Clip na prutu

Vše o technice lovu kaprů. Položená nebo plavaná? Vaše oblíbené metody a způsoby lovu...
Pravidla fóra
Diskutujte zde prosím pouze na témata ohledně techniky lovu kaprů. Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Váš příspěvek nesmí být v rozporu s pravidly kaprařského fóra. Děkujeme za dodržování těchto pravidel.
Rambo
Člen
Člen

Clip na prutu

Příspěvek od Rambo » 23 črc 2013, 19:23

Dobry den, koupil jsem si novy prut od firmy Sonik a kousek pred navijakem se na prutu nachazi clip. Myslim ze se do clipu dava vlasec ale nejsem si jisty. Mohli byste mi poradit k cemu se tento clip pouziva?? Dekuji moc

Komerční sdělení

Reklama

Mick
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Re: Clip na prutu

Příspěvek od Mick » 23 črc 2013, 19:45

K chytání na "volný" vlas, např. při lovu candátů kdy potřebuješ aby ryba necítila žádný odpor. Nahodíš odklopíš překlapeč a vlasec zlehka zachytneš za ten "klip" tak aby v případě potahu lehce vyskočil ale zase aby nevyskočil v případě větru nebo ho netahal proud v případě lovu na řece. V kaprařině to nijak význam nemá. třeba má ještě někdo fígl jak to lze použít i jinak.

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 23 črc 2013, 22:40

Ano,
je to přesně tak, jak říká Mick. Při kaprařině to asi moc nevyužiješ..., taky to myslím na mých krátkých 9ft stalker prutech mám.

Fosgen
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fosgen » 25 črc 2013, 12:03

Může se jednat o klip do kterého se chytá vlasec aby jsi měl swinger blíž pod prutem, nemusíš potom řešit překlapěč navijáku. Po záběru to vyyskočí samo ... napiš přesně typ prutu juknu na to

Rambo
Člen
Člen

Příspěvek od Rambo » 25 črc 2013, 19:37

Ahoj, ja ten clip mam na prutech SKS od Soniku ale myslim ze vsechny pruty od Soniku maji stejny clip. Na strankach Nikl vysel clanek od Jana Hubky a on pouzival pruty od Soniku a vsimnul jsem si ze na jednom obrazku ma vlasec v clipu.

Fotka k příspěvku
Naposledy upravil(a) Fit dne 25 črc 2013, 22:36, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Úprava vložení fotky

kakosek
Člen
Člen

Příspěvek od kakosek » 27 črc 2013, 11:54

Čao. Taky se to používá pro zachycení vlasce při kapraření (proto to na kaprařské speciály dávají :) ), když chytáš na odpadávací montáž poblíž vázek (po záběru odpadne např. kámen, kapr má tendenci jít do sloupce a mimo vázky, když necítí zátěž a odpor brzdy, a ty jako rybář nesekáš, máš odklopenou branku a jedeš pro kapra na vodu). Já to takto osobně ještě nezkoušel, ale na toto téma vyšel hezký článek v Rybářství či Rybářovi někdy loni od Ivana Fabiana ze Starbaits.

DDavid

Příspěvek od DDavid » 22 srp 2016, 17:19

Používa sa to aj pri tých swingroch aby boli pri prúte hore a cievku aby si mohol mat max povolenú pre najmenší odpor. kto nemá rád preklopenú cievku :D kto nemá na udici klip tak FOX toto predáva ako samostatnú príchytku na prút.
napr. ---->
http://sportcarp.sk/datask/multimedia/1 ... 9f06b3.jpg

Odpovědět