Výroba boilies

Diskuze ohledně boilies a pelet. Témata ohledně složení, druhů, příchutích apod.
Pravidla fóra
Diskutujte zde prosím pouze na témata ohledně boilies a pelet určených pro lov kaprů. Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Váš příspěvek nesmí být v rozporu s pravidly kaprařského fóra. Děkujeme za dodržování těchto pravidel.
Odpovědět
tominocz
Člen
Člen

Re: Výroba boilies

Příspěvek od tominocz » 22 kvě 2017, 19:30

Luba: Děkuju Ti za moc rady. Až vzácnost, že někdo dokáže takhle v dnešní době poradit.

A ještě jeden dotaz a to sůl v boilie. Pokud bych chtěl, aby bylo více slané. Jaké množství bys prosím doporučil?

Komerční sdělení

Reklama

Luba
Vážený člen
Vážený člen

Příspěvek od Luba » 23 kvě 2017, 09:06

Já osobně slané boilies nedělám jenom ho vařím v osolené vodě. Soli dávám tak asi dvě lžičky na dva litry vody. Svého času jsem slané boilies zkoušel a nějak moc mě nenadchnulo. Někteří kapraři používají sůl na konzervaci tak že hotové koule solí zasypou, ale tam je ta sůl vlastně jen na povrchu koulí a hned se po nahození rozpustí. Slané boilies se vyrábí, ale velké zkušenosti s ním nemám. Snad Ti někdo kdo ho dělá poradí.

Jenonyrso

Příspěvek od Jenonyrso » 24 kvě 2017, 10:47

Nazdar. Tak zkusim říct taky náký moudro za sebe :-) Melasu, cukr a sůl můžeš dát do každý směsky, tím vůbec nic nezkazíš. Jen opatrně s tím olejem, ten je dost závislí na směsce co uděláš, u mě je třeba 30 strop, jinak se mi válí blbě. A jednu chytrou radu ještě. Melasu kupovat nemusíš pokud máš známého jezedáka, ten se ti o ni postará. Plus sušené mléko seženeš za pár korun a ještě kvalitnější od mamin, který ho kupujou malejm dětem. Třeba nutrilon atd. Nikdy žádná mamina nestihne všechno zpotřebovat. Plus opět od jezedáku je MILSAN, taky ti ho každej dá, jezedáci maj tyhle věci ve velkym, a navíc to do gulí dáváš v malím množství :-)

tominocz
Člen
Člen

Příspěvek od tominocz » 24 kvě 2017, 12:49

Jenonyrso: Díky za rady.

Dělá tu někdo vyloženě slané boilies? Slané ve stylu G2?

V.S.
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od V.S. » 19 črc 2017, 10:17

Luba píše:Mikbaits má prodejnu ve Zlatých Moravcích, to bys neměl zas tak daleko když si to necháš poslat tam ne? To by bylo bez poštovného, teda snad. Já si to nechávám posílat do Pelhřimova a neplatím poštovné žádné.
Necakane sa to poriesilo takmer same. Nahodou som nasiel inzerat na bazos
https://sport.bazos.sk/inzerat/75199006 ... -Moore.php
Uz som si bol nejake veci aj zobrat. Original balenie, ziadne pancovane hovadiny. Priamo predomnou otvaral balik z anglicka a ceny porovnatelne s ceskym velkoobchodom CCMOORE.

Luba
Vážený člen
Vážený člen

Příspěvek od Luba » 19 črc 2017, 23:02

V.S.: Tak vidíš, kvalita za rozumnou cenu. Jen si dávej pozor a neplať nic předem a nakupuj dokud to jde. Budí to u mě takový pocit že to nebude tak úplně "košer". Nejeden prodejce z bazoše má problémy s celníky a třeba i policií. Dost i mojich dodavatelů velice rychle skončilo s prodejem a někteří dodnes dluží zboží nebo peníze zpátky.

V.S.
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od V.S. » 20 črc 2017, 07:54

Tak ja beriem vzdy na dobierku alebo idu prachy ako sa hovori z rucky do rucky okrem toho tento chlap vyzera naozaj seriozne. Keby ma nejake postranne umysli asi ma nezavola aby som si prisiel vziat tovar priamo k nemu domov. Navyse som si mohol popozerat a spravit cuchovu skusku aj inych surovin comu sa proste neda odolat :D Este ze som nemal pri sebe viac penazi lebo je viac nez iste ze by som ich tam nechal. Zaujimavy bol napr. taky Hot Chorizo Extract aj Liquid Tuna Extract a Superspice esencialny olej ten som si aj dopredu zajednal cize uz je doma.

Luba
Vážený člen
Vážený člen

Příspěvek od Luba » 20 črc 2017, 09:52

Jo tak v tom Tě chápu :lol: :lol: :lol: , mám ty samé problémy s peněženkou když narazím na něco dobrého. No a když se to dá ještě "očuchat" a nebo je někdy i vzorek na zkoušku... Musím se držet zpátky. Pravda je že někdy novinky nepřinesou velký efekt a časem od nich upustím, ale přesto si jejich vyzkoušení neodřeknu.

IFacSKA

Příspěvek od IFacSKA » 06 zář 2017, 09:34

Ahojte. Velmi dobre mi slape probiotik red one. Vedeli by ste mi niekto poradit nejaku zmes, co najpodobnejsiu red one. Aby to bolo na ktatke chytanie a mohol som si to pripadne upravovat podla potreby. Zaklad robin red s vtacim zobom, gluten, kvasnice, sojova muka a k tomu nejake aromy krill, kalamar...? Ide mi hlavne o nejaku lacnejsiu verziu krmneho boilies ktora by bola co najblizia k RO.

Luba
Vážený člen
Vážený člen

Příspěvek od Luba » 07 zář 2017, 10:48

Ahoj, těžko Ti někdo řekne nějakou podobnou směs protože patrně nikdo (až samozřejmě na výrobce) neví složení PRO a ten ho určitě nepustí. Pokud se budeš snažit vyrobit svojí směs a svoje boilies tak samozřejmě tady radu najdeš. Určitě Ti poradíme se složením a dávkováním komponentů ve směsi a i s tekutými složkami ale neočekávej asi že to při vlastní výrobě bude nějak hodně levnější, teda pokud budeš chtít opravdu kvalitní koule. Na krmných se poněkud ušetřit dá. Hodně záleží kde bys komponenty sháněl a v jakém množství.

Dinno
Člen
Člen

Příspěvek od Dinno » 07 zář 2017, 17:27

Čau borci,

Osvědčila se vám nějaká esence na jarní chytání? Já se rozhodují mezi kokosem a ananasem. Nebo mám vsadit na klasiku jahodu?

Luba
Vážený člen
Vážený člen

Příspěvek od Luba » 08 zář 2017, 11:37

Dinno: Na jarní chytání možná až tolik nezáleží na esenci jako spíš na složení. Obecně se používají sladké příchutě ale hlavní je rozpustnost ve studené vodě. Takže esence nejlépe lihové a oleje zazimované které se dobře rozpouští. Já osobně s úspěchem používám na jaro lihovou esenci brusinka do směsi s velkým obsahem ptačích zobů která také podporuje rychlejší uvolnění esencí do okolí. Určitě bude fungovat i ananas a jahoda. Kokos přitahuje bílou rybu takže ho nepoužívám protože v našich revírech je spousta cejnků a ti jsou schopní tyhle dost měkké koule rozbít během okamžiku.
Na každém revíru asi bude lépe fungovat něco jiného, je třeba zkoušet. Ať se daří!

Dinno
Člen
Člen

Příspěvek od Dinno » 08 zář 2017, 11:49

Luba:

Děkuji za odpověď. Ano bude to klasický "ptačák" ;)

V.S.
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od V.S. » 08 zář 2017, 12:16

Mne na jar dobre slape zmes zalozena prevazne na vtacom zobe, do nej 10-15% kvalitnej rybej mucky (LT97, RedFish) 5% pivovarskych kvasnic a nejaky ten robin red alebo spanielske korenie. Do toho liehova esencia slivka. Chyta to ozaj dobre a v obdobi tesne pred trenim, ked teplota vody stupne nad nejkych 10-12 stupnov a najdes to spravne miesto kam sa chodia krmit ta uz ani zivot nebude bavit, tak ta budu ruky boliet ;)

verban
Aktivní člen
Aktivní člen

Příspěvek od verban » 19 zář 2017, 07:57

Zdravim,

spravil som bolies co pekne chyta, ale pri rolovani cez ROLLER sa gule trhaju.

Existuje daco coho vseobecne ubrat, alebo pridat?

Vo vode drzi dobre a to aj pri ozobavani bielej ryby.

FacSKA
Člen
Člen

Příspěvek od FacSKA » 19 zář 2017, 19:44

rybia múčka 300g
-krill 100
-kalmár 100
-LT 72
vtáčak s robinom 200g
sojová múka 200g
pšeničná krupica 150g
glutén 50g

--------------
olej lososový - extra

CSL Liquid Scopex, Kalmár
krill liquid
tekutá pečeň

aroma krill
aroma čierne korenie
sladidlo melasa

Vedeli by ste mi s týmto nejak pomôcť? Niečo pridať, niečo ubrať. Chcel by som niečo čo by chytalo teraz koncom leta a na jeseň. Chodievam na kratšie rybačky len po robote. Takže ideálne niečo na čo by šlo docieliť čo najrýchlejšie zábery. Vopred vďaka

V.S.
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od V.S. » 22 zář 2017, 10:19

verban píše:
19 zář 2017, 07:57
Zdravim,

spravil som bolies co pekne chyta, ale pri rolovani cez ROLLER sa gule trhaju.

Existuje daco coho vseobecne ubrat, alebo pridat?

Vo vode drzi dobre a to aj pri ozobavani bielej ryby.
Tato tema tu uz bola rozoberana niekolkokrat ale tak v skratke. Boilies sa pri rolovani moze trha z viacecerych dovodov. Je to nedostatocna pojivost zmesi (ked pises ze ti to dobre drzi tak to asi nebude tvoj pripad), prilis vela hrubych zloziek (mozes si spravit jednoduchy test tak ze si cast zmesi preosejes napr. cez kuchynske sitko a skusis spravit par guliciek z takto preosiatej zmesi) dalej velky priemer hada co sa da tiez lahko otestovat alebo mas proste len prilis suche cesto. Mne sa raz stalo ze sa mi bolies zle rolovalo, trhalo pretoze som vymenil dodavatela, dal som CLO miesto ineho vtacieho zobu a problem bol na svete. CLO malo samo o sebe v sebe dost oleja a ja som do cesta este pridal mnozstvo ktore som mal napisane v recepte. Kazdopadne ak by si chcel nejaku konkretnejsiu radu mal by si sem napisat kompletny recept.

V.S.
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od V.S. » 22 zář 2017, 10:45

FacSKA píše:
19 zář 2017, 19:44
rybia múčka 300g
-krill 100
-kalmár 100
-LT 72
vtáčak s robinom 200g
sojová múka 200g
pšeničná krupica 150g
glutén 50g

--------------
olej lososový - extra

CSL Liquid Scopex, Kalmár
krill liquid
tekutá pečeň

aroma krill
aroma čierne korenie
sladidlo melasa

Vedeli by ste mi s týmto nejak pomôcť? Niečo pridať, niečo ubrať. Chcel by som niečo čo by chytalo teraz koncom leta a na jeseň. Chodievam na kratšie rybačky len po robote. Takže ideálne niečo na čo by šlo docieliť čo najrýchlejšie zábery. Vopred vďaka
Ja by som to skusil asi takto :

-krill 100g
-kalmár 100g
-LT 72 100g
vtáčak s robinom 200g
sojová múka 150g
pšeničná krupica 150g
Lactalbumin 100g
glutén 50g
50g nejakeho atraktoru pripadne viacerych

Pri tekutych si nenapisal davkovanie ale dal by som 40-50ml tekutej postravy 20ml oleju (lososovy asi nie ked tak zazimovany). Esencie neviem ake mas tak podla doporuceneho davkovania od vyrobcu. Takto je to sice skor taka univerzalna zmes, pre rychlejsie dosiahnutie zaberu sa to da este upravit pridanim hrubsich zloziek, pouzitim lepsie stravitelnych prip rozpustnych, hydroizolovanych a tepmostabilnych komponentov, pre tento ucel vhodnejsich olejov a esencii atd.

FacSKA
Člen
Člen

Příspěvek od FacSKA » 23 zář 2017, 23:12

Chcel by som si ísť zobrať suroviny do Beňadika, mám to kúsok https://www.zmesicarp.sk/

Z toho čo si mi napísal: ,,pridanim hrubsich zloziek, pouzitim lepsie stravitelnych prip rozpustnych, hydroizolovanych a tepmostabilnych komponentov, pre tento ucel vhodnejsich olejov a esencii atd.", fakt neviem čo konkrétne by bolo dobré tam dať.

V.S.
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od V.S. » 27 zář 2017, 14:49

FacSKA píše:
23 zář 2017, 23:12
Chcel by som si ísť zobrať suroviny do Beňadika, mám to kúsok https://www.zmesicarp.sk/

Z toho čo si mi napísal: ,,pridanim hrubsich zloziek, pouzitim lepsie stravitelnych prip rozpustnych, hydroizolovanych a tepmostabilnych komponentov, pre tento ucel vhodnejsich olejov a esencii atd.", fakt neviem čo konkrétne by bolo dobré tam dať.
Sojovku tam nekupuj. Ja som kupil z hulina co je ich dodoavatel a povedal by som ze to nieje sojová muka ale sojovy srot pochybnej kvality. Poviem to tak ze na kratkodoby lov by bol vhodnejsi bolies zalozeny na vtacom zobe kde budes mas rybiu mucku len ako atraktor 100-150g samozrejme nejaku kvalitnu. Ja v takomto pripade rad pouzivam LT97. Pridas tam nejake tie atraktory napr. 50-100g Robin Redu nejake pivovarske kvasnice, pecenovy prasok, GLM extrakt atd. atd. Moznosti je ozaj vela a zalezi aj od prichute aku chces robit ale nikde nieje napisane ze ti nebude fungovat aj nieco co by sa inemu zdalo ako holy nezmysel. Co sa tyka oleju lepsie su tie co maju nizsiu teplotu tuhnutia ako repkovy, zazimovany lososovy alebo napr. olej s trescej pecene. Esencie na bazi alkoholu sa lepsie uvolnuju do vody tak by mali tiez trochu napomoct k rychlejsiemu zaberu. Mne napr. dobre fungovala kombinacia 8ml slivkovej esencie z hulina (ta je na alkoholevej bazi a zmesicarp je to iste) a 30-50g spanielskeho korenia na kg zmesi. Za zmienku este stoji ze ta esencia je hodne horka tak je vhodne pouzit nejake sladidlo. Ja som daval 1,5-2ml NHDC.

Odpovědět