Stránka 1 z 1

Spodové pruty

Napsal: 17 pro 2018, 17:22
od safa
Zdarec mám na Vás otázečku.
Jaké spodové pruty používáte Trojdílné nebo dvoudílné a o jaké délce. A ještě jeden dotazek máte někdo spoďák od delphinu a jakej. Petrův zdar.😁

Re: spodove pruty

Napsal: 17 pro 2018, 17:36
od Fit
Ahoj, ohledně Delphinů Ti rád poradím, znám je dobře. Co se týká délky, tak si vyber podle toho, jak je pro Tebe důležitá transportní délka. Pokud máš dvoudílné 3,6m pruty, tak si klidně kup i 3,6m dvoudíl. Pokud chytáš na trojdíly, tak asi spíš ty trojdílné. Co se týká náhozů, tak to bude plus mínus podobné. Teoreticky bys mohl hodit více s 3,9m trojdíl spodem, ale záleží jak velký jsi chlap (menší člověk to často neutáhne) a taky jak dobře umíš nahazovat ;) .

Co se týká spodových prutů od Delphinu, tak je to takto:

Delphin Apollo - základní model, silnější blank, ale zároveň určitě splní účel a vydrží opravdu hodně.

Delphin Bomber - novinka roku 2018, oproti Apollo má podstatně štíhlejší blank. Zároveň jsou tyhle pruty o něco dražší. Vydrží taky hodně a úplně bez problémů.

Můj favorit je Bomber 3,6m dvoudíl (ale protože stejně používám dvoudílné pruty, tak už je to ohledně transportu jedno).

Re: Spodové pruty

Napsal: 17 pro 2018, 20:23
od safa
No dík za informace o delphinu mám rád tuto značku vesměs krom stojanu má vše od delphinu. Takže volba Apolo nebo bomber je jasná jen sem nevěděl jakej je mezi nima rozdíl. Určitě budu brát dvoudílný. Sic mám trojdílné Etny,ale budu presbrojovat na dvoudíl ještě nevím jestli Etny nebo Opia. Trojdílné Etny bude od příštího roku dcera. Pokud bys měl nějaký recenze na kaprové pruty tak bych za ně byl rád. Etny jsem kupoval na základě myslím tvé recenze na YouTube. 😀

Re: Spodové pruty

Napsal: 17 pro 2018, 22:13
od Fit
Jo, to už je pár let starý video :) . Jasný, tak záleží, který prut Ti lépe sedne. Nejlepší je si to někde osahat a pak až se rozhodnout, protože každému může vyhovovat něco jiného a taky záleží, kde nejčastěji chytáš a co pro Tebe bude vhodnější. U Delphinu Etny a Armady jsou podobné pruty (blank 24T), Opium je potom vyšší řada (blank 30T).

Když si trochu počkáš, tak budou navíc určitě zajímavé novinky v roce 2019. Na výstavě For Fishing v Praze už bude jistě něco vidět a možná se teď vyplatí i trochu počkat a porovnat si to třeba tam ;)

Re: Spodové pruty

Napsal: 17 led 2019, 21:14
od safa
Tak dnes jsem objednal bombra už aby byl doma. 😋😆

Re: Spodové pruty

Napsal: 17 led 2019, 22:08
od Fit
Tak fajn, věřím, že se bude líbit a bude dobře sloužit ;)

Re: Spodové pruty

Napsal: 23 led 2019, 18:27
od safa
Poslušně hlásím že dnes jsem si přivezl dalšího člena mé Delphinacke rodinky a to mistra Bombra😁😁😁🙌

Re: Spodové pruty

Napsal: 23 led 2019, 22:26
od Fit
Věřím, že budeš spokojen ;). Sám bych si ho taky koupil, kdybych ho víc potřeboval. Já když občas potřebuji krmit, tak "prasácky" používám běžný 3 lbs prut, a protože nepotřebuji nahazovat daleko, tak je to v pohodě. S Bomberem to půjde jedna báseň, uvidíš ;) .