Úvod Články První výprava roku 2015

První výprava roku 2015

1 292
0

Letošní rok pro mě začal spoustou změn v osobním životě, které bylo nutno vyřešit a tak mi nezbývalo, než první výpravu za kapry nekonečně odkládat. Čas běžel jako voda a po vylepšení počasí a vyřešení všeho nezbytného nastal ten správný víkend pro první výpravu na ryby.

Peggyna
Peggyna

Již týden předem jsem cítil takovéto chvění u žaludku. Opravdu jsem se moc těšil, až nahodím pruty a budu dýchat čerstvý vzduch při západu slunce nad vodní hladinou. Prvním problémem, který bylo potřeba vyřešit, je kam na první výpravu pojedu. V hlavě se mi honilo mnoho nápadů na zajímavé revíry, zejména stojaté vody. Tato místa mě napadala zejména pro vysoký průtok řek. Vzhledem k obsazenosti stojatých revírů v tomto prvním hezkém víkendu v roce, ale moje chuť navštívit tyto vody postupně opadala. V hlavě se mi začaly honit nápady na možná místa, kde by se dalo chytat i za téměř trojnásobného průtoku. Nakonec jsem se rozhodl vydat na řeku a lovit při břehu za vázkami. Pár takových míst jsem z předešlých let znal, a tak nezbývalo než vybrat to, které je nejhůře dostupné a pro lov nejkomplikovanější, abych měl jistotu, že po mém příjezdu bude volné.

Úspěšná montáž
Úspěšná montáž

V pátek hned po práci jsem naložil věci, cestou vyzvedl věrného Parťáka Peggynu a po chvilce již stál na břehu řeky. Průtok byl opravdu rychlý, ale dle předpokladu dvě místa vzdálená od sebe asi 30 m, která jsem již loni zkoušel, byla stále na svém místě, a tak jsem mohl v klidu připravit oba pruty. Na první prut, který jsem umístil níže po proudu, jsem nastražil nuggetu Pinky s kouskem plovoucího boilies ananas. Na druhý prut jsem dal svého oblíbeného kraba a na obě nástrahy nanesl i stejnojmenné obalovací pasty.

kapr

druhý kapr

První záběr přišel hned večer. Byl z toho menší kapřík kolem 65cm, ale po tak dlouhé době rybářské abstinence mě nesmírně potěšil a tak jsem si ho alespoň zvěčnil mobilem. Další záběr přišel hned následně. Zatímco prvnímu kaprovi zachutnal Pinky, druhý si chtěl pochutnat na Krabovi. Hned od první chvíle jsem věděl, že tato ryba bude z těch lepších. Kapr vyjel okamžitě do silného proudu a pro nedostatek prostoru bylo zdolání celkem komplikované. Naštěstí vše dobře dopadlo a po krásném adrenalinovém souboji jsem si mohl potěžkat tohoto říčního šupináče. Druhý den se udělalo nádherné počasí a já si tak vychutnával sluneční paprsky a jemný vánek, který ten den panoval. Z každého koutu dýchalo jaro a já si to na rybách zase po dlouhé době opravdu užíval. Během odpoledne začalo kaprům zase chutnat a já zdolal několik kaprů do zhruba 8 kilo. Moje radost z takto vydařené výpravy byla nezměrná a vůbec mi nevadilo, že ryby byly spíše z těch menších. V neděli se již žádný kapr na břeh nepodíval, ale cejni a tloušti mě zaměstnávali statečně, a tak jsem se rozhodně nenudil.

kapr na boilies krab

Moje první výprava se podařila a všem přeji mnoho krásných chvil u vody v nadcházející sezóně!

Za Infinity Team
Štěpán „Fosgen“ Cigánek

infinity-logo

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: