Stránka 1 z 1

Nejmenší hloubka pro lov kaprů

Napsal: 22 črc 2015, 22:38
od Radim10
Ahoj,

zajímalo by mě, v jaké nejmenší hloubce se vám podařilo ulovit velkého kapra klasicky na boilies. Chytám většinou do hloubky 1m, takže nevím, kam až si kapři vlastně "dovolí". Co třeba 50cm? Jde trofejní kapr ulovit i v této hloubce? :?:

Předem díky za vaše názory a konkrétní zkušenosti :)

Re: Nejmenší hloubka pro lov kaprů

Napsal: 24 črc 2015, 06:37
od Fit
Čau,
osobně jsem hlasoval, že kolem 1m, to je taková ta hranice. Nicméně viděl jsem ulovit slušné kapry (kolem 10 kg) i na 70cm hloubce. Určitě by se dal ulovit i větší, třeba v noci podle mě kapři najíždějí ke břehu do mělčin vyžírat potravu a je tu velká šance na ulovení i v malé hloubce. Ideální jsou taková ta místa, kde je nějaká vyvýšenina a za tím to dolů padá do hloubky. Na tahle místa kapři jezdí vyzobávat potravu a pokud se tam povede i zakrmit, tak je to často top flek :).

Jinak jestli si dobře pamatuji, tak tuším Lukáš Krása v jednom ze svých článků popisuje taktiku lovu v mělčinách nebo těsně pod břehem. Psal tam i o velkých vodách, kde se mu to osvědčilo vyvážet do úplně minimální hloubky a tahal odtud krásné ryby.

Re: Nejmenší hloubka pro lov kaprů

Napsal: 24 črc 2015, 11:12
od Radim10
Taky bych řekl, že to bude lepší v noci. Kapři pak mají v mělčinách větší klid než přes den. Ohledně hloubky bude asi i hodně záležet na struktuře revíru - pokud většinu revíru tvoří mělčiny s hloubkou 50-100cm, tak tam budou jezdit určitě i velcí kapři. Jinak bych řekl, že velcí kapři se dají chytit i do těch 50cm, ale to bude fakt už extrém :)

Re: Nejmenší hloubka pro lov kaprů

Napsal: 26 črc 2015, 18:18
od Dabliq24
U nás na Baťově kanále jde chytit velký kapr uplně u břehu, kde hloubka většinou není ani 30 cm. Kamarád když chytá, tak nahazuje co nejvíc nadoraz ke břehu, klidně několikrát dokud se mu to nepodaří, a záběry měl vždycky. Nějvětšího kapra chytl 14kg.

Re: Nejmenší hloubka pro lov kaprů

Napsal: 02 srp 2015, 11:48
od Fit
Dabliq24: Tak na 30cm hloubce, to už musí být vidět i hřbet takhle velké ryby, když k tomu jede :).

Re: Nejmenší hloubka pro lov kaprů

Napsal: 07 zář 2015, 16:38
od Fild@
Loni se mi povedlo z jara na jedné přehradě udělat záběr pěkné ryby v cca 60 cm hloubce, kdy jsem jen tak zkusil nástrahu do této hloubky umístit.
Záběr přišel asi 20 min po náhozu, bohužel se rybu nepodařilo zdolat, což někdy zamrzí, ale patří to k rybolovu :lol: