Reflexní barvy vlasců

Diskuze o montážích a různých druzích návazců. Vaše poznatky z lovu různými způsoby.
Pravidla fóra
Diskutujte zde prosím pouze na témata ohledně montáží a návazců určených pro lov kaprů. Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Váš příspěvek nesmí být v rozporu s pravidly kaprařského fóra. Děkujeme za dodržování těchto pravidel.
venca97
Člen
Člen
Příspěvky: 16
Registrován: 26 pro 2011, 18:20

Reflexní barvy vlasců

Příspěvek od venca97 » 08 úno 2012, 17:40

docela se mi líbí vlasce reflexních barev, konkrítně třeba senzor line od Jet fish ... Máte někdo zkušenosti s takto barevnými vlasci, hlavně jestli to má vliv na braní ryb ?? myslím, bez použité šokovky, maximálně metr olověnky nebo FC ...

Komerční sdělení

Reklama
 

Uživatelský avatar
Fit
Admin
Admin
Příspěvky: 3183
Registrován: 29 led 2009, 14:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflexní barvy vlasců

Příspěvek od Fit » 08 úno 2012, 18:39

Ahoj,
s tím Senzor Line mám zkušenosti, dřív jsem ho měl a byl jsem spokojen ;) , viz.: vlasec Senzor line.

Teď chytám na žlutý Sufix Synergy a taky paráda. Co se týká té viditelnosti, tak moje zkušenosti jsou takové, že to rybám nevadí a je to úplně jedno. Je to to samé jako vlasec jiné barvy. Jako návazec používám samozřejmě pletenou šňůrku nebo nějaký jiný tuhý monofil. Nachytal jsem spoustu kaprů na ten senzor line i bez použití šokovky, že to šlo rovnou k montáži. Jinak samozřejmě můžeš použít zpětná olova nebo třeba olověnou šňůru na konec, tím nic nezkazíš a je to méně nápadné, ať už máš jakýkoliv vlasec. Na větších vodách ale rád používám šokovku z monofilu černé nebo průzračné barvy o vyšším průměru ;) .

Fluo vlasce mají hlavní výhodu v tom, že usnadňují orientaci, a to hlavně v noci. Když zavážíš atd., tak je to neocenitelný, protože dobře vidíš, kudy ti vede vlasec. To samé při zdolávání, když na to svítíš čelovkou ;) .

venca97
Člen
Člen
Příspěvky: 16
Registrován: 26 pro 2011, 18:20

Re: Reflexní barvy vlasců

Příspěvek od venca97 » 09 úno 2012, 11:57

Má se to právě taky líbí, právě že si to tak snadno nemůžeš preseknout motorem od lodi, když to dobře vidíš

Pavel10
Člen
Člen
Příspěvky: 13
Registrován: 16 črc 2011, 14:48

Re: Reflexní barvy vlasců

Příspěvek od Pavel10 » 14 úno 2012, 10:14

Jsou to výborné vlasce, jednou jsem si koupil červený reflexní vlasec na vyzkoušení a ryby braly úplně stejně, ale důležité bylo to, že jsem viděl, kde se vlasec zrovna pohybuje. Je to sice reflexní, ale je to tak tenké, že to rybám nevadí a pro rybáře výrazně zlepšují viditelnost.
Pelech pro psy je vhodný pro psa, který u vody chytá s vámi. A pokud malí psi trucují, tak je tam tašky pro psy odnesou spolehlivě.

Vylda
Člen
Člen
Příspěvky: 13
Registrován: 12 pro 2013, 19:37

Re: Reflexní barvy vlasců

Příspěvek od Vylda » 29 pro 2013, 15:00

Reflexní barvy vlasců jsou pro kapra témeř neviditelné tedy aspoň červená, ale moc tomu nevěřím :D . Ale stejně na ně chytám

Uživatelský avatar
Radim10
Člen
Člen
Příspěvky: 140
Registrován: 01 srp 2013, 23:02
Bydliště: Konstantinovy Lázně
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflexní barvy vlasců

Příspěvek od Radim10 » 12 led 2015, 09:44

Já používám jenom reflexní fluo vlasce, nicméně vždy minimálně s 15m šokovky, ideálně 30m. Na některých revírech se nám s taťkou stalo, že kvůli opatrnosti kaprů jsme nedostali jediný záběr, ale po prodloužení šokovky začli kapři brát ;) Neříkám, že na všech revírech jsou kapři takhle opatrní, ale přece jenom člověk má pak i lepší pocit když ví, že 1m od nástrahy mu nevede "zářivý provaz"...
Čas strávený na rybách se do života nezapočítává...
Navštivte stránky našeho Carp Teamu 2010: http://carpteam2010.webnode.cz/

Uživatelský avatar
René
Člen
Člen
Příspěvky: 8
Registrován: 05 led 2016, 13:57
Bydliště: Andovce
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflexní barvy vlasců

Příspěvek od René » 26 led 2016, 14:19

Ahoj.Reflexný vlasec som mal len raz ale moc sa mi to neosvedčilo.Asi ako jediná výhoda sa mi zdá že v noci pod svetlom čelovky je ho lepšie vidieť ale inak si mi zdalo že chytám viac menších rýb.Možno to bola náhoda ale ja si myslím že to bolo tým že menšie ryby zaujala tá svetlá farba a jazdili pozdĺž vlasca.Určite sa to dá riešiť dlhšou šokovkou ako písal Radim ale ja odvtedy radšej používam vlasce nejakej menej nápadnej farby.Napríklad sa mi stalo že som bol na jazere 24 hodín úplne sám a chytil som 17 kaprov medzi 8-11kg a potom prišiel týpek ktorý si samozreje sadol vedla mňa a nahodil to tesne k miestu kde som chytal ja so žltým vlascom až k olovu bez šokovky a za ďalších 24 hodín som chytal už len malé ryby okolo 3-4kg.To je len môj postreh nemusí to byť pravidlo určite sa nájde niekto kto má iné skúsenosti ;)

Luba
Vážený člen
Vážený člen
Příspěvky: 403
Registrován: 04 úno 2009, 20:51
Bydliště: Jihlava

Re: Reflexní barvy vlasců

Příspěvek od Luba » 26 led 2016, 16:47

Myslím že asi kapr nedohlédne na konec šokovky jestli je tam zářivý vlasec a pokud ano tak si to těžko spojí s návnadou. Rozhodující je montáž, návazec, prezentace háčku a návnady. A i tady bych řekl že se řídí spíš hmatem a čichem (jestli se tedy dá u kapra hovořit o čichu jako takovém). Kapr ale rozezná celkem spolehlivě vlasec vedoucí ve sloupci svojí postranní čárou, takže potopení vlasce na dno je mnohem účelnější než dumat nad barvou.

Uživatelský avatar
Fit
Admin
Admin
Příspěvky: 3183
Registrován: 29 led 2009, 14:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflexní barvy vlasců

Příspěvek od Fit » 26 led 2016, 17:54

Přesně tak, jak to napsal Luba. Pod to bych se podepsal a mám na to stejný názor. ;)

Osobně mám na větších navijácích na klasickou kaprařinu reflexní vlasec a tam mám vždycky nějakou šokovku (10-30m) podle potřeby, většinou čirý monofil na to určený. Výhody reflexního vlasce jsou jasné - lepší orientace při zdolávání, při zavážení a v noci.

Pak mám ještě jemnější výbavu, kde mám menší navijáky na 10ft prutech a tam naopak dávám radši čirý vlasec jako celonávin. Když nechytám někde vyloženě ve vázkách, tak ani nedávám šokovku a tak tam mám radši něco v čiré barvě. Dřív jsem ale chytal i takto s reflexními vlasci bez šokovky a určitě bych neřekl, že jsem měl méně záběrů. Je to fakt spíš o tom, co přede mnou napsal Luba.

Odpovědět