Výroba boilies

Diskuze ohledně boilies a pelet. Témata ohledně složení, druhů, příchutích apod.
Pravidla fóra
Diskutujte zde prosím pouze na témata ohledně boilies a pelet určených pro lov kaprů. Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Váš příspěvek nesmí být v rozporu s pravidly kaprařského fóra. Děkujeme za dodržování těchto pravidel.
Odpovědět
Frenky Michal123

Re: Výroba boilies

Příspěvek od Frenky Michal123 » 03 led 2018, 15:59

Tabulka priemeru boilies a idealneho priemeru hada.
Priemer boilies [mm] - Priemer hada [mm]
8 - 6
10 - 8,2
11 - 8,98
12 - 9,8
14 - 11,4
16 - 13,1
18 - 14,7
20 - 16,3
24 - 19,6
28 - 22,9
32 - 26,1

Komerční sdělení

Reklama

Radim10
Člen
Člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim10 » 03 led 2018, 16:57

Dobrá tabulky, Frenky. ;) Za sebe můžu souhlasit s boilies 20mm a 24mm.
Ale pravděpodobně to nepůjde aplikovat na všechny směsi a těsta. Vždy je lepší si připravit na hady víc průměrů a na začátku uválet jeden had a vyzkoušet, jak jde rolovat.
Čas strávený na rybách se do života nezapočítává...
Navštivte stránky našeho Carp Teamu 2010: http://carpteam2010.webnode.cz/

Luba
Vážený člen
Vážený člen

Příspěvek od Luba » 04 led 2018, 12:10

Tato tabulka je matematicky spočítaná na objem těsta v kouli a ve válci, ale pozor, prakticky je třeba připočítat několik drobností. Například těsto obsahuje 10 až i 25% vzduchu podle hutnosti a množství hrubých komponentů. Také chceme mít kouli trochu "upěchovanou" na což se většinou připočítavají asi 4%. Také se had (když leze těsto z pistole) trochu zvětší což by se zase mělo odpočítat. A je i dost dalších okolností které matematický výpočet odsunou někam do nepoužitelna.
Takže k orientačnímu použití ano, ale bez zkoušení více průměrů seříznutí špiček to patrně nikdy nebude ono. Jak píší kolegové je třeba zkoušet.

ešd
Člen
Člen

Příspěvek od ešd » 08 led 2018, 17:19

Ahoj, teď jsem dodělal boilies a mám pár otázek k těstu. Při rolování koulí se mi udělala taková malá dírka středem boilie, nebo k čemu bych to přirovnal :? , je to vůli průměru hada nebo chyba těsta..... a ještě jedna otázka- Co přidat do těsta když moc lepí? :?:

Instinkt Capr
Člen
Člen

Příspěvek od Instinkt Capr » 08 led 2018, 20:01

Ahoj, tušíš správne. Had je príliš veľký. Chce to menší otvor z pištole ale túto koncovku nezahazuj môže sa ti hodiť na iné cesto.

Ak ti lepí cesto pridaj vtáčak, do teplejšej môžeš aj rybiu múčku.

ešd
Člen
Člen

Příspěvek od ešd » 08 led 2018, 20:16

Díky za odpověď. Právě že jsem měl menší, ale to mi dělalo spíš válečky než koule 😁, tak jsem udělal větší a začalo to dělat ty dírky. Mám zkusit teda ještě menší průměr hada?

Instinkt Capr
Člen
Člen

Příspěvek od Instinkt Capr » 08 led 2018, 20:36

Je možné že máš už suché cesto tak ho navlhči vodou a premies v rukách.

ešd
Člen
Člen

Příspěvek od ešd » 08 led 2018, 21:15

Díky, zkusím to ;)

Luba
Vážený člen
Vážený člen

Příspěvek od Luba » 09 led 2018, 11:37

ešd:
U té špičky jsi asi jak píše kolega zaříznul průměr moc. Zkus rozměr mezi tím.
U těsta bych se spíš zamyslel jestli tam není něčeho lepivého prostě moc. Chtělo by to upravit přímo ve směsi, jinak se Ti ten problém příště zase vrátí a navíc to může mít i vliv na to jak to bude chytat. Přidat jenom něco "nelepivého" je hodně nouzové řešení...

mpb
Člen
Člen

Příspěvek od mpb » 15 led 2018, 21:13

Luba:prosím ta nevies poradit co sa dava do boilis existuje nieco co odpudzuje amerických sumcekov nieco v citruse?
Naposledy upravil(a) Fit dne 15 led 2018, 21:49, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odstraněna citace předchozího příspěvku pro lepší přehlednost

Luba
Vážený člen
Vážený člen

Příspěvek od Luba » 17 led 2018, 13:49

mpb:
Jo kamaráde kdyby někdo věděl co amík nežere a ostatní ryby jo to by byla bomba. Podle mě je to dost problém, protože nejen že žere všechno co ostatní ryby ale děsně to "zhltne" takže většinou to odnese návazec. Teda pokud ho nechceš zabít a návazec vyřezat až někde ze střev. Takže pokud bys dal do boilies něco co ho odpuzuje odradíš si i ostatní ryby. Jediné co moc nežere jsou vařené česnekové kroupy když jdeš na cejny, ale do boilies se vařené kroupy s česnekem moc nehodí protože pak po něm jde zase bílá ryba. Těžká věc, je to nepůvodní druh a žere ho snad jen africký sumec. Na druhou stranu je docela chutný v udírně a dobře si zachytáš ale na kapry bych jel určitě někam jinam kde amíci nejsou....

ešd
Člen
Člen

Příspěvek od ešd » 18 led 2018, 09:18

Zkusil jsem jiné těsto, neni špatné, ale když jsme ho sušil, tak mi pár kuliček prasklo. Co by na to pomohlo?

Luba
Vážený člen
Vážený člen

Příspěvek od Luba » 18 led 2018, 13:11

ešd:
Příčinou může být složení směsi nebo rychlé sušení. Protože složení neznám tak jenom obecně. Sojová mouka dobře rozvrství vodu v kouli na malá množství, takže funguje proti popraskání. Takže pokud ve směsi je, trochu zvednout množství a pokud není nějakou přidat. Asi by taky pomohlo trochu víc oleje do těsta. Ovšem je to nouzovka - směs je třeba dotunit pořádně.
Jinak pokud jsou ostatní koule v pořádku tak to může dělat něco ve směsi co nabobtná. Mě se takhle pomstil ptačí zob z Hulína. Když jsem ho přesál a hrubší semínka znovu pomlel tak už to bylo v pořádku.
Taky se mi stalo že popraskaly koule i od renomovaných výrobců které mi zmokly, protože se z nich prostě něco vypláchlo.
Jestli je popraskaných jen pár, tak bych se nad to asi povznesl a použil bych je na PVA nebo na krmení...

ešd
Člen
Člen

Příspěvek od ešd » 18 led 2018, 18:00

Díky, dával jsem tam sójovou mouku, ale ta směs je hodně z rybích mouček. Tak trochu sojovky přidám. :)

V.S.
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen

Příspěvek od V.S. » 22 led 2018, 10:03

Pre inspiraciu
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek