Fox Prut EOS Abbreviated Handle 3,66 m (12 ft) 3 lb

Všechna témata, která se týkají prutů a navijáků určených pro lov kaprů.
Pravidla fóra
Diskutujte zde prosím pouze na témata ohledně prutů a navijáků určených pro lov kaprů. Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Váš příspěvek nesmí být v rozporu s pravidly kaprařského fóra. Děkujeme za dodržování těchto pravidel.
M1r

Fox Prut EOS Abbreviated Handle 3,66 m (12 ft) 3 lb

Příspěvek od M1r » 18 pro 2017, 11:35

Zdravím. Máte někdo zkušenosti s těmito proutky od Foxe? Popřípadě poraďte nějaké v podobné cenové třídě, ale spíš by mě zajímaly názory na tyhle ... Beru jen 3díl kvůli transportu ...

Komerční sdělení

Reklama

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Re: Fox Prut EOS Abbreviated Handle 3,66 m (12 ft) 3 lb

Příspěvek od Fit » 18 pro 2017, 19:05

Ahoj,
no, jedná se o základní řadu Foxe, která je určená pro začátečníky. Osobně jsem je nikdy nezkoušel, být Tebou, tak si zajdu do nějakého lepšího kamenného obchodu a porovnám si to oproti ostatním prutům. A sám uvidíš, zda Ti budou sedět.

Níže máš video k těmto prutům:

M1r

Příspěvek od M1r » 18 pro 2017, 19:52

Díky. Spíš ale asi nikde poblíž žádnou kamennou prodejnu nemám 😂 Začátečník už taky nebudu, ale spíš mám dost omezené finance ... Když nepočítám moji dobu teleskopů, tak chytám už 6 let s Mivardi Alcon Carp a nemůžu na ně říct ani jedno špatné slovo a nějaké 15kg kapry už na ně mám, i proto budu asi zvyklý na tvrdší prut. Jen už prostě uvažuju o obměně za nějakou “lepší” značku a přemýšlím buď o těchto, nebo Shimano Alivio taky 3,6m 3lb a 3díl, protože to jsou proutky z té cenové kategorie, které si můžu dovolit a doufám, že aspoň těch 5 let taky vydrží a zvládnou třeba i 20cku. Ale tak snad se dostanu někam dál do obchodu kde budou mít ty Foxe, protože z obrázku se mi ten design asi líbí více. Každopádně díky za video.

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 18 pro 2017, 20:46

Ok, jasně... Jestli chceš tip ode mě, tak v této cenové relaci bych se spíš podíval na pruty od Delphinu, a to tyhle dva modely:

Delphin ETNA II Next generation 3 díl 360cm 3,00lbs

Delphin Armada Carp BlackWay 3,66 m (12 ft) 3 lbs

Delphin má výborné pruty v poměru cena/kvalita. Když vezmeš základní řadu Foxe nebo Shimana (to Alivio je v podstatě taky), tak to obvykle nebývají nejlepší dostupné pruty v téhle ceně, protože tady obvykle připlácíš za značku. Osobně bych pruty od Foxe nebo Shimana volil až od cca 3.000,- Kč / kus a více, kde už v tom vidím větší smysl. V levnějších řadách si myslím, že pochodíš lépe jinde (nejen u značky Delphin). Doporučuji neukvapit se a někde si to fakt zkusit porovnat naživo a sám uvídíš ;).

M1r

Příspěvek od M1r » 10 led 2018, 15:58

Zdar. Tak dám na tebe a koupím tu Armadu. Jsem rozhodnutý na 90%. Jen dotaz, protože jsem to nenašel. Má to první očko 40 nebo50? Nijak rozhodující to není, jen bych to rád věděl ...
Jinak moc děkuji za Radu!

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 10 led 2018, 19:11

M1r: Armada Black Way má 50mm očko (pruty s korkovou rukojetí). Verze Armady s dělenou rukojetí ale 50mm očko nemá, na to kdyžtak pozor. Prodává se obojí.

Pokud nechceš korkové rukojeti, tak můžeš jít do Etny 2. generace, ty mají 50mm očko u prutů od 3 lbs nahoru včetně.

M1r

Příspěvek od M1r » 11 led 2018, 09:50

Super. Děkuju. Přesně ty 360cm 3lb 3díl v korku jsem si vybral.
Tak už je tedy beru na 100%.
Ještě jednou moc děkuji a ať to jezdí!

Ps; Je příjemné taky někdy opravdu s někým normálním pokecat o prutech do 2000 aniž by se ti nesmál, že pod 10000 by to koupil jenom blbec 😉

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 11 led 2018, 12:39

Nemáš vůbec zač, věřím že budeš spokojen.

Jasný..., osobně mi prošlo rukama opravdu hodně prutů a vlastním i ty za 10 tis. kus a ono v tom zase až tak brutální rozdíly nejsou, když se budeme bavit o běžné kaprařině, kterou provozuje dejme tomu 95% rybářů. Používám jak dražší, tak levnější vybavení. Dovolím si tvrdit, že dnešní pruty v ceně okolo 2 tis. se ještě před 10-15 lety prodávaly za mnohem, opravdu několikanásobně větší částky. V některých případech se taky platí za značku apod. Takže asi tak, hlavně aby to člověku vyhovovalo a byl spokojený. ;)

Odpovědět