volnoběžka nebo přední brzda

Všechna témata, která se týkají prutů a navijáků určených pro lov kaprů.
Pravidla fóra
Diskutujte zde prosím pouze na témata ohledně prutů a navijáků určených pro lov kaprů. Tato diskuze je moderována a nevhodné příspěvky (vulgární výrazy, urážky apod...) budou odstraněny! Váš příspěvek nesmí být v rozporu s pravidly kaprařského fóra. Děkujeme za dodržování těchto pravidel.
safa
Člen
Člen

volnoběžka nebo přední brzda

Příspěvek od safa » 03 pro 2018, 20:16

Ahoj
Tak si říkám jaký navijáky preferujete a proč. Buď přední nebo volnoběžnou brzdou. Vybírám a jsem na vážkách😌

Komerční sdělení

Reklama

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Re: volnoběžka nebo přední brzda

Příspěvek od Fit » 03 pro 2018, 21:08

Ahoj,
tak jak už jsem psal v minulé diskuzi, jsem jednoznačně příznivcem přední brzdy. Volnoběžka je jen zbytečná věc, která se může pokazit a taky se tak dost často děje (čím levnější naviják, tím to bývá horší). Mezi nejspolehlivější patří třeba baitrunnery od Shimana, ale i tak to někdy potřebuje údržbu. A to píšu jako člověk, který dříve nedal dopustit na baitrunner. Dříve se ale dělaly dlouhé přední brzdy, kdy člověk musel točit jak o život z povolené do utažené polohy - tady měla volnoběžka ještě docela opodstatnění ;) . Dnes ale frčí krátká přední brzda (quick drag), kdy na "půlotáčku" úplně povolíš nebo dotáhneš brzdu, takže baitrunner alespoň u mě úplně ztratil smysl a považuji to při kaprařině už za přežitek.

Ale každopádně, rozhodně je vše věcí zvyku a najdou se i zarytí zastánci volnoběžky ;), kteří na ní nedají dopustit. Za sebe ale volím rozhodně naviják s krátkou přední brzdou ;).

safa
Člen
Člen

Příspěvek od safa » 03 pro 2018, 21:57

Tak na základě to co jsi napsal je asi rozhodnuto. Konečně jsem si přečetl kloudné argumenty. Tak že děkuju a mam ještě jeden dotaz bude odysea stačit na spombku😁 já jsem takovej ze chci mít vše sjednocené.

Fit
Admin
Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fit » 03 pro 2018, 22:05

Nemáš vůbec zač ;). Ano, bude stačit na Spomb bez problémů. Však spombem naviják nijak nezatěžuješ, protože ho přece stahuješ zpátky prázdný ;). Zabrat dostává jen prut.

PS: Jestli chceš mít krátkou brzdu u té Odysey, tak si určitě dokup i ty volitelné karbonové podložky do brzdy a vyměň si je místo těch filcových, co tam jsou v základu. Viz. video návod níže, je to jednoduché a budeš mít jednak vyšší brzdnou sílu a plynulost a zároveň zkrátíš ;)

M1r08
Člen
Člen

Příspěvek od M1r08 » 04 pro 2018, 15:25

Zdar. Já třeba nedám dopustit na Baitruner. Asi je to prostě o zvyku. Mám klasické Okumy LB asi 6let a ještě mě nikdy nezradil