PODZIMNÍ KAPR ZE SVAZOVKY

Zde se můžete pochlubit svými úlovky a poznatky z lovu. Kaprařina aktuálně od vody...
Pravidla fóra
Do tohoto fóra můžete vkládat svoje aktuální úlovky a poznatky z lovu. Snažte se prosím dodržovat pravidlo, že se jedná o kaprařské fórum, takže vkládejte nejlépe fotky kaprů (či fotek z kaprařiny). Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Děkujeme za dodržování těchto pravidel.
Zeli23
Člen
Člen
Příspěvky: 2
Registrován: 20 lis 2018, 19:48

PODZIMNÍ KAPR ZE SVAZOVKY

Příspěvek od Zeli23 » 20 lis 2018, 20:02

Zdravíme všechny příznivce ZeliFishing.

Asi po dvou měsících jsem se opět sešel s bratrancem Radkem Zelinkou a rozhodli jsme se využít ještě krásného počasí. Rozhodování bylo rychlé a volba byla jasná. Jelikož jsme věděli, že vyrazíme jen na pár hodin, sbalili jsme nejpotřebnější vybavení a pár sáčků boilies. Konktrétně Tuňáka a Aztéckou Vanilku plus k tomu popky.

Obrázek

Kolem druhé hodiny odpoledne jsme vyrazili na náš oblíbený 2 ha svazový revír. Přijeli jsme k rybníku, zjistili, jestli je místo, na které chceme jít volné a nanosili všechny věci na dané místo. Po usazení a rozložení všech věcí udělal Radek dva návazce na míru. Na jeden návazec dal boilies Aztécká Vanilka 20 mm s 16 mm žlutou popkou Ovoce. Obě kuličky seříznuté, aby u sebe pěkně seděly a na druhý samotnou 20 mm kuličku Tuňáka.

Obrázek

Jak bylo vše připraveno, tak jsme oba pruty zavezli na předem připravená místa. Ke každé montáži jsme zakrmili jen dvě hrsti boilies stejné příchutě, co byla na háčku, a čekali, co přijde.

Obrázek Obrázek

Dlouho se nic nedělo a kolem celého rybníka nebyla vidět žádná aktivita jen krásná příroda zbarvená podzimními barvami. Vzhledem k tomu, že jsme se s Radkem dlouho neviděli, tak bylo o zábavu postaráno a vůbec jsme neměli čas propadat panice, že se nic neděje. Jak se později ukázalo, bylo to ticho před bouří.

Obrázek Obrázek

Kolem půl šesté večer naší debatu přerušila neskutečná rána do prutu, na kterém bylo boilies Aztécká Vanilka s Pop-Up Ovoce, a následná jízda. Radek vyskakuje z křesílka a zvedá prut. Vzhledem k tomu, že na našem místě bylo spoustu vázek, musel rybu držet zkrátka a moc nepovolovat, takže zdolávání bylo docela o nervy. Dlouho jsme nevěděli jak je ryba velká. Chvíli šlo zdolávání lehce a chvíli těžce. Až asi po 10 minutách boje se na nás podívala ta mohutná hlava a už nám bylo jasné, že to nebude žádný drobeček. Kapr udělal ještě pár výpadů, ale po dalších 5 minutách už byl v podběráku a nám se neskutečně ulevilo, že kapr je náš.

Hned jak byl kapr v podložce, nemohli jsme se vynadívat na jeho mohutné tělo a byli šťastní, že se nám po 3 letech konečně podařilo na tomto revíru přelstít jednoho z místních mohykánů. Po ošetření ranky od háčku jsme kapra konečně zvážili a váha ukázala nádherných 17 Kg. Po zvěčnění tohoto krásného úlovku putuje kapr zpět do své vodní říše se slovy díků.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Poté se jíž opět nic nedělo, tak jsme se rozhodli, že vyrazíme domů a po večeři jsme nadšení a plní dojmů šli spát.

Za ZeliFishing Milan Zelinka a Radek Zelinka.

Komerční sdělení

Reklama
 

Odpovědět