Úvod Články Boosterovat a dipovat!

Boosterovat a dipovat!

2 147
0

Když jsme se s kamarádem v červnu rozhodovali, kde strávíme rybářský víkend se zaměřením na kapry, bylo více méně jisté že pojedeme na naší velice oblíbenou svazovku. Tato voda se asi nejvíce zalíbila mně, protože už se mi tu podařilo zapřáhnout několik kaprů, kteří mi nedali nejmenší šanci na úspěch.

1

Když jsme se tak v rychlosti domlouvali, na jaký druh krmení budeme chytat, zda budeme vařit boilies nebo kupovat, rozhodli jsme se, že kupovat, i když ho skoro pokaždé vaříme. Vyhrálo to boilies od TB EURO boilies Krab. Na krmení jsme si připravili 10 kg vařené kukuřice a 2kg konopí. Bylo nám jasné, že budeme muset boilies hodně zatraktivnit, a to přišla na řadu otázka, jestli dip tekutý a nebo dip práškový. Mám v tomhle naprosto jasno. U mě vyhrává práškový dip impact attract – příchuť Krill Atlantický. Samozřejmě jsme s sebou ještě měli nějaké boostery na zatraktivnění kukuřice. To musí fungovat! Byl jsem přesvědčen.

2

Byl pátek odpoledne, kolem 16 hodiny, a my jsme konečně po 110 km přijeli k vodě. Kupodivu místo, kde se mi už pár kaprů podařilo ulovit, bylo volné. Takže volba místa byla jasná. Hned po zakrmení a postavení bivaku jsme už jen trpělivě čekali na první záběr. Začíná se stmívat, je okolo 21:30, aktivita na našem krmném místě je nemalá, ale záběr žádný. První záběr měl kolega kuriózně ve 23:50 a ryba asi po 15 minutovém souboji vyhrává. Tak se šlo spát, ale nikdo z nás nemohl usnout, přemýšlelo se nad ranní strategií. Bylo jasné, že kapři tam někde před námi jsou. Jen je chytit.

3

4

Je 4:00 a my nahazujeme, trošku přikrmujeme a čekáme na záběr. Teď už je to jen otázka, zda nebudeme čekat nekonečně. Je 10:30 a kolega má první záběr a vyklubal se z toho pěkný šupináč – 86 cm a 12 kg. Zabral na dvě kuličky od TB KRAB. A to byl impuls pro mě! Vyndal jsem oba pruty, navlékl jsem „kraba“, kterého jsem naboostroval, následně obalil v práškovém dipu attract a s malou kuličkou pva drceného boilies nahodil. Ve 12:30 přišel první záběr na můj prut s dipovaným boilisem a vyklubal se z toho pěkný šupináč – 80 cm. Vlivem příchodu chladného počasí a občasných přeháněk, byl tento záběr na několik hodin poslední.

5

Další záběr přišel až v 21:30 a povedlo se mi úspěšně zdolat pěkného šupináče – 87 cm a váha ukazovala 14,5 kg. Byl to největší kapr, co se nám podařil ulovit na této vodě. Do půlnoci se nám podařilo ulovit ještě několik menších kaprů okolo 60 cm. Nedělní ráno nebylo příliš moc přející. Už od 05:00 začalo pršet a ještě více se ochladilo a tudíž jsme i na další záběr marně čekali. Tak jsme se v poledne rozhodli, že to sbalíme a vyrazíme k domovu.

5

Nové ponaučení pro mě jako rybáře je, že návnady na kapra nám někdy budou fungovat předipované a přeboostrované více, než jsme obvykle zvyklí na jiných svazovkách, kde kapři spíše reagují na méně atraktivní nástrahy. I když jsme moc ryb nepochytali, s klidnou hlavou mohu říct, že na této vodě nejsem naposledy a doufám, že se nám tu podaří ulovit jednoho z těch 20 kg monster, co tu plavou.

Petrův zdar!

Martin Marko
Tester Tandem Baits

Kamofish

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: