Jarní lov kaprů na Jesenické přehradě

Vše o technice lovu kaprů. Položená nebo plavaná? Vaše oblíbené metody a způsoby lovu...
Pravidla fóra
Diskutujte zde prosím pouze na témata ohledně techniky lovu kaprů. Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Váš příspěvek nesmí být v rozporu s pravidly kaprařského fóra. Děkujeme za dodržování těchto pravidel.
makara
Člen
Člen
Příspěvky: 1
Registrován: 26 bře 2016, 17:25

Jarní lov kaprů na Jesenické přehradě

Příspěvek od makara » 26 bře 2016, 17:39

Zdravím, rybáři. Za 2 týdny se chystám na víkendovou chytačku na Jesenickou přehradu a chci zkusit nachytat nějaké kapříky. Máte nějaké tipy takhle na jaro? V jaké hloubce bych měl chytat? Jestli na boilie nebo krmítko? Jak moc a čím mám krmit? Mám krmení něčím dipovat? Ocením každou radu.

Komerční sdělení

Reklama
 

Uživatelský avatar
Fit
Admin
Admin
Příspěvky: 3159
Registrován: 29 led 2009, 14:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní lov kaprů na Jesenické přehradě

Příspěvek od Fit » 26 bře 2016, 18:32

Ahoj,
takhle na jaře bych se zaměřil spíš na mělčí partie revíru, kde se voda rychleji prohřívá a mohly by se tam spíše zdržovat ryby. Záleží taky na tom, jaké bude počasí. Co se týká samotného lovu, tak záleží, jak velké ryby chceš chytat. Pokud ti nezáleží na velikosti a chceš si hlavně zachytat, tak bych samozřejmě používal krmítka nebo nějaký method mix. Můžeš chytat i na feeder (nebo třeba jeden feeder prut a druhý na položenou). Jako nástrahu a návnadu červy, kukuřici, můžeš i nějaké ovocné pelety. Ještě je studená voda, tak se snaž mít atraktivní nástrahu a krmit spíš méně než více, pokud to bude dobře brát, tak můžeš potom krmit víc.

Jinak bych se určitě nebál třeba jeden prut hodit na boilies + PVA, velké ryby se tahají už teď ;). Dobrá věc jsou také obalovací pasty na boilies a olověná krmítka, na která můžeš naplácat method mix nebo třeba i tu pastu. Každopádně Je to hlavně o tom, najít kapry, asi jako v každém ročním období... ;)

Associal
Člen
Člen
Příspěvky: 1
Registrován: 10 led 2016, 14:30

Re: Jarní lov kaprů na Jesenické přehradě

Příspěvek od Associal » 27 bře 2016, 15:09

Tak určitě se tam dá nachytat :)
Na jaře je to na malé Jesenici jak na závodech, stačí feedr nebo krmitkova směs + nějaká foukaná kukuřice!!!
Jsem chebák a na Jesenici nejezdím chytat, nemá to význam a na Jaře se tam větší šupiny nedočkáte. Každopádně Jarní chytání malých kapriku doporučuji, je to zábava :)

Uživatelský avatar
Fit
Admin
Admin
Příspěvky: 3159
Registrován: 29 led 2009, 14:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní lov kaprů na Jesenické přehradě

Příspěvek od Fit » 28 bře 2016, 00:08

Jinak tady máš taky pěkný článek pro inspiraci ;) od Míry Kratěny: Lov kaprů v chladné vodě

Odpovědět