Značka navijáku v poměru cena/výkon

Všechna témata, která se týkají prutů a navijáků určených pro lov kaprů.
Pravidla fóra
Diskutujte zde prosím pouze na témata ohledně prutů a navijáků určených pro lov kaprů. Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Váš příspěvek nesmí být v rozporu s pravidly kaprařského fóra. Děkujeme za dodržování těchto pravidel.
mattthewicek88

Značka navijáku v poměru cena/výkon

Příspěvek od mattthewicek88 » 04 říj 2017, 18:16

Zdravim, zajímalo by mě jakou vybrat značku navijáku. Spousty lidí mi dost hanilo navijáky od Mivardi, ale nikdo neřekl proč nebrat. Chtěl bych nějaký kolovraty, které budou fungovat i za 5-10let. Nepište, že záleží jak se k věcem člověk chová. To je jasné. Ke spoustě věcem, od propisky po auto se člověk chová dobře a stejně se vyserou.

Komerční sdělení

Reklama

simor
Člen
Člen

Re: Značka navijáku v poměru cena/výkon

Příspěvek od simor » 04 říj 2017, 18:36

Zdar

Ono záleží jaký má být ten poměr.
Takový střed myslím bude Shimano Ultegra 14000, za něco málo přes čtyři tisícovky určitě skvělá volba.
Pokud něco levnějšího a bodla by i volnoběžka, doporučil bych od Okumy Power Liner. Sám jsem je používal a spoko, kolega je má už dlouho a jedou bezva pořád.
Sám používám od Shimana LCéčka a asi bych je neměnil, Ty jsou sice o něco dražší, ale kupoval jsem to na řadu let.
Jinak myslím, že o navijácích tu téma už je.
Mivardi bych sám osobně nebral, jako židle, bivaky a deštníky asi jo, ale ty mechanické věci včetně signalizátorů, se dost jebou a od kamaráda co má shop vím, že je ani nechce brát, prý kvůli špatnému přístupu firmy co se týče reklamací atd.
pic...

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 04 říj 2017, 21:46

Ahoj, já souhlasím v podstatě s tím, co napsal simor. Shimano Ultegra jsou takové navijáky cena / výkon a obvykle pár let vydrží, pokud se k tomu člověk rozumně chová. Sám mám Ultegry XSC 10000 i teď ty nejnovější XTD 5500 (tyto na 3m prutech) a jsem s nimi spokojen. Obecně bych řekl, že v cenové relaci 4-5 tis už se dá sehnat celkem solidní naviják, co něco vydrží. Ale i tyhle navijáky jsou v dnešní době dělány na spotřebu a vždycky je tam něco, co se může pokazit nebo to nevydrží věčně. Jde třeba i o ložiska, ani ne tak o jejich počet, ale spíš o jejich vhodném umístění. Někde je místo ložiska třeba plastové futro apod., ale nejsem v tomto ohledu odborník. Jen chci říct, že každý model má nějaké "ale"... ;). Pokud se o to někdo chcete zajímat více, tak doporučuji třeba tuhle stránku na FB (často velmi zajímavé čtení i s fotkami): https://www.facebook.com/customreelscz/

Samozřejmě je otázka, zda se nevyplatí koupit nějaký starší model Shimana (staré LC nebo Ultegry XT), které jsou ještě made in Japan a spousta lidí na ně nedá dopustit. Nové už ale neseženeš a je to z druhé ruky. To stejné nějaké starší Daiwy. Na druhou stranu dnešní nové navijáky mají obvykle lepší ukládání vlasce (pomalejší oscilace), rychlejší brzdu a další věci, které jsou pro někoho zase plus.

Špičkové navijáky jako SHIMANO AERO TECHNIUM už jsou zase okolo 15 tis / kus. Tam už to něco vydrží ;), ale otázka byla na cena/výkon, tak to nebudeme rozebírat.

A samozřejmě, dají se koupit i celkem levné navijáky, které vydrží (i pod 2 tis za kus), ale je to mnohdy o štěstí a o daném modelu. Ohledně těch navijáků Mivardi... Ono bude dost záležet na konkrétním typu. Něco jiného je naviják, který prodávají za pár stovek a něco jiného zase jejich nejvyšší modely, které jsou srovnatelné s navijáky značek jako je Sonic, E-S-P, Mitchell, Fox apod., tam už to za něco stojí. Je třeba srovnávat cenově podobné modely...

Takže za sebe, kdybych měl napsat nový naviják cena / výkon na kapry, tak bych doporučil Ultegry XSC 10 000 / 14 000. Vzal bych si je raději než nový model XTD. Každopádně těch navijáků je daleko více, co by se dalo doporučit a je to taky o štěstí ;) .

Faja

Příspěvek od Faja » 05 říj 2017, 12:51

Chtěl bych se zeptat na levné navijáky Shimano baitrunner ST 6000RB. Vydrží to ? Nebo raději připlatit a vzít něco jiného..

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 05 říj 2017, 17:21

Faja: Tak je to základní model, dost záleží na stylu lovu. Na nějaké stahování těžkých olov a hrubší zacházení to určitě nebude. Je to spíš na takovou lehčí kaprařinu. Osobně bych si to za ty peníze nekoupil, už jen kvůli absenci kovové cívky (má jen grafitovou).

freedom23

Příspěvek od freedom23 » 05 říj 2017, 17:42

Co se meho nazoru tyka, urcite ty Ultegry, proc ne, kamos je ma a v poho...mel jsem starsi model a slapaly krasne, nez byly zcizeny... Okuma Power Liner mam na 2 prutech a slapou uplne uzasne uz 6 let...coz je za cenu 2000 kc naprosta parada. Pokud volnobezku tak mam 4 roky Shimano LC a naprosta spokojenost, jsou to masiny... ;) Ale cena uz 6000 kc...

Animal

Příspěvek od Animal » 07 říj 2017, 20:35

Ahoj no všichni tu vypichují Shimano co jiného čekat :lol: Dle mého názoru cena výkon do 4000kč Tica okuma rozhodně jsou to navijáky do dvojky co nabízí to co ostatní od třech tisíc ;) pokud ale mám peníze plně souhlasím s Shimano XSC cena šla dolu a jsou za dobré peníze , Pokud navi na vláčku cena výkon jednoznačně Tica cambria vydrží dva roky a pak za litr koupím novej :mrgreen: :mrgreen: :ugeek:

Faja: Mám Shimano baituner ST 4000 asi šest let bez servisu nic nechrastí ani nemají vůle ale používám je na normální rybníky na 2.70m pruty netahám nic desetikilového :lol: :lol: :shock:

Taras
Člen
Člen

Příspěvek od Taras » 07 říj 2017, 22:53

Čus, za mne doporučuji rozhodně Shimano a ne základní modely, ale vyšší řady.
Záleží ještě na tom, jestli chceš baitrunner, nebo jen přední brzdu - pouze zadní nebrat, ale to jsou právě ty nižší řady.
Já vlastním 2x LC medium + 2x Baitrunner řady D 6000 na menší vody už asi 3 roky a zatím v pohodě...
Jsou to vyšší náklady v pořizovačce, ale myslím, že neprohloupíš ...

Jinak co jsem slyšel o Mivardi, tak souhlasím s ostatními, když je nějaká reklamace - je problém, ať se jedná o naviják, nebo prut ...
Od Mivardi brát asi jen camping, ten je prý v pohodě ...

Odpovědět