Výroba boilies

Diskuze ohledně boilies a pelet. Témata ohledně složení, druhů, příchutích apod.
Pravidla fóra
Diskutujte zde prosím pouze na témata ohledně boilies a pelet určených pro lov kaprů. Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Váš příspěvek nesmí být v rozporu s pravidly kaprařského fóra. Děkujeme za dodržování těchto pravidel.
Odpovědět
basnak
TOP člen
TOP člen

Re: Výroba boilies

Příspěvek od basnak » 04 čer 2011, 19:25

hinterfisch: Zdarec. Těsto musíš zpracovat tak aby se ti to nelepilo. Prostě pořád přidávat směs dokud těsto nebude mít tu správnou tuhost a plastičnost. Tvůj problém s dírkou uprostřed kuličky už se tvoří při zpracování válečku a většinou to dělají hrubé ptačáky, takže namletá řepka a ten sojový šrot, který jsi tam přidal. Hrubé částice se uprostřed nijak nespojí, i mě se tohle stávalo, jediné co mi pomohlo abych zachoval stejné složení bylo pak zpracování v ruce - tím jsem docílil většího tlaku na kuličku. Možná to bude tím že když roluješ tak největší tlak je právě po krajích a krajní kuličky se daří, na ostatní už takový tlak nepůsobí a proto se drolí.

Komerční sdělení

Reklama

zadar
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od zadar » 05 čer 2011, 09:00

hinterfisch: Myslím, že to budou ty tlusté válečky, to se stává, ten váleček je lepší, když je raději trochu slabší.

hinterfisch
Člen
Člen

Příspěvek od hinterfisch » 05 čer 2011, 13:30

Ahoj díky za rady. Šrot jsem přesil a dalvíce suche směsi a razem je vše ok moc diky za rady měli jste oba pravdu.

Luba
Vážený člen
Vážený člen

Příspěvek od Luba » 06 čer 2011, 22:53

Jen takový malý dodatek:
koule o průměru 15mm - váleček 14mm
koule o průměru 18mm - váleček 16,5mm
koule o průměru 21mm - váleček 19mm
koule o průměru 25mm - váleček 22mm

někdy i při správném seříznutí špičky leze váleček tlustší nebo nerovnoměrný, já mám ještě udělané U-profily s těmito výškami a válečky případně doválím na žádaný průměr

husté těsto dělá věnečky a pomůže přidat vejce (to už se dělá poněkud hůř a je lepší ke konci přidávat směs opatrně)
řídké těsto dělá slepování hotových koulí, dohustit směsí

trocha praxe a koule jsou jak z ložiska

hinterfisch
Člen
Člen

Příspěvek od hinterfisch » 11 čer 2011, 08:42

Ahoj všechny rady jsem s uspěchem použil moc děkuji. Ještě takovou otazku od koho koupim přisady ,nebo mají stejnou kvalitu. Ja jsem nakoupil od chytapust.cz. Podle cen jsem lepší nenašel, ale co kvalita.

Luba
Vážený člen
Vážený člen

Příspěvek od Luba » 12 čer 2011, 20:43

No přísady obyčejně nakupuji ve velkém, ale i tam je poměrně velký rozdíl ale snad ani ne v kvalitě i když taky. Např. pokud si koupíš esenci brusinka od Nikla nebo vasru anebo někoho jiného bude každá vonět úplně jinak, ale brusinky to jsou. Esence jsou asi nejlepší holandské. U ostatního bych šel asi do Krásy nebo Kučery nebo Nikla, s Chytilem moc zkušeností nemám. Ono si to asi budeš muset vyzkoušet a najít "svýho" dodavatele. To asi absolvovali všichni šoulači koulí a každej by ti asi řekl že to jeho je nejlepší....

zadar
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od zadar » 13 čer 2011, 16:57

hinterfisch ono taky záleží kolik toho chceš dělat a kolik peněz do toho vrazit. Já třeba kupuji suroviny v ZZN a v pohodě to stačí. Teď jsem koukal, že mají nějaké směsi za hodně dobré ceny krmiva Hulín, myslím si, že to bude taky normálně chytat, až mě doma dojdou zásoby, tak si od nich určitě něco koupím. No a jinak esence beru od aroco, tam stojí litr jako jinde decka a mají některé velice slušné. Jinak ale dělám většinu koulí bez esencí, pouze esenciální olej od Salus a koření. Takoví ti veleznámí výrobci prodávají samozřejmě kvalitní veci, ale není to zaručená cesta k úspěchu, s trochou šikovnosti se dají vyrobit kvalitní koule za zlomek jejich ceny.

jancik
Člen
Člen

Příspěvek od jancik » 10 črc 2011, 13:57

ahojte mam veliky problem, napařil jsem boilies, susil a boilies plavou,,,,co s tim prosim udělat aby se potapali?
Diky

Black pepe
TOP člen
TOP člen

Příspěvek od Black pepe » 10 črc 2011, 20:38

jancik píše:ahojte mam veliky problem, napařil jsem boilies, susil a boilies plavou,,,,co s tim prosim udělat aby se potapali?
Diky
Už s tým nespravíš nič ;) ;)
Obrázek

