Zlatá udice - Český rybářský svaz

Vše o kaprařské literatuře a filmech na DVD. Znáte nějaké pěkné kaprařské video, které se nachází na internetu? Upozorněnte na něj ostatní, stačí založit nové téma a video vložit!
Pravidla fóra
Diskutujte zde prosím pouze na témata ohledně kaprařské literatury a filmů. Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! UPOZORNĚNÍ: Odkazy na nelegální kopie filmů a videí budou bez upozornění mazány! Váš příspěvek nesmí být v rozporu s pravidly kaprařského fóra. Pokud chcete přidat nové video, které se nachází někde na internetu, založte vždy nové téma a video vložte (je dobré, když přidáte k videu i nějaký alespoň stručný popisek). Děkujeme za dodržování těchto pravidel.
Carp Freedom
Člen
Člen
Příspěvky: 9
Registrován: 02 dub 2018, 21:09

Zlatá udice - Český rybářský svaz

Příspěvek od Carp Freedom » 01 pro 2018, 22:37

Zlatá udice je nejkomplexnější dětskou rybářskou soutěží Českého rybářského svazu z. s., s velmi bohatou historií sahající až do roku 1974. Spojuje schopnosti a dovednosti mladých rybářů ve třech samostatných rybářských odvětvích. Zlatá udice je postupovou soutěží začínající každoročně okresními (místními) koly, dále pokračuje navazujícími územními koly a vrcholící v polovině roku Národním kolem Zlaté udice. Na soutěže vysílá místní organizace či územní svaz ČRS vždy jen jedno šestičlenné družstvo. To zpravidla tvoří 4 žáci do 15 let, 1 žákyně do 15 let a 1 junior do 18 let, kteří nejlépe ovládají tři základní rybářské okruhy Zlaté udice:

Rybářské znalosti:
V této oblasti je dokonale prověřena připravenost jednotlivých účastníků Zlaté udice po teoretické (znalostní) stránce. Svoje znalosti musí obhájit v teoretickém testu skládájícím se z přírodovědných znalostí, chovu ryb, zákonu o rybářství, teorie lovu ryb a základů rybolovné techniky. Dále účastníci absolvují poznávací test ryb, rostlin a živočichů.Lov ryb udicí:
Závodník musí dokázat, že umí sám lovit ryby. Nemá k dispozici žádného pomocníka, pouze trenéra, který nesmí do lovu ryb svévolně zasáhnout. Jedinou povolenou technikou lovu ryb je plavaná. Zpravidla se chytá na bič, případně na jakýkoliv jiný prut, na který lze navázat rybářský splávek. Schopnější závodníci chytají na děličku či boloňku odhozem. Naměření hloubky, navázání háčku či krmení (vnadění) je pro závodníka LRU naprosto přirozené. Samotné zaseknutí a zdolání ryby je jen pomyslným vrcholem jeho celodenního snažení. Úlovky každý závodník uchovává ve vezírku, který je umístěn uvnitř jeho 10 m sektoru. Trenér může před začátkem závodu připravit krmení, navázat a ujistit se o připravenosti rybářských udic, případně pak radit svým svěřencům v průběhu závodu. Závod mívá dvě dvou hodinová kola lovu ryb. Úlovky se po ukončení kola váží a vracejí nepoškozené zpět do rybářského revíru. Za každý gram ulovených ryb závodník získává jeden bod.

Komerční sdělení

Reklama
 

Odpovědět