V pátek do půlnoci se nedělo vůbec nic a v sobotu do 10 hod. to opět ani nepíplo. Okolo nikdo vůbec nic, tak povídám kolegovi – co takhle změna místa? A po chvilce přemýšlení jsme už balili.
Přijeli jsme na nové místo a opět postavili biwaky a nachystali pruty. Do neděle se nedělo vůbec nic a i okolní rybáři na tom byli stejně. Nečekaný záběr kolem. 10 hodiny byl jak velký sen a po chvilce se menší 6,65 kg lysec ocitl na podložce a začali jsme věřit, že se nám ještě něco podaří chytit. Další záběr přišel až po obědě a bohužel jsem ve vázce uřízl montáž – smůla!
Další záběr a šupináč 6 kg se na chvilku podíval ven z vody. Poslední záběr přišel před odjezdem, kdy jsem už měl jeden prut sbalený a kapr se po chvilkovém boji ocitl v podběráku. Měl něco málo přes 7 kg.
Čekali jsme od tohoto víkendu víc, ale bohužel ryby vůbec nechtěly spolupracovat a tak to na poslední chvíli dopadlo ještě dobře.
Krmil jsem boiliesem broskyňa - chobotnice 24mm a pod háček jsem dával boilies 20mm v dipu a pop up broskyňa – chobotnice.

Za Lastia tým Sedláček David.

Fotka k příspěvku
Fotka k příspěvku
Fotka k příspěvku

Večerní rybačka
Už v práci jsem si říkal, že dnes je to super počasí a ryby budou brát – pršení a ochlazení – co víc si přát po dnech tepla.
Přijel jsem k vodě a montáže ihned putovaly do vody, pod háčkem vždy pop up – tuňák a chytací boilies Sprint vždy namočen a zasypán v powder dipu.
Zakrmil jsem boiliesem ekonom – royal pepper a peletami silver – jahoda ryba. První záběr přišel po 2 hodinách a dlouhý boj pár metrů od břehu, kdy kapr nedal nic zadarmo, skončil zdárně a kapra se podařilo podebrat . Po naměření 88 cm a 12 kg následovalo pár fotek na památku . Druhý záběr a zase slušný kapr – 65 cm, třetí záběr a po krátkém odvíjení vlasce z cívky náhle tah povolil a po smotání byla šoková šňůra uřízlá o slávičky, kterých tu je spousty. Čtvrtý záběr a opět slušný a dlouhý boj u břehu, který jsem vyhrál a na podložku se podíval dlouhý a bojovný šupináč 80 cm s vahou přes 7,5 kg.
Postupně začalo pršet a než jsem odjel promočen a spokojen domů se mě podařilo chytit ještě kapra 60 cm a pár okolo 50 cm.

Fotka k příspěvku
Fotka k příspěvku
Fotka k příspěvku
Fotka k příspěvku
Fotka k příspěvku
Fotka k příspěvku

Z pátka na sobotu
Dorazil jsem v pátek večer jen do soboty do 10 hod. za kamarádama, kteří už chytali. Neměl jsem moc času a tak jsem zvolil krmení dělané na takto krátkou dobu, boilies euro – fish mix a ekonom royal pepper a pelety silver – jahoda ryba. Pod háčkem mě nejvíce fungoval panáček z pop up broskev a boilies Amur. Podařilo se mě chytit několik kaprů přes 50 cm a největší měl přes 60 cm, ale radost mě udělali 3 amuři – 61, 65 a 76 cm.
Mrzelo mě, že jsem musel odjet tak brzo a kluci zůstali chytat až do neděle.
Za Lastia tým David Sedláček

Fotka k příspěvku
Fotka k příspěvku
Fotka k příspěvku

Kapří pohoda na rybách II.ročník
Tak stejně jako vloni jsme se s kamarády domluvily a vyrazily k vodě na celý víkend. Letos nás přibylo - bylo nás celkem 12 a tak bylo o srandu postaráno. Kromě toho, že jsme ugrilovali hromadu všeho možného, popily nějaký to pivo a okoštovali nějakou tu slivovičku od každého, tak jsme pochytali hromadu kaprů.
Krmil jsem převážně partiklem spombou a přidával jsem vždy po 2-3 kuličkách euro boiliesu fish mix a občas přihodil econom boilies royal pepper a toto krmení mě fungovalo po celou dobu. Pod háčkem jsem zkoušel novinku od f.Lastia „SPRINT“ – fire food a ta fungovala znamenitě. Nachytal jsem na ni nejvíce kaprů, kolegové ji také zkoušeli a dařilo se jim znamenitě a ze sáčku kuličky jen mizely.
Podařilo se mě zdolat hodně kaprů a nej měl něco málo přes 11,5kg. Béďovi seniorovi se podařil i jeden přes 14kg!!!
Všichni jsme byli spokojeni a příští rok opět tuto akci zopakujeme.

Za všechny zúčastněné David Sedláček.

Fotka k příspěvku
Fotka k příspěvku
Fotka k příspěvku
Fotka k příspěvku

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 24 lis 2014, 21:00

Ahoj, přidávám další příspěvek od Davida, dávám to sem v originálním znění ;)

Listopadový kapr 93cm 14,2 kg

Vyrazil jsem v sobotu po práci za kolegama, kteří už chytali 2 dny a ryby braly. Cesta na ryby probíhala, jak ve špatném snu – nejdříve jsem zapadl předním kolem u auta v rozkopaném kanále, po cestě jsem potkal srnky na silnici. A 1 km před místem, kde jsem měl rybařit byla objížďka a musel jsem se vracet několik kilometrů a ještě k tomu začalo pršet!

Přijel jsem na místo, postavil biwak, ponahazoval pruty, zakrmil a za pár minut přestalo pršet! No paráda! Zakrmil jsem mixem boilies – silver, diamond, ekonom a pod háček vždy na panáčka boilies pop up tuňák a 20mm v dipu jahoda – ryba.

První záběr po pár hodinách a menší kapr na podložce. Druhý záběr a na listopad si slušně bral z cívky. Okamžitě jsem skočil do lodě a raději jel za kaprem, neboť jsem chytal u keřů plných sláviček. Naštěstí si to kapr namířil na volnou vodu a po boji jsem ho podebral zhruba o 200m dál než jsem chytal. Dal jsem kapra do lodě na podložku a říkám si - to bude určitě 15 kg! Přijel jsem ke břehu a vynesl ho na břeh, kde následovalo měření a vážení, kapr má 93cm a 14,2 kg. Je to můj letošní největší kapr a za ten průběh celého dne – zasloužená odměna. Následovalo pár fotek a puštění kapra zpátky kam patří a oslavná štamprlička slivovice.

Fotka k příspěvku
Fotka k příspěvku

V neděli přes den už to bylo špatné. Chytl jsem už jen velkého cejna, ale i tak jsem odjel domů spokojen.

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 08 pro 2014, 18:49

Přišla mi od Davida další zpráva od vody na e-mail:

Listopadový lysec 9 kg
Listopadový víkend za velmi nepříjemného silného studeného větru se poznamenal na aktivitě ryb. Podařilo se mi zdolat dva kapry, kteří zabrali skoro současně. Nejdříve se rozjel pravý prut a po 5 vteřinách levý prut. Na pravý prut kapr okolo 65 cm a na levý prut pěkně vypasený lysec 9 kg. Oba zabrali na panáčka – pop up tuňák a 20mm v dipu – jahoda. Krmil jsem boiliesem econom a silver. Tak snad nám to ještě nezamrzne. Za Lastia tým David Sedláček.

Fotka k příspěvku
Fotka k příspěvku

Odpovědět