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 10 črc 2011, 20:52

Je to tak jak říká Black pepe, máš prostě plovoucí ;).

basnak
TOP člen
TOP člen

Příspěvek od basnak » 10 črc 2011, 22:08

jancik píše:ahojte mam veliky problem, napařil jsem boilies, susil a boilies plavou,,,,co s tim prosim udělat aby se potapali?
Diky
To sis dělal směs sám nebo ju máš kupovanou? Zkus třeba hrst dát do kýblu s vodou a nechat nacucat. Potom uvidíš jestli ti budou plavat nebo ne. Za zkoušku nic nedáš. ;)

hinterfisch
Člen
Člen

Příspěvek od hinterfisch » 10 črc 2011, 22:11

Ahoj taky mam kapatko problem. Boili podle receptu co jsem psal tak bomba vše v poho ryb8m chutná, ale chtěl jsem ho ještě poupravit tak jsem trochu poměnil obsah uvařil jsem a je pořad dost měké co mám přidat aby lepe tvrdlo diky.

basnak
TOP člen
TOP člen

Příspěvek od basnak » 10 črc 2011, 22:49

Jako tvrdidlo používám Albumin, pro ještě větší tvrdost boilie vařím třeba o minutu déle abych si byl úplně jistý.

hinterfisch
Člen
Člen

Příspěvek od hinterfisch » 13 črc 2011, 10:34

Asi jsem to málo uvařil , ale vyndal jsem je až když vyplavaly. Mám to uvařit znovu má to cenu

Luba
Vážený člen
Vážený člen

Příspěvek od Luba » 15 črc 2011, 23:48

Ahoj!
Pokud vyplavaly je uvařeno dost a znovu bych to v žádném případě nevařil! Spíš to skus dosušit a pak napustit olejem,dipem, tekutou potravou nebo aminokomlexem. Třeba potopené v lihovém dipu koule obyčejně tak do týdne poměrně dost ztvrdnou protože líh "vyžene" vodu. Jinak ještě zapřemýšlej nad směsí, ale snad krom případů kdy koule rozebírá bílá ryba, nemusí být na škodu že koule nejsou jako beton...

carbox3x
Člen
Člen

Příspěvek od carbox3x » 13 srp 2011, 11:29

Ahoj . Varit koule jeste jednou by byl nesmysl. Ja si vlastni boilies skladam a varim doma uz od sameho zacatku,tedy asi tak 18.mozna jeste vic let. Takze vim ze kazda smes potrebuje jinou dobu vareni. To,ze mam koule ve fritaku na hladine jeste neznamena,ze jsou uvarene! Pokud budu mluvit o koulich velikosti 20mm. doba varu byva od 1:30 do 2:20 min. A to pri nulovem,az 4procentnim pouziti albuminu. Pri vareni pouzivam stopky,aby byl cas varu vzdy stejny. Preferuji totiz koule ktere po 2 dnech suseni maji tvrdou slupku a uvnitr mekke testo. Takto zpracovane koule vydrzi pod hackem vic jak 24 hod. A pritom jsou bezvadne atraktivni. Pokud delam boilie ve vetsich prumerech,varim samozrejme dele. V takovem pripade je lepsi pridat do testa jen polovinu ak. A druhou pulkou boili polit,az po nekolika dnech suseni.

V.S.
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od V.S. » 31 srp 2011, 08:50

Prave susim doma boilies na ovocnom zaklade ktore chcem na rychle chytanie a nechal som si polku AK na zalievku.Chcem sa len spytat ci bude vhodne zaliat boilies okren AK este CSL liquidom a konopnym olejom a v akom pomere by to bolo najlepsie?

basnak
TOP člen
TOP člen

Příspěvek od basnak » 31 srp 2011, 13:16

V.S.: Pokud už máš namíchané Ak které obsahuje CSL není potřeba ho už přidávat. Pokud ne, tak fantazie se meze nekladou a CSL klidně můžeš přidat v polovičním dávkování na kg jak uvádí výrobce. U konopného oleje to samé. Raději vždy míň než víc. Ale na rychlé chytání si myslím že to bude dostačující.
Spíše bych volil variantu s přídavkem samotného AK, protože nevím co obsahuje a raději zbytečně nemíchat "jablka s hruškama".

V.S.
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od V.S. » 31 srp 2011, 14:07

Prave ze boilies uz obsahuje CSL a konopny olej.To som zabudol napisat.Preto som chcel vediet ci ho bude lepsie zaliat len samotnym AK alebo mozem este pridat aj CSL a olej aby bolo toho viac.Bojim sa toho ze 20ml AK bude na zalievku 1-1.5kg boilies malo a nechce sa mi plytvat drahym AK.

Luba
Vážený člen
Vážený člen

Příspěvek od Luba » 31 srp 2011, 19:26

Ahoj, nemusíš boilies přímo "zalévat", vem větší štětec na vodovky a na voskovém papíru nebo na síťce do oken ho jen "natři" a poválej aby se omatlalo dokola. Mělo by ti stačit asi 7ml AK na kilo boilies. CSL a konopák už (jak píšeš) v boilies máš a tak je zbytečné si měnit dalším prolíváním poměry.

Odpovědět