Taktika vnadění na Orlíku

Vše o technice lovu kaprů. Položená nebo plavaná? Vaše oblíbené metody a způsoby lovu...
Pravidla fóra
Diskutujte zde prosím pouze na témata ohledně techniky lovu kaprů. Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Váš příspěvek nesmí být v rozporu s pravidly kaprařského fóra. Děkujeme za dodržování těchto pravidel.
robin.kudweis

Taktika vnadění na Orlíku

Příspěvek od robin.kudweis » 21 čer 2015, 23:54

Dobrý den,
roky k lovu kaprů používám krmítka a vlastní krmící směs.Ryb nachytám velké množství,i velkých,ale přijde mi to věcí náhody,místa střídam.Chytam na Orlíku,na otavské části.Letos jsem lovná místa omezil na pár oblíbených a zároveň špatně dostupných pro rybáře bez lodě.Na takovém místě bych rád začal pravidelně krmit.Již jsem se dočetl a od známých dozvěděl,že nejlépe krmit obden,cca kolem 5kg směsy např kukuřice,řepka,pšenice......a rád bych se pokusil o lov na pelety,popř. boilies.Již jsem se párkrát pokoušel o tuto nástrahu na jednom z prutů,ale v naprosté většině,vyhrává druhý s krmítkem.Na ryby chodím sám,možná i díky tomu nemám dostatečnou trpělivost a vždy se vrátím k ověřenému.Chodím většinou na jednodenní vycházky a to 3x - 4x v týdnu,jak umožní práce.Prosím,poraďte,jak správně připravit místo pravidelnym krmenim.Zda je lepší boilies,pelety,nebo jejich kombinace.Popř. jaké značky doporučujete.Nejde mi uplně o trofejní ryby,ale chci si zachytat třeba i menší kapříky,ne náhodně,ale cíleně.
Mockrát děkuji,za každou radu
Robin
Naposledy upravil(a) Fit dne 22 čer 2015, 20:28, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Upraven nadpis pro lepší přehlednost.

Komerční sdělení

Reklama
 

Uživatelský avatar
Radim10
Člen
Člen
Příspěvky: 140
Registrován: 01 srp 2013, 23:02
Bydliště: Konstantinovy Lázně
Kontaktovat uživatele:

Re: vnadění

Příspěvek od Radim10 » 22 čer 2015, 10:04

Ahoj,
pokud se chceš zaměřit i na menší kapříky, tak strategie krmení 5kg směsi obden by měla vyhovovat. Pokud máš možnost tak zakrmuj klidně víc... Do směsi bych dal dost partiklu (na Orlík je dobrá řepka), ale pak také pelety a boilies, aby nějaká návnada kdyžtak zbyla i pro větší kusy. Konkrétní značku ti neporadím, protože my s taťkou si válíme vlastní boilies. Ale dnes je na trhu hodně kvalitních firem, takže stačí se trochu porozhlédnout ;)
Čas strávený na rybách se do života nezapočítává...
Navštivte stránky našeho Carp Teamu 2010: http://carpteam2010.webnode.cz/

robin.kudweis

Re: vnadění

Příspěvek od robin.kudweis » 22 čer 2015, 18:01

Ahoj,ani ne tak zaměřovat,jako spíš je řekněme neselektovat a čekat pouze na velké..asi tak.Ano,řepka se mi již osvědčila a jako základ bezva.Když budu vycházet z cca těch 5kg obden,třeba i víc,kolik koulí na tuto dávku?20-50ks???Ještě pro zajímavost,kolik dní před samotným lovem takhle prokrmujete?Ano,značek je nepřeberné množství,možná proto žádam o radu.Jinak určitě moc díky,ať se daří:-)

Uživatelský avatar
Radim10
Člen
Člen
Příspěvky: 140
Registrován: 01 srp 2013, 23:02
Bydliště: Konstantinovy Lázně
Kontaktovat uživatele:

Re: vnadění

Příspěvek od Radim10 » 22 čer 2015, 18:17

Množství koulí, které tam naházíš, záleží hlavně na tvých možnostech... 50 kuliček stačit snad bude, ale kdybys tam hodil kilo, tak se nic nestane :)
My bohužel bydlíme od námi navštěvovaných revírů dost daleko, takže možnost zakrmit si předem jako ty bohužel nemáme. Ale já bych zakrmoval tak aspoň dva dny předem (ideálně samozřejmě déle).

Měj se fajn a dej kdyžtak vědět, jak se ti bude dařit ;)
Čas strávený na rybách se do života nezapočítává...
Navštivte stránky našeho Carp Teamu 2010: http://carpteam2010.webnode.cz/

Robin
Člen
Člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22 čer 2015, 18:13

Re: vnadění

Příspěvek od Robin » 22 čer 2015, 18:42

Tak pochopitelně za tisíce tam házet metráky krmení nechci.Podle toho co čtu,vetšinou do toho partiklu pridávaj pár desítek koulí...taky asi záleží na ravíru.Jaké zkušenosti máš s peletama??oproti boilies?právě,že můžu krmit pravidelně,troufám si říct,že stačí menší množství....asi budu chytat jeden prut dál na krmítko a druhý experimentovat.Na krmítko mám letos kapra 92cm 17kg a nějaké sedmdesátníky...sumce zatím 4 vše 90cm...jojo,rád napíšu

Uživatelský avatar
Fit
Admin
Admin
Příspěvky: 3147
Registrován: 29 led 2009, 14:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika vnadění na Orlíku

Příspěvek od Fit » 22 čer 2015, 20:41

Ahoj Robine,
souhlasím s tím, co napsal přede mnou Radim. Píšeš, že "...ale v naprosté většině,vyhrává druhý s krmítkem". No to by bylo něco špatně, kdyby nevyhrával, tak to má být ;). Krmítko se hodí pro aktivní lov a můžeš chytat ryby všech velikostí, hůře už ale vyselektuješ ty větší kusy, protože k tomu krmítku velmi rychle nalákáš i menší ryby, které se o to budou pokoušet.

Za sebe bych Ti doporučil na jeden prut chytat s krmítkem stejně jako dosud. To znamená, že si můžeš dobře zachytat ryby všech velikostí a budeš-li mít štěstí, tak se sem tam povede i nějaká opravdu velká ryba. Mimochodem, ten kapr 92cm a 17kg, co by za to mnozí na Orlíku dali, včetně mě :). Pěkné!

Na druhý prut bych poradil chytat jiným způsobem. Jako nástraha boilie nebo peleta, zkrátka něco selektivního, abys na to hned nechytil prvního cejna, který kolem toho proplave. Pokud můžeš dopředu předkrmovat, máš velkou výhodu. Obden stačí, na takové vodě jako je Orlík ale klidně i denně, záleží na Tvých možnostech. Pokud chceš ušetřit, zakrmuj větším množstvím vařené kukuřice (ta je na tohle ideální) a do toho rozhoď vždycky nějaké boilies dle svého uvážení. Když dáš na takhle velké vodě denně třeba 10kg boilies, ničemu to neublíží (až teda na peněženku :) ), na takové vodě se to zratí a určitě nepřekrmíš. Rozumnější ale asi bude dávat třeba kýbl vařené kukuřice a k tomu rozhodit pár desítek koulí boilies, případně třeba pelety...

Prostě bych si udělal dvě krmná místa, jedno pro ryby všech velikostí, kde budeš chytat s krmítkem (tam krm jako dosud). A druhé místo bych krmil kukuřicí (řepku taky můžeš) a boiliesem/peletami. Dej si to nějak od sebe, aby jsi si vzájemně místa neplašil (hlavně tím krmítkovým prutem, protože tam budeš asi často nahazovat). Využij výhody dvou prutů. Určitě si prokrm kuličkami kolem své montáže, pokud budeš vyvážet, tak ideální, popř. použij PVA materiál.

Určitě mysli na to, že nejdůležitější na tom všem je, abys měl dobré lovné místo. Zkus najít něco zajímavého na dně, případně se drž míst, kde jsi už v minulosti nachytal nějaké pěkné kapry a tam si rozkrm flek na větší ryby. Pokud na to máš čas a budeš se tomu věnovat, tak se úspěch musí dostavit. Máš-li klidná místa, kde moc lidí nechytá, tak jedině plus pro Tebe ;). Časem budeš vidět, co Ti bude fungovat. Tím se stejně musí prokousat každý sám...

Přeju hodně štěstí! ;)

Robin
Člen
Člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22 čer 2015, 18:13

Re: Taktika vnadění na Orlíku

Příspěvek od Robin » 22 čer 2015, 22:10

Ahoj Filipe,
díky za vyčerpávající odpověď.Jak jsem psal,chytám převážně na Otavě,a díky lodi mám lovná místa cca 30m od břehu.Takže prokrmuju z lodě a k montáži dávám věneček na PVA pásce a pod.Pochopitelně 10kg boilies i obden bych asi neutáh:-)Takže řepka,pšenka,kukuřice a zbytek,jak píšeš,dle možností.Ale při pravidelném krmení se domnívam,že i to by mělo fungovat.Co bys řekl na jeden prut krmítko a třeba peleta a druhý boilies už bez krmítka.Tim by měla odpadnout většina bílé ryby a zároveň nepřijít o kapří záběry...a z toho vycházet dál???Pochopitelně nechci návod a nic podobného,jen názor někoho,kdo si tim již prošel...mít se od čeho odrazit.Asi souhlasíš,že jde o první úspěchy,nenechat se odradit a pak už si člověk asi poradí sám..
díky a zdravim ;)

Uživatelský avatar
Fit
Admin
Admin
Příspěvky: 3147
Registrován: 29 led 2009, 14:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika vnadění na Orlíku

Příspěvek od Fit » 23 čer 2015, 07:06

Ano, to si myslím, že je dobrý nápad, pokud Ti jde hlavně o větší ryby. Budeš mít třeba méně záběrů, ale mělo by se to trochu projevit na velikosti ryb. I s krmítkem se takto dají lovit velice pěkné ryby ;).

Odpovědět