Jaký vlasec na kapry?

Vše o drobném vybavení jako jsou háčky, šňůry, vlasce, hadičky, olova apod...
Pravidla fóra
Diskutujte zde prosím pouze na témata ohledně drobného vybavení určeného pro lov kaprů. Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Váš příspěvek nesmí být v rozporu s pravidly kaprařského fóra. Děkujeme za dodržování těchto pravidel.
Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký vlasec na kapry?

Příspěvek od Fit » 04 dub 2010, 23:51

superweb píše: S vetsinou tehle camo vlascu mam spatny zkusenosti v tom smyslu, ze se natahujou a nasledne kroutej - staci 1 az 2 slusny kapri a 20 metru odstrihnu a vyhodim. Samozrejme se to nemusi tykat vsech znacek, zkousel jsem asi 3 ruzny a efekt stejny.
Jasne ze castecnym resenim je sokovka, ale tu kde nehrozi uriznuti, nepouzivam. To radsi ozelim menici se barvu vlasce :)
Díky za info, uvidím až to ozkouším. Ale jak jsem psal, mám to na navijácích, které používám na malinkou řeku tady u nás. To bude tak na kapry max do 70cm, a to bude v poho si myslím. Uvidím, přinejhorším vyměnit se to dá vždycky. Jinak takhle se mi zdají, že jsou ty vlasce dobré, po pár rybách budu moudřejší ;) .

Komerční sdělení

Reklama

MartinLK
TOP člen
TOP člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartinLK » 10 dub 2010, 22:57

Sufix tritanium ,ja ho osobne používam,som sním celkom spokojný,takisto aj lacnejšou variantou je Synergy ktorý neni o nič horší

MUSA

Příspěvek od MUSA » 19 zář 2010, 18:37

Zdravím, poradí mi někdo co mám dělat? Zakoupil jsem silon crocodile 0,30 a po navinutí na hladině vytváří spirálu a plave.

Děkuji

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 20 zář 2010, 00:09

MUSA píše:Zdravím, poradí mi někdo co mám dělat? Zakoupil jsem silon crocodile 0,30 a po navinutí na hladině vytváří spirálu a plave.

Děkuji
No, možná to máš trochu překroucený, ten vlasec neznám a taky záleží na navijáku. Zkus tam třeba dát nějaký těžší olovo a nahodit co nejdál a přitáhnout zpátky, aby se ti to trochu vypnulo (možná to trochu pomůže). Dělá to i na jiným navijáku?

Případně vyměnit vlasec za jiný nebo použít takový naviják, který toto nedělá. S tímto problémem jsem se ale nesetkal. Může se to stát taky tehdy, když je ten vlasec hodně dlouho navinutej na cívce.

basnak
TOP člen
TOP člen

Příspěvek od basnak » 20 zář 2010, 15:38

MUSA píše:Zdravím, poradí mi někdo co mám dělat? Zakoupil jsem silon crocodile 0,30 a po navinutí na hladině vytváří spirálu a plave.

Děkuji
Zdravíčko. Pokud je silon pokroucený (většinou se to stává při častém použití brzdy), stačí ho vyvést na loďce a znova ho bez olova namotat. Silon se pak sám od sebe vykroutí. Pokud ti tvoří spirály na hladině a plave ti, tak stačí na konec uvázat těžší olovo, nahodit co nejdál, vypnout silon a nechat ho tak půl den ležet ve vodě. Sám by se měl srovnat.

snake bite

Příspěvek od snake bite » 20 zář 2010, 20:38

Já používám Awa shimu reflector v 0.35 nosnost je udávaná kolem 20 kg to, ale beru s rezervou ;) používal jsem i zde doporučovanej sufix xl strong (obyč vlasec dobrej tak na házení) a i synergy to mě ale zklamalo co se týče odolnosti proti oděru a vrátil jsem se tak letos zase k reflectoru (cena cca 300kč za 600m)

simor
Člen
Člen

Příspěvek od simor » 05 úno 2011, 14:48

Ahoj přátelé rybáři...
Zrovna třetí den řeším tuhle zapeklitou otázku a říkám si, musím se poradit tady s Vámi.
No objednal jsem 2 cívky (600 + 600) Alpha Line Camo Carp 0,30mm nosnost "11,9kg"
Delší dobu jsem přemýšlel jestli do hloubek ten vínovej, ale protože častěji ho budu potřebovat na mělčí vodu soukromáku, vzal jsem ten zeleno-hnědý.

