Okuma 8K

Všechna témata, která se týkají prutů a navijáků určených pro lov kaprů.
Pravidla fóra
Diskutujte zde prosím pouze na témata ohledně prutů a navijáků určených pro lov kaprů. Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Váš příspěvek nesmí být v rozporu s pravidly kaprařského fóra. Děkujeme za dodržování těchto pravidel.
Zdarkap

Okuma 8K

Příspěvek od Zdarkap » 12 led 2019, 10:42

Zdar přátelé chci si pořídit nové navijáky moje stávající Shimano baitrunner XTE 10000 ne že by přestaly fungovat (to snad ani není možné) ale kapacitně už mi nestačí. A teď které vybrat? Takže za prvé chci zkusit naviják s přední brzdou,za druhé větší kapacita cívky na možné delší hody popřípadě zavážení a hlavně aby vydržely aspoň tolik co Shimana. Hodně se mi zalíbila Okuma 8K máte někdo zkušenosti? Děkuji.

Komerční sdělení

Reklama

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Re: Okuma 8K

Příspěvek od Fit » 12 led 2019, 14:55

Ahoj, zkušenosti v provozu nemám (mám samé Shimano), ale zrovna včera jsem si s 8K Okumou chvíli hrál v obchodě a v poměru cena/kvalita podle mě super stroje. Pokud nechceš utrácet více za Shimano, tak si myslím, že se určitě nemusíš bát téhle Okumy. Okuma je dobrá značka, co se týká navijáků a tyhle budou fajn. Je to ještě pořád novinka, tak asi moc zkušeností nebude, ale za mě zatím povedený naviják za dobrou cenu 😉. Snad jediná nevýhoda je trochu vyšší váha navijáku (750g¨¨), ale nic, co by se nedalo, např. staré Shimano Big Baitrunner LC mají 790g. Takže pokud Ti to nevadí, tak bez problémů...

Tady máš i pěkné video:

Zdarkap

Příspěvek od Zdarkap » 12 led 2019, 20:14

Díky za postřehy, co se váhy týče mi nějak nevadí. K té ceně líbí se mi i 14000 Ultegry ale jak říkáš nechce se mi letos zrovna nějak moc rozhazovat a cena i zpracování mě velmi zaujalo. Takže pravděpodobně do nich půjdu to bude moje první zkušenost s přední brzdou. Vždycky mě odrazovalo že při brzdění ryby budu muset točit a točit brzdou tak snad to nebude taková hrůza.

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 13 led 2019, 10:51

To je jenom o zvyku. Dnes se dělá obvykle quick drag (rychlá brzda), kdy na půl otočku popř. max na otočku úplně povolíš/utáhneš brzdu. Takže při záběru stačí trochu pootočit a můžeš zdolávat. Volnoběžka je jen další věc, co se může pokazit. Abych se neopakoval, koukni na tohle téma, nedávno jsme to tu zrovna řešili ;) : Volnoběžka nebo přední brzda

Zdarkap

Příspěvek od Zdarkap » 13 led 2019, 11:43

Děkuju tak už jsem se pro ně rozhodl vezmu Okumy. 🙂

verban
Aktivní člen
Aktivní člen

Příspěvek od verban » 14 led 2019, 11:43

Zdar panove, nechci kecat do vyberu , ale ja bych priplatil na Shimano Big Baitrunner LC 14000 XTB. Tenhle navijak je masinka narozdil od co se prodava ted a co je nutno upravovat za dalsi penize .....

Odpovědět