Premarneny zaber na prirodnej vode

Vše o technice lovu kaprů. Položená nebo plavaná? Vaše oblíbené metody a způsoby lovu...
Pravidla fóra
Diskutujte zde prosím pouze na témata ohledně techniky lovu kaprů. Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Váš příspěvek nesmí být v rozporu s pravidly kaprařského fóra. Děkujeme za dodržování těchto pravidel.
verban
Aktivní člen
Aktivní člen

Premarneny zaber na prirodnej vode

Příspěvek od verban » 09 zář 2015, 22:47

Dobry vecer,

nie je to tak davno ako som tu pisal ,ze chytam na prirodnom rybniku a nemam ani tuk.

Dnes po X-ty raz /mam vela volneho casu /chodim na ryby kazdy 2 druhy den / rybarsky listok mam cca 60 dni - zaciatocnik / som bol opat na rybniku a skusil som /stale skusam nieco nove aby bol aspon tuk/ - nebudem to rozpisovat co som vsetko testoval. :D

Ako som chytal:
- zakrmenie 3 kg cerstvej varenej kukuricky + 1 kg cerstvy vareny hrach - krasne to vonalo - ujedal som aj ja z vedra cestou na rybnik
- navnada - zrusil som krmitko a zapacilo sa mi PVA kde do sacku davam drvene boilies a pod hacik krmnu 2.5 x 2.5 cm peletetu /2h rozpad/ v neonovom prasku/dip/ - vsetko mam v jednom sacku /pre rychly dopad k dnu mam v sacku kamen/

Zmenil som miesto lovu a bol som na mieste kde to nemam rad /pali tam slnko /odraza sa od vody do oci / a blbo sa tam pouziva podberak - plytky breh/

Uprimne povedane neveril som, ze to navnada zaberie /videl som videa na internetu co sa deje po namoceni navnady s praskom/ - myslel som, ze sa toho budu ryby bat.

Obrázek

Znacky vyrobcov tu pisat nebudem - nechcem robit reklamu.

Zakrmil som a nahodil. Po necelych 2 hodinach mi doslova vyletel swinger k prutu /zlomila sa hlavicka swingru/ a z navijaku sa stale minalo silonu. Na navijaku mam cca 120 metrov /nechodim na velke rybniky/ a tak som zatiahol a zacitil znacny odpor.

Udica sa mi ohla /velky odpor/. - tak som zacal navijat a ked som opat zacitil odpor, tak som pustil bojovu brzdu a ryba opat zacala neustale neskutocne tahat a uvolnovat silon /prilozenou rukou som som spomaloval navijak/.

Robil som to tak cca 20 minut /nebudem to/ viac rozpisovat - nikdy som takyto zaber nemal a hlavne takyto neskutocny tlak odporu /skripal novy navijak a udcica trosku akoby praskala/

Po 20 minutach sa mi podarilo dostat rybu /nevidel som ju bola tma/ k brehu cca 5m /osvetlenie nebolo nedostatocne/. Prut som mal mierne ohnuty a ryba zacala sa vselijak tocit. Po 3 minutach sa ryba doslova odhackovala. Zostal mi len prazdny hacik bez navnady pod nim. :oops:

Nebudem tu popisovat moje prve myslienky, lebo nedopisem co som chcel a telefon potrebujem /najradsej by som ho hodil aj s udicami do rybnika/

Teraz sa chcem spytat skusenych kde nastal problem. Ci som ju prislis tahal , alebo hacik je nevhodny? Doma som si vsimol, ze protihrot je nejaky divny/viem mal som to prekontrolovat na zaciatku/.

Obrázek

Co si o tom myslite ? :(

Ospravedlnujem sa za gramatiku /pisem z mobilu/

Komerční sdělení

Reklama

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Re: Premarneny zaber na prirodnej vode

Příspěvek od Fit » 10 zář 2015, 08:16

Ahoj, no vidíš, tak paráda :). Sestava je podle mě ok, hlavně aby byl pořádně ostrej háček. Možná můžeš udělat malinko delší vlasový přívěs, aby byla nástraha dál od háčku, ale nutný to není.

Podle mě jsi měl prostě smůlu, ryba se mohla seknout jen za kraj tlamky a vyřízla se, to se občas prostě stává a patří to k tomu. Jiný by bylo, kdyby se to takto dělo u každého záběru.

Tak pokračuj a hodně štěstí! ;)

Radim10
Člen
Člen
Kontaktovat uživatele:

Re: Premarneny zaber na prirodnej vode

Příspěvek od Radim10 » 14 zář 2015, 12:24

Ahoj,
je to jak píše Fit. Přece jenom chytání na vlasovou metodu je nejisté a vždy existuje vcelku velká šance, že se ti ryba vyhákne - ať už hned po záseku nebo třeba právě jako tobě před podběrákem. Někdy to může být vina tupého háčku, zamotané montáže nebo třeba období, kdy ryby berou opatrněji.
Obecně lze předcházet vyřezávání ryb správným zdoláváním - stále být v kontaktu s rybou a pokud to není nutné, tak jí nezdolávat příliš silově.

To, že ryba vyhraje souboj k rybaření zkrátka patří. Není nutné kvůli tomu věšet hlavu ;)
Čas strávený na rybách se do života nezapočítává...
Navštivte stránky našeho Carp Teamu 2010: http://carpteam2010.webnode.cz/

Odpovědět