Úvod Články Vůně vanilky

Vůně vanilky

2 162
0

Sezóna nám začala, jaro skoro u konce a na kontě zatím žádný šupináč. Výpravy se zatím žádné nekonaly a přípravy na první letošní pětidenní zápas vrcholily. Vše muselo být v top stavu a cílem nedaleký soukromý revír Valcha u Borovnice.

Vím, plno rybářů soukromé revíry zatracuje, ale Valcha je tak trochu z jiného soudku. Není žádný zlatokopecký rybník. Je to revír s minimálním rybářským tlakem. Již mockrát jsem slyšel, že v něm nejsou ryby, že to nebere. Já už tam jezdím 10 let a dodnes si pamatuji na své první usednutí na břeh tohoto krásného 10ha velkého rybníka. Mám v živé paměti prvního kapra o velikosti 53 cm, chyceného na housku. Byl to pro mne majestátný úlovek. Dnes tam jezdím úplně s jiným vybavením a jinými nástrahami, ale s úplně stejnou vervou, jako poprvé. Po deseti letech diskuzí s přáteli a místními rybáři a ze svých zkušeností, jsem usoudil, že zde bude fungovat s největší pravděpodobností boilie s příchutí vanilky. Tak proč to nezkusit.

Den D je zde, dlouho očekávaná středa odpoledne a já nakládám auto věcmi, které jsou důležitou součástí výpravy za dobrodružstvím. Mnohonásobné zkontrolování jestli je vše v autě a hurá na tuto skvělou akci. Po asi patnáctiminutové cestě jsem na místě a vychutnávám si nejkrásnější pohled na klidnou hladinu rybníka.

1

Prozkoumání předem vybraného místa a můžeme vykládat. První jde na řadu stavba bivaku, která trvá déle, než jsem očekával, nu co, mám jej nový, tak to není tak jednoduché. Nakonec se ale dílo podařilo a obydlí je postaveno. A teď konečně na ryby, rozbalím prutyrozložím stojan a vybalím připravené nástrahy. Na první prut dávám halibutku a nahazuji jej do zakrmeného místa, na druhý  přichází slibná extra vanilka Impact od firmy TandemBaits a ta putuje o 3 metry vedle prvního nahozeného prutu. Signalizátory v pohotovosti, baitrunner odjištěn. Je přesně 19 hodin a utkání může začít. Čekání na první záběr si zkracuji přípravou spaní a dáváním přesného řádu a pořádku v bivaku. První záběr na extra vanilku Impact přichází v jedenáct hodin večer, adrenalin stoupá na vrchol, přiskakuji k prutu, zasekávám a první kapr na prutu. Asi po dvou minutách však kapr vyhrává a podaří se mu uniknout. Nic se neděje, vytáhnu prut, zkontroluji návazec a opět nahazuji do stejného místa. Vše je připraveno a já mohu ulehnout do spacáku. Další záběr přichází ve čtyři hodiny ráno a opět na extra vanilku, ale průběh souboje je stejný, jako předchozí, kapr opět uniká! Už je to 2:0, tak to teda né, musíme něco změnit, něco není v pořádku! Kde je asi chyba? První nápad, výměna háčku ashima za háček pro-logic a nához je opět neomylný a šplouchá do stejného místa, jako dva předchozí. Záběr tentokrát na sebe nenechává dlouho čekat a zase bojuji s šupináčem, jenže tento souboj už vyhrávám já a po desetiminutovém boji mám na břehu krásného šupináče 80cm 9,2kg a opět na extra vanilku. Halibutka tady asi nefunguje, no co, ještě jí pár hodin dáme.

2

Krátké focení díky příjezdu kamarádů a šup zpátky do domoviny a prosím pošli třeba tatínka.

3

Je už poledne a žádný jiný záběr nepřišel, čím to asi je? Vytahuji proto prut s nástrahou halibut, který tam leží bez hnutí, stejně už je halibut asi tak 4 hodiny rozpadlá a vyměňuji ji za extra vanilku. Jenže až do večera vůbec nic, ani náznak záběru. Následovalo menší prokrmení za pomocí kobry a čekání trvalo dál. Záběr přišel až v deset večer a kapřík měřil 76cm. Netrvalo dlouho a rozjel se i druhý prut a dvojčata byla na podložce. To nám krásně začíná noc a krásná zůstala, moc jsem toho nenaspal, přišlo dalších sedm kaprů a všichni měli od 70 do 78 cm. S rozedněním se začalo vše uklidňovat a dopoledne dalšího dne bylo opět bez záběru, jak kdyby klucí odjeli na druhý konec rybníka. Jediné co zde bylo aktivní, byly tři divoké kachny, které mi tu dělaly společnost. No co, tak zkusíme jiný způsob nástrahy. Mám zde jinou zbraň a to ve formě boilie Impact Perfection Pop Up s příchutí monster crab! Přidávám jej k extra vanilce pěkně na panáčka a nahazuji do zakrmeného místa. Údiv nastal, když záběr na tuto nástrahu přišel po neuvěřitelných 20 minutách po náhozu, to snad není možné, ale je, kapřík o velikosti 75cm byl opět na podložce. V tom se ale rozjel i prut hozený jen s extra vanilkou a k překvapení zachutnala kapříčkovi o velikosti 42cm. Řekl jsem, tak to teda ne a začal jsem dávat dvě boilie pod sebe. Takže na jednom prutu extra vanilka s plovoucím monster crabem a na druhém dvě extra vanilky. Přes den bylo o devadesát procent více záběrů na kombinaci potápivého a plovoucího boilie než jen na potápivé a v noci zase obráceně. Až do páteční noci bylo chytání bez chybičky, kapři kolem 75cm byli při chuti. Odpoledne se přijela za mnou podívat manželka a přivezla mi oporu, mojí dcerku Karolínku. Kapřík 66cm, který zabral těsně po jejich příjezdu, byl ideální pro pořízení pár fotografií s Kájou.

4

Byla nadšená, záběry byly a ona byla ve svém živlu. Jenže z pátka na sobotu se hodně ochladilo, ještě do půlnoci přišly tři krásné jízdy, dva kapři o délce 78cm a jeden 80cm. Po půlnoci však jako když utne, do oběda se swingery ani nehly. A jinak tomu nebylo ani po obědě. Šel jsem se natáhnout do bivaku a usnul, probudila mne až krásná jízda asi tak v osm večer, dlouhý a těžký souboj sliboval větší úlovek, jenže opak byl pravdou, nádherný a zdravý lysec o velikosti 65 cm. Nádherný boj o výhru, tak jako bojují kapři bez šupin, tak nebojuje snad žádná ryba, nádhera. Sobotní den byl mnohem chladnější a vítr bičoval, jinak klidnou, hladinu rybníka. Záběrů už tolik nebylo, když už nějaký přišel, byl to kapřík stejné velikosti jako předchozí. To snad není možné, tady snad nejsou větší jak osmdesát cm. No ale nevadí, chytání to bylo krásné a myslím, že extra vanilka od TandemBaits sklízela velké úspěchy. Pomalu nastává poslední noc mé výpravy. Ulehám na lehátko a zanedlouho se mě zmocnil spánek. Vzbudil mne až záběr, který přišel ve tři hodiny ráno. Vyletím ze spacáku a zasekávám, kapr je tam. Rozespalý si vychutnávám jeho výpady, je to krásný souboj, když už mám kapra u břehu, sahám pro podběrák, který je jiný, než byl předchozí dny, co s ním je? Je od něčeho divného studeného a ona je to námraza, síťka byla tak zmrzlá, že se jí ani nechtělo potopit. Nakonec se zadařilo a kapr je v podběráku. Byl to pátý osmdesátník o váze 9,7kg, který byl z této výpravy největší. Opatrně jsem ho uložil do velkého vezírku pro ranní fotografování a šel v klidu ulehnout.

5

Poslední den začal a ráno bylo chladné. Čekání na první paprsky slunce bylo dlouhé, nakonec se trochu oteplilo a paprsky vysušovaly bivak. První letošní výprava byla u konce a nedělní den už nic nepřinesl. Po obědě začalo balení a opětovné nakládání věcí do auta.

Byl jsem velmi spokojený, i když nepřišel žádný patnáctikilový kapr, tak považuji tuto výpravu za velmi úspěšnou. Extra vanilka Impact od TandemBaitsu prostě bodovala, její vůně lákala krásné ryby a v hojném počtu. Věřím, že při příští výpravě na tento krásný a klidný rybník se mi podaří překonat hranici osmdesáti centimetrů a stoprocentně použiji nástrahu extra vanilka Impact TandemBaits.

Petrův zdar
Tester Tandem Baits
RASL

Kamofish

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: