recept,výroba boilies

Diskuze ohledně boilies a pelet. Témata ohledně složení, druhů, příchutích apod.
Pravidla fóra
Diskutujte zde prosím pouze na témata ohledně boilies a pelet určených pro lov kaprů. Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Váš příspěvek nesmí být v rozporu s pravidly kaprařského fóra. Děkujeme za dodržování těchto pravidel.
Robin
Člen
Člen

recept,výroba boilies

Příspěvek od Robin » 28 úno 2016, 16:22

Dobrý den,
řadu let chytám na boilies ,již několikrát jsem se pokoušel o vlastní výrobu,ale z nedostatku času,jsem většinou zůstal u kupovaného,navíc jsem případné recepty neměl ani s kým konzultovat.Konečně se mohu výrobě aktivně věnovat a tak se chci zeptat,zda by byl někdo ochotný poradit.Přečetl jsem už stovky článků,vše o složení a pod.,ale těch názorů a i samotných výrobků,značek je takové množství,že si nevím rady.Teoretickou část bych tedy řekl,že trochu ovládám,ale nevím,jak jednotlivé složky poskládat.
Pár receptů jsem si vytvořil,ale potřeboval bych potvrdit,zda to není zcela mimo...
Předem moc děkuji

Komerční sdělení

Reklama

Radim10
Člen
Člen
Kontaktovat uživatele:

Re: recept,výroba boilies

Příspěvek od Radim10 » 28 úno 2016, 18:49

Zdravím,

osobně mám zkušenost s válením boilies z hotových směsí. Sám bych se neodvážil si vytvořit vlastní směs, protože jak sám píšete, musíte k tomu znát opravdu hodně. Vytvořit vlastní úspěšnou směs je opravdu oříšek... Dle mého názoru je pro normálního rybáře lepší vybrat nějakou hotovou směs, protože většina komerčně vyráběných směsí projde dlouhou prověrkou a tudíž jsou dobře vyladěné.

Potom když máte směs vyřešenou, můžete si pohrát a přidat další suroviny podle vlastního uvážení. Takto můžete docílit velké variability i s jednou směsí. Ať už ale přidáte cokoliv, vždy budete mít jistotu, že "základ" je ok ;)
Čas strávený na rybách se do života nezapočítává...
Navštivte stránky našeho Carp Teamu 2010: http://carpteam2010.webnode.cz/

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 28 úno 2016, 18:59

Ahoj, ohledně výroby boilies je tu už velké téma s mnoha příspěvky, kde najdeš inspiraci viz.: Výroba boilies

Celé si to pročti a uvidíš, případně se můžeš ptát rovnou tam a jistě ti ostatní rádi poradí. ;)

Robin
Člen
Člen

Příspěvek od Robin » 28 úno 2016, 20:41

Spíš mi jde o radu s konkrétním receptem,jestli mi někdo poradí,zda ho mám v pořádku.S hotovou směsí by to bylo jednodušší,to je pravda.Máte ověřenou nějakou konkrétní značku?moc děkuji

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 28 úno 2016, 21:18

Však ho tam napiš, takhle se tam ptají občas i ostatní.

KILLERSTALKER
Aktivní člen
Aktivní člen

Příspěvek od KILLERSTALKER » 22 bře 2016, 12:52

klidně sem napiš recept, ať se ti na něj můžeme podívat a poradit

Odpovědět