Lov kapra v létě

Vše o technice lovu kaprů. Položená nebo plavaná? Vaše oblíbené metody a způsoby lovu...
Pravidla fóra
Diskutujte zde prosím pouze na témata ohledně techniky lovu kaprů. Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Váš příspěvek nesmí být v rozporu s pravidly kaprařského fóra. Děkujeme za dodržování těchto pravidel.
Rambo
Člen
Člen

Lov kapra v létě

Příspěvek od Rambo » 26 črc 2013, 13:55

Dobry den, zitra pojedu na jeden den chytat na 4 ha rybnik. Podle pocasi to vypada ze bude opravdu hodne hodne horko. Chtel jsem se zeptat jestli nemate nejaky tip na chytani v tomhle pocasi. Myslim ze pujdu na melcinu protoze nevim jak to bude na dne s kyslikem. Budu chytat na method feeder a jako nastrahu Halibut peletku. Myslim ze na dne nebude skoro zadny kyslik a tim padem tam nebudou zadne ryby mate skusenosti s tim ze se v letnich mesicich ryby zdrzovali spise u hladiny kvuli tomu ze je ve vode malo kysliku?? Cetl jsem to v clanku na strankach CC Moore ze pry kdyz je hodne teplo tak se ryby pohybuji u hladiny kvuli tomu ze na dne neni kyslik..Diky za vsechny vase rady :D :)

Komerční sdělení

Reklama

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov kapra v lete

Příspěvek od Fit » 26 črc 2013, 16:09

Ahoj,
no v těchto vedrech to obvykle bere buď v noci a nebo brzy ráno. Přes den, když je pařák, tak je to umění chytit rybu. Ale záleží taky na revíru..., nemusí to být pravidlem. Určitě bych být Tebou zkusil chytat z hladiny, třeba Ti to nějaký vezme. Zkus klidně normálně chleba nebo rohlík, ale bacha na kachny :) . No ale jinak Tě docela lituju, v tom vedru by se mi teda chytat nechtělo, já jdu radši na koupaliště :) .

basnak
TOP člen
TOP člen

Re: Lov kapra v létě

Příspěvek od basnak » 29 črc 2013, 14:08

Rambo: Zdravím tě.
Zvolil bych zlatou střední cestu, chytání ve sloupci. Je to nejjednodušší cesta jak se vyhnout všem chemickým jevům co ve vodě probíhají. Někdy mají ryby málo prostoru k přežití v takových situací a střední vrstva sloupce vody bývá nejpřijatelnější už z důvodu, že u dna je kyslíku nedostatek a u hladiny přesycení.

david.freml
Člen
Člen

Re: Lov kapra v létě

Příspěvek od david.freml » 03 srp 2013, 21:43

v tomto počasí bych vyskoušel spíše aktivní lov (šoulačka), procházel bych revír jestli bych nenašel nějaké stinné místo (vrba, větve do vody atd.)nebo i u leknínu nebo rákosu, myslím že by mohl zabrat i nějaký amur :). Chytal bych na rohlík nebo na jakoukoliv plovoucí nástrahu, krmil bych spíš střídmě
Trochu i napověděl i Fit.

PS: nevím na jaký revír jdeš, zda jsou tam ty stinná místa, jaké tam jsou ryby, pouze jsem tak zhruba popsal jak bych postupoval já ;) Ale i tak ať se ti daří

Odpovědět