Výroba boilies

Diskuze ohledně boilies a pelet. Témata ohledně složení, druhů, příchutích apod.
Pravidla fóra
Diskutujte zde prosím pouze na témata ohledně boilies a pelet určených pro lov kaprů. Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Váš příspěvek nesmí být v rozporu s pravidly kaprařského fóra. Děkujeme za dodržování těchto pravidel.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fit
Admin
Admin
Příspěvky: 3053
Registrován: 29 led 2009, 14:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba boilies

Příspěvek od Fit » 22 kvě 2018, 21:18

ešd: Tady máš citaci pro vysvětlení:
Směsi často označované jako 50/50 (původně podle přibližného obsahu 50 % proteinů a 50 % ostatních látek), tzn. méně nákladné mixy s nižším obsahem výživných látek včetně nižšího obsahu proteinů. Jako základní suroviny jsou zde převážně použity krupice, sójová mouka, kukuřičná mouka, syrovátka apod. U těchto „chudších“ směsí je dráždivosti pro kapra dosahováno přimísením větších dávek atraktorů, esencí, dráždidel. Někdy jsou označovány jako směsi s okamžitým účinkem.
To znamená, že přesné složení směsí se u různých výrobců liší a není to vždy stejné. Více o typech směsí si můžeš přečíst třeba v tomto článku, ze kterého jsem citoval tuhle pasáž , doporučuji přečíst ;) : http://www.casopisrybarstvi.cz/articles ... _pouzivame

Komerční sdělení

Reklama
 

ešd
Aktivní člen
Aktivní člen
Příspěvky: 33
Registrován: 05 lis 2017, 19:39

Re: Výroba boilies

Příspěvek od ešd » 23 kvě 2018, 18:53

Suoer, díky za odpověď ;)

Heda.15
Člen
Člen
Příspěvky: 1
Registrován: 12 črc 2018, 05:46

Re: Výroba boilies

Příspěvek od Heda.15 » 12 črc 2018, 05:55

Dobrý den pánové, sem sice novým členem,a po shlédnutí a přečtení spoustu článku a td.,mam asi blby dotaz. Rad bych si vyzkoušel výrobu boilies a taky něco vytvořil vlastníma rukama.jelikož sem začátečník a nevím od jakého receptu se mám odpichnout.asi bych potřeboval poradit s jakým receptem začít a tím to vás oslovit o pomoc

Luba
Vážený člen
Vážený člen
Příspěvky: 336
Registrován: 04 úno 2009, 20:51
Bydliště: Jihlava

Re: Výroba boilies

Příspěvek od Luba » 20 črc 2018, 13:04

Heda.15:
Myslím že nejlepší by pro Tebe na začátek bylo zkusit nějakou hotovou směs. Ale pokud tedy máš zájem vyrobit si nějakou svojí směs zalistuj zpátky v tomto tématu na stránku tuším 38, kde je od Kobr.d nakopírovaný článek "Jak navrhnout svůj vlastní základní mix".
Je to asi to nejlepší jak se zorientovat v úplně základní problematice výroby a sestavování vlastních směsí pro boilies. Zamysli se nad tím a zkus si nějakou směsku navrhnout. Když jí sem pak napíšeš tak Ti to rozebereme a bu´d schválíme nebo aspoń poradíme co je tam třeba špatně nebo jak by to bylo lepší.
V tomto tématu je i spousta směsí hotových a můžeš i třeba najít jak jsme dávali některé dohromady.
Také přemýšlej jaký typ boilies bys chtěl udělat, jestli sladké ovocné, masovky či rybinu a hlavně kde a jak na to budeš chytat.
Zároveň se omlovám že jsme na Tvůj příspěvek zareagovali za dlouho, ale teď chytáme a k počítači se dostanem spíš vyjímečně.
Ať se daří a ozvi se!

Odpovědět