Petrův Zdar

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 05 úno 2011, 20:07

Simor: A s čím chceš poradit? Ten vlasec neznám, cena je dobrá... Já mám nejraději dobře viditelné fluo vlasce, abych na ně dobře viděl, když posvítím čelovkou. Na konec dám silný čirý monofil jako odpalovku nebo někdy dávám taky černý a neřeším to. Posledních 5-10m prostě dám odpalovku, takže ryby nějak dvakrát s kmenovým vlascem nepřijde do kontaktu.

Jinak na běžné krátkodobé chytání používám vlasec camouflage 0,28 mm a tam ani odpalovku nedávám (je to na menší ryby a čistou vodu) a v poho ;) .

Kaprnak
Aktivní člen
Aktivní člen

Příspěvek od Kaprnak » 06 úno 2011, 10:51

Tak já se taky přidám ted používám vlasec awa-shima ion power 0,35 a nemůžu si stěžovat. Rozhodně u tohoto vlasce neplatí cena na úkor kvality ba právě naopak dá se říct že za málo peněz hodně muziky. V noci je dobře viditelný, výborný proti oděru a má vysokou nosnost. Dříve jsem používal taky vlasce od sufixe, ale měli poloviční nosnost než má awa-shima a nebyli tak odolné ve vázkách.

Pepin
Aktivní člen
Aktivní člen

Příspěvek od Pepin » 06 úno 2011, 13:45

Tohle se tváří jako slušný lano :D http://www.nikl.cz/p431-black-power-nylon.php

simor
Člen
Člen

Příspěvek od simor » 17 črc 2011, 19:06

Fit píše:Simor: A s čím chceš poradit? Ten vlasec neznám, cena je dobrá... Já mám nejraději dobře viditelné fluo vlasce, abych na ně dobře viděl, když posvítím čelovkou. Na konec dám silný čirý monofil jako odpalovku nebo někdy dávám taky černý a neřeším to. Posledních 5-10m prostě dám odpalovku, takže ryby nějak dvakrát s kmenovým vlascem nepřijde do kontaktu.

Jinak na běžné krátkodobé chytání používám vlasec camouflage 0,28 mm a tam ani odpalovku nedávám (je to na menší ryby a čistou vodu) a v poho ;) .
Poradit? :) cítím aroganci? diskutujeme. Zajímá mě názor znalých rybářů, ne plýtká odpověď.
děkuji

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 17 črc 2011, 20:50

simor píše:Poradit? :) cítím aroganci? diskutujeme. Zajímá mě názor znalých rybářů, ne plýtká odpověď.
děkuji
Ahoj, ne ne, arogantně jsem to určitě nemyslel, to mi prosím věř, možná jsem to jen blbě formuloval. Já jsem to pochopil tak, že už jsi si stejně koupil ten zeleno-hnědý a tak jsem nějak nechápal, na co se ptáš? Jako jestli je to dobrá volba, tak jsi to myslel?

Jinak podle mě je to úplně jedno, jakou barvu vlasce použiješ. Spíš bych se víc zajímal o nosnost a kvalitu vlasce. Spousta rybářů včetně mě chytá na fluo vlasce, natahal jsem takhle stovky kaprů a neřekl bych, že s jinou barvou vlasce by to bylo lepší. Jeden čas jsem měl i tuším na jedné cívce fluo a na druhém prutu camouflage a počet záběrů zhruba stejný. Takže asi tak, ale je to jen můj názor. Když jsem někde v těžších podmínkách nebo čekám větší ryby, tak používám 0,60 mm černej nebo čirej vlasec jako odpalovku (asi posledních 10m). Tolik tedy za mě a jestli to předtím vyznělo arogantně, tak se prosím nezlob, určitě to nebyl tenkrát můj úmysl.

Black pepe
TOP člen
TOP člen

Příspěvek od Black pepe » 17 črc 2011, 22:42

"Simor" Fit to určite zle nemyslel,,,v podstate si ani nenapísal v čom by si chcel poradit pokial dobre čítam tvoj príspevok ;)
Ja používam túto kombináciu silonu a šokového vlasca od minulého roku :) :) mám to odskúšané a nič iné neriešim aj ked sú to od nás najlacnejšie silony fungujú skvele a to je hlavné.V minulosti som chytával na už spomínaný sufix a do fluoro farieb som sa nehrnul :D
01.jpg
01.jpg (10.93 KiB) Zobrazeno 11271 x
images.jpg
0.60mm titan shock už by som ho nemenil!!!!
images.jpg (8.22 KiB) Zobrazeno 11271 x
Obrázek

Xylo
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od Xylo » 29 led 2013, 10:18

Ja som teraz 2 sezony odchytal so Sufixom Tritanium,čírej farby,v 0,35mm,bol som uplne spokojny,akurat treba poriadne naslinit uzol pred zatahovanim.po 2r by som ho kludne nechal na cievke,je stale v poho,drzi,menim ho za novy len pre istotu.Chcel by som vyskusat Technium od Shimana,ale ta cena :oops:
A tak pojdem bud zas do Sufixu,cena 15eur za 1120m je velmi dobra,alebo este rozmyslam nad Awa-shimou,bud Camo Quatro,alebo reflektor.

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 29 led 2013, 10:23

Xylo: Taky jsem loni celý rok chytal na Sufix Synergy (nebo Strong, teď nevím, ale je to ten žlutý fluo) a byl jsem spokojen, podle mě je to dobrý vlasec za pěkné peníze. Budu ho asi používat dál ;) .

Xylo
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od Xylo » 29 led 2013, 10:56

Ako som pisal,tiez som s tymto vlascom spokojny,pomer kvalita/cena je fakt vyborny.Prekvapil ma aj oderuvzdornostou.Ma sice akoby nizku udavanu nosnost,ta je vsak merana v uzle a myslim ze po 24 hod vo vode.Ale pri zavadení je to držiak,kym praskne.Trochu sa síce kruti,ale to asi kazdy vlasec v priemere 0,35mm.Kazdopadne ho kupim zrejme zas,aj ked po 2r je total v poho,kludne by som sa nebal ho tam nechat aj 3tiu sezonu,ide mi len o pocit,ze mam vsetko ok,preto kupujem novy.
Přílohy
sufi.jpg

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 29 led 2013, 11:05

jo jo, přesně jak říkáš. Je to udávané v uzlu a to je velký rozdíl. Jinak jestli se nepletu, tak při zátěži nějakých 7 kg už praská v podstatě každá dělička (alespoň jsem to někde četl). Takovou sílu stejně člověk neudělá. Důležitá je pevnost v uzlu, protože vlasec je tak pevný jako jeho nejnáchylnější část. Dále je důležitá oděruvzdornost a průtažnost. Z toho je potřeba vycházet a podle toho se rozhodvat. Vzhledem k tomu, že se mi osvědčil, tak do něj jdu letos taky ;) .

Xylo
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od Xylo » 29 led 2013, 11:10

Presne tak a v podstate nosnost uzla je ta,ktora je dolezita,pretoze uzlom sa nevyhneme tak ci tak.Urcite zalezi aj na druhu uzla,niektory drzi lepsie,iny menej.A zvyknem vela,fakt vela naslinit kym dotiahnem uzol,vtedy drzi jak bulo.

Luba
Vážený člen
Vážený člen

Příspěvek od Luba » 29 led 2013, 23:35

Minulou sezonu jsem se praštil přes kapsu a na nové pruty FOX Ranger namotal Technium od Shimana. Musím říct že vzhledem k jeho neprůtažnosti a skvělé akci prutů je zdolávání naprosté pošušňání. Cítíš opravdu každý pohyb ryby. Také záběry z dálky jsou vidět okamžitě a ne až ryba ujede několik metrů. Po pár odchytaných výpravách jsem zapoměl i na tu strašlivou cenu.
Ale abych jen nechválil má Technium i mínusy. Např. šedá barva vlasce možná není vidět na dně, ale také není naprosto vidět nad vodou, takže třeba večer není vidět kam vede a člověk se musí spolehnout na hmat. O případném vymotávání z druhých prutů nemluvě...
Celkově se ale dá říct že je to jeden z luxusních vlasců a je velký rozdíl proti průtažným žvejkačkám.

Xylo
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od Xylo » 30 led 2013, 02:44

Ja som chcel technium prave kvoli tej neprietaznosti,nakonec vsak rozhodla najmä cena a fakt,ze chytam max do 60m od brehu,tam bezne silony este spolahlivo detekuju zaber.Ale verim ze technium je mercedes medzi vlascami,o tom ziadna.mozno by som dal technium na feedrovku s ktorou chytavam nasad.kapriky na 8mm peletky,tam mam stroft,tiez vyborny vlasec,a na nadväzce davam nadv.vlasce Hexa a Rextor od Awashimy,za tieto nadv.vlasce ručím,su to peckove vlasce.

Odpovědět