Výpravy a úlovky v roce 2016

Zde se můžete pochlubit svými úlovky a poznatky z lovu. Kaprařina aktuálně od vody...
Pravidla fóra
Do tohoto fóra můžete vkládat svoje aktuální úlovky a poznatky z lovu. Snažte se prosím dodržovat pravidlo, že se jedná o kaprařské fórum, takže vkládejte nejlépe fotky kaprů (či fotek z kaprařiny). Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Děkujeme za dodržování těchto pravidel.
Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Výpravy a úlovky v roce 2016

Příspěvek od Fit » 14 bře 2016, 21:25

Zakládám tradiční vlákno na letošní úlovky a výpravy. Kdo má zájem, tak se může pochlubit. ;) Přeji všem, ať máte úspěšnou sezónu! :shock:

Tady jsou jen pro zajímavost odkazy na minulé roky: 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 a 2015.

Komerční sdělení

Reklama

jirkab
Člen
Člen

Re: Výpravy a úlovky v roce 2016

Příspěvek od jirkab » 17 bře 2016, 22:29

Ahoj,

tak v neděli 13.3.2016 moje druhá letošní návštěva u vody (na první návštěvě koncem února ani záběr) a docela hezky jsem si zachytal: Od 8:00 do 13:00 celkem 15 záběrů a vytáhl jsem dvanáct kaprů, všechny od 45 do 50 cm.
Všechno na krmítko s foukanou kukuřicí, na kuličku ani záběr.
Voda byla ještě docela studená, takže všechny záběry takové opatrné, žádná divočina.

JirkaB

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 18 bře 2016, 21:31

JirkaB: Tak to je pěkný ;), já zatím jen nějaké cejny na feeder, ale nebyl zatím pořádně čas na kapry. A ono i to počasí je zatím každou chvíli jiné.

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 28 bře 2016, 22:49

Tak dneska pěkná chytačka na feeder na řece. Za 3 hodinky 11 ryb, z toho 9 kapříků, ti největší kolem 50cm. Občas jsem ani nestíhal obsluhovat oba pruty, dva záběry naráz nebyl problém :). Už začínají pěkně brát, což je fajn, a to počasí jedna báseň 8-)

Obrázek
Obrázek

zadar
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od zadar » 07 kvě 2016, 19:39

První letošní výprava na řeku.
P5057211.JPG
P5037207.JPG

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 09 kvě 2016, 16:34

zadar: Gratuluji, to Ti to parádně vyšlo ;).

Taky jsem teď strávil krásný týden na Lužnici, rybám se tolik nechtělo, ale něco lepšího se taky povedlo viz. foto. Na tuhle vodu dobré. Jinak sem tam záběr od kapra nebo amura 50-70cm. Dokonce i sumík 140cm na koule, nejprve jsme mysleli, že to bude 20 kg kapr, škoda :). Každopádně tam bylo nádherně, ale teď už zase zpátky do reality... :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 15 kvě 2016, 20:38

Na e-mail do redakce přišla zpráva od vody od Davida Sedláčka, tak dávám pro ostatní:

Dva dny

Jedno místo jsem přikrmil jen boiliesem sepia a pod háček jsem dal pop up jahoda a 1 sepii a vše namočené v powder boosteru fluo. Druhé místo zakrmené euro a econom boiliesem a pod háčkem pop up + 14mm v dipu česnek. Záběry z druhého místa na sebe nenechaly dlouho čekat a do večera jsem zdolal několik kaprů. K večeru jsem měl pěknou jízdu na sepii a po slušném boji jsem o rybu přišel ve vázce – škoda.

Druhý den ráno jsem zdolal na sepii nej kapra této výpravy – 7kg a 70cm. Z druhého místa jsem udělal ještě pár záběrů menších ryb, ale s přibývajícím sluncem záběry ustaly. Zabalil jsem to k večeru a i když už to nebralo – super strávený čas u vody a dobrá rehabilitace.

Za Lastii David Sedláček

Obrázek
Obrázek

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 15 kvě 2016, 21:00

Na e-mail do redakce přišla zpráva od vody od Davida Sedláčka, tak dávám pro ostatní:

Na 2 dny
Po obědě jsem naházel věci do auta a vyrazil. V noci pořád ještě mrzne a tak jsem postavil raději biwak a nachystal termofón.
Jedno místo jsem rozkrmil jen pár boiliesi novinkou pro tento rok – Sepia, kterou jsem dal pod háček, vždy s pop up a powder booster fluo.

Druhé místo euro boiliesem fis mix a pár econom brutal fish a pod háček queens peletku pop up česnek a 14 mm v dipu česnek.
K večeru se podařilo pár záběrů z 2.místa a velikost ryb nic moc.

Ráno se konečně rozjel prut se sepií a tak jsem zlehka přizvedl prut a kapr přes brzdu pokračoval pořád dál a nějak nechtěl polevit. Po 15 minutách se mi ho podařilo podebrat, namočil jsem ještě trošku zamrzlou podložku a položil kapra, který byl krásně chycený a určitě by mě neupadl!

Naměřil jsem 89 cm – se svým zlomeným metrem a po odvážení saku váha ukázala 11,2kg! Super! Udělal jsem se samospouští pár fotek a s mou šmatlavou nohou po zlomenině to byl opravdu oříšek! Do odjezdu se podívali na podložku ještě dva menší kapři.

Za Lastia tým Sedláček David

Obrázek
Obrázek

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 23 kvě 2016, 17:55

Na 4 dny
Vyrazil jsem na víc dní k vodě a to se mi už hodně dlouho nestalo. Postavil jsem přednostně biwak a popřemýšlel, kde a jak budu chytat.
Jedno místo budu krmit jen pár boiliesi sépia a na tu budu za pomocí pop up lovit a zkoušet větší ryby.

Druhé místo na rychlejší chytání jsem rozkrmil pár euroboiliesi, economem brutal fish a silverkou broskyňa – chobotnice a pod háčkem queen peletku pop up a nebo boilies pop up se 14mm boiliesem v dipu tuňák.

První záběry začaly až k večeru od menších ryb z 2.místa. První záběr na sepii přišel za tmy. Swinger se přilepil k prutu a jen tak trošku šponoval za občasného pípnutí. Přizvedl jsem prut a kapr si bral z cívky pořád dál, trošičku jsem přidržel cívku a pomalu ho dostával k sobě. Po cca 10 minutách jsem ho měl u břehu a na podruhé jsem zdárně podebral. Na podložce jsem kapra změřil a zvážil – 86cm a 11,5 kg. Super a letos „zatím“ nejtěžší !!

Ještě že jsem měl nachystaný stativ a foťák, následovalo pár nepodařených fotek samospouští, ale nakonec se povedlo. Při pouštění kapra slyším, jak bere druhý prut a říkám si – musíš chvilku počkat násaďáku – pár jsem jich už dneska chytil. Přizvedl jsem prut a ryba se zase nějak nechtěla zastavit. Po pár minutách se povedlo podebrat a kapr 80cm, 8kg ležel na podložce. Tak to byla super série po sobě 
Ráno prut z 2.místa se brutálně rozjel, až jsem se lekl. Přizvedl jsem a kapr, jak byl rozjetý si nekompromisně z cívky metry silonu bral. Za chvíli se unavil a začal jsem postupně dostávat metry silonu nazpět. U břehu se hodně dlouho nechtěl ukázat a bojoval, jak o život. Při podebrání a vložení na podložku si říkám, ten bude mít 10 kg určitě! Po naměření 76cm a navážení 9,3kg jsem byl trošku zklamaný, ale fakt krásná, vysoká, zdravá ryba a až doroste – bude ozdobou každého foťáku. Tenhle fešák se nechal zlákat na tuňák 14mm s pop up jahoda.

Přes den se nic nedělo a další záběry jsem měl až k večeru a za tmy a to od kaprů 73 a 71cm. Další den ryby braly od rána a vydržely brát celý den a těsně po setmění se pěkně pomalu a nekompromisně rozjel prut na sepii. Pomalu jsem kapra zdolával, ale ten bojoval a nechtěl se vůbec vzdát. Po nekonečných cca 15-20 minutách se mi ho podařilo podebrat. Naměřil jsem 82cm a navážil jen 10,01kg – podle souboje jsem si myslel a přál víc, ale i tak super!

Ráno se ještě pár menších kaprů podívalo z vody a po uschnutí biwaku jsem odjel domů a už teď se těším na další výpravu.

Za Lastii Sedláček David

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 30 kvě 2016, 17:49

Na 3 dny
V úterý večer jsem vyrazil a těšil se, jak si zachytám. Jedno místo jsem rozkrmil pár boiliesi sepia a pod háček sepia a pop up.
Druhé místo euro econom, silver a diamond boiliesem a troškou řepky a pod háček pop up s 14 mm v dipu.

První záběr druhý den ráno na sepii a pomalá jízda. Přizvedl jsem prut a ryba si nekompromisně brala silon z cívky. Po odjetí cca 40m jsem ucítil, jak silon drhne a najednou tah ustál ! Při smotání jsem zjistil důvod – šokový silon 0,60 mm byl nařezaný a uřízlý o slávičky – škoda !!!

Další záběr na sepii těsně po setmění, kdy ustál vítr a pěkný lysec 70cm a 7 kg se kouknul na podložku. Další záběry byly až ráno od kaprů do 60cm a dvou cejnů.

Před obědem jsem sbalil věci a odjel domů. Bohužel málo záběrů zapříčinil silný vítr co foukal od nás na druhou stranu.

Za Lastii
David Sedláček

Obrázek
Obrázek

sedivaci
Člen
Člen

80 hodin s kamikazecarp

Příspěvek od sedivaci » 30 kvě 2016, 18:00

P5070009.JPG
Po nekonečně protahující se zimě jsme vyrazili konečně na delší výpravu k vodě. Po zimních přípravách jsme byli plní očekávání jak nastartujeme novou sezónu. Po příjezdu k vodě jsme se zabydleli a hurá doladit nástrahy a šup s nimi do vody.Jako nástrahu jsme zvolili GLM Stench od Kamikazecarp,do rakety a do PVA řepku s rozdrceným boilies daného druhu ke každé montáži.Během výpravy jsme zdolali několik krásných kaprů z toho u dvou se nám vyhoupla váha nad deset kilo a to 83cm 12.70 kg a 83 cm13.40kg. Krásná výprava.

Kapr tým Šediváci
Naposledy upravil(a) Fit dne 30 kvě 2016, 18:23, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Příspěvek přesunut do zpráv od vody pro tento rok.

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 25 čer 2016, 17:28

RKMB Lastia Cup Bohušice 30hod.
Zůčastnili jsme se s Harym závodu v Bohušicích a těšili se, jak si zachytáme. Los na hrázi č. 18 nás moc nenadchl, ale co už – musíme bojovat.
Zakrmili jsme euro, econom a silver boiliesem, já jsem chytal na krmítko a házel co nejdál se směsí – premium – česnek a pod háček vždy queen peletky, Hary zkoušel všemožné pod háčkem.
Ryby bohužel reagovaly na příval krmení negativně (mi jsme ze začátku nekrmili) a odjely do klidové zóny, takže jsme do večera udělali jen náhodný záběr a i všichni okolo od nebodované ryby.
První bodované ryby se nám povedly až v noci a nad ránem, ale nebyla to moc velká hitparáda záběrů, oproti břehu vlevo, kde tahali ryby pro nás neskutečné !!!
V neděli přes den se nám podařilo několik záběrů a těsně cca 1 minutu před koncem, se nám podařilo podebrat pěkného dlouhého ne moc vysokého lysce a dělali jsme si zálusk aspoň na nejtěžší rybu závodu !!
Lysec vážil 10,94 kg a bohužel nejtěžší kapr závodu měl 11,07 kg, tak nám to o pár gramů nevyšlo.
Celkově jsme chytli 4 bodované ryby s váhou 36,06 kg a stačilo nám to na 8. místo.
Bohužel týmy na druhé straně nás doslova záběrama převálcovaly, ale co nás potěšilo, že jsme přechytali top flek č. 20 a týmy okolo nás vlevo i v pravo.
Za Lastia tým David Sedláček, Luboš Hrdý.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 25 čer 2016, 17:32

Na čtyři dny
Vyrazit opět na více dní na ryby mě potěšilo, ale počasí, jak ve škaredým snu. Během výpravy se voda ochladila o 4 stupně a neustále se měnil směr studeného větru. Chvilku sluníčko a za chviku zase zataženo.
Krmil jsem si dvě místa – jedno jen pár kuličkami sépia a pod háčkem vždy to stejné s pop up. Druhé místo pro rychlejší chytání – euro, econom a silver boilies a pod háčkem pop up a 14 a 20 mm HNV v dipu. Nejvíce se mě dařilo poslední večer, kdy začalo pršet a voda mě valila biwakem a pod lehátkem jsem měl jezírko. Nachytal jsem hodně kaprů od 55 – 75 cm a nejtěžší měl 7 kg. Bohužel o největšího kapra na sepii jsem přišel – 3x jsem zdárně z lodě vykotvičkoval silon, když už jsem kapra viděl těsně vedle lodi – odhad určitě 13 kg, nabral si to pod loď a než jsem se přetočil pod motorem, najel do potopených větví a keřů. Sice jsem ve hloubce 2,2 m dělal všemožné, ale bohužel návazec uřízl o slávičky a bylo dobojováno.
Na to bídné počasí, kdy nikdo okolo skoro nic nezachytal, jsem odjel dom spokojený a všechny věci jsem doma musel sušit.
Za Lastii Sedláček David

Obrázek
Obrázek
Obrázek

simor
Člen
Člen

Příspěvek od simor » 27 čer 2016, 08:42

Zdravím všechny rybáře.
Nečekaný úlovek, ale určitě udělal radost.
Nevážený a neměřený, co nejrychleji vrácen vodě.

16h slunečný den.
2 X 18mm Nutrid Acid

Petrův zdar.
20160510_195954.jpg

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 29 čer 2016, 22:08

Na e-mail do redakce přišla zpráva od vody od Vlasty Andrše, tak dávám pro ostatní v originálním znění:

Ahoj,
posílám report z mé výpravy, která se uskutečnila v horkém červnu, na krásném jezeře u nás v Čechách.
Hned na začátku výpravy bylo vše proti. Nejprve bouřka, liják, kroupy. Potom pro změnu začaly tropy. No prostě super !
Prvního záběru jsem se dočkal až po nekonečných čtyřech dnech, po nekonečném zkoušení, experimentování, co bude vlastně pro kapří mlsouny to pravé.
Pár kaprů se v těch pařácích povedlo.Nejlépe fungoval osmimetrový Zig rig a na konci ananasová plovka. Tato prezentace přinesla největšího kapra výpravy, a to šupináče kolem devatenácti kilogramů. Do jednoho metru mu také moc nechybělo. Paráda ! Konečně jsem přišel na to, co bude fungovat. Pár krásných kaprů od patnácti do osmnácti kilo se nechali přemluvit také na korkového Gangstera a také verzi v soli s ananasovou plovkou. Celou výpravu plnou extrémů jsem si parádně užil. Všem slušným kaprařům přeji to samé. Přikládám foto těch největších.
S pozdravem
Vlasta Andrš

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 21 črc 2016, 22:06

Poprvé s brutál fish Despotou na rybách
Poprvé jsem vyrazil s cílem vyzkoušet tento boilies, i když už ho mám doma od jara, ale sepia se stala mojí jedničkou a tak nastal čas ho vyzkoušet.

Po ranním příjezdu k vodě nastala klasika – postavit biwak, najít lovný místa, zakrmit. Jedno místo jsem rozkrmil euroboiliesem a econom boiliesem brutal fish a pod háček jednu kuličku sepie a despoty.

Na druhé místo jsem toho dal trochu víc – euro boiles, econom, silverku, diamontku a pod háček despotu s pop up a nebo 2 kuličky despoty. První záběr jsem měl po dvou hodinách a pěkný kapr přes 70cm se nechal zlákat na sepiu s despotou. Do oběda jsem chytil ještě další 2 kapry a do večera to ani nepíplo, tak jsem se chladil ve vodě koupáním.

Další záběry nastaly až po setmění, převážně od ryb okolo 70 cm a kolem 23hod. se povedl kapr na despotu přes 10kg – super začátek 1. dne.

Z rána se povedly další záběry a pak už jen slunko peklo a dalo se jen koupat. Zkoušel jsem i zig rig, ale zbytečně. Další záběry byly až k večeru od ryb 60 – 75 cm. Těsně po setmění se rozjel prut na kombinaci despoty a sepie a začal neskutečný boj o každý metr. Dostal jsem kapra na pár metrů od břehu a po cca nekonečných 15 minutách jsem ho podebral. Byl to říční bojovník s obrovskou ploutví, měřil 97cm a vážil sice jen 13,2kg , ale super boj a zážitek, pár fotografií a šup s ním zpátky do vody.

Další záběr a v podběráku se ocitl sumec přes 80 cm. Na podložce při vyprošťování háčku jsem mu vyžírkovi v břichu napočítal přes 10 kuliček boiliesu !!!

Další den ráno jsem byl bez záběru, ani krmítkáři nic nechytali – což bylo divné a slunko peklo, jak o život a tak jsem se každou chvilku koupal. Večer kolem 7 hod.se přihnal vítr a mraky a pěkná bouřka, všechno co šlo – tak jsem schoval a pořádně ukotvil. V největším dešti jsem měl 2 záběry, kapr kolem 60 cm a druhý 73 cm.

Po bouřce to na vodě ožilo. Povedlo se mě dalších 10 záběrů a nej kapr měl přes 80 cm a 9kg. Ráno jsem po uschnutí věcí vše zabalil a odjel domů.

Celkem se mě povedlo chytit přes 30 kaprů. Nej měl 13,2kg a další přes 10 kg. Dalších 20 ks mělo od 65 – 75 cm a zbytek kolem 60 cm a 1 sumec.

S výpravou a s brutal fis despotou jsem nad míru spokojen.
Za Lastii David Sedláček

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

zadar
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od zadar » 31 črc 2016, 21:37

Na moc výprav jsem se zatím nedostal a tak chodím jenom na odpoledne na jeden velký rybník nedaleko mého bydliště. Chytám na boiles vlastní výroby s cenou asu 60 Kč za kilo.
Přílohy
received_1037255473021682.jpeg
IMG_20150829_090939036.jpg
Zaplavy 28,5,.jpg
P1010887.JPG
P1010895.JPG

zadar
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od zadar » 21 říj 2016, 19:07

Labe tento týden 16 kg 89 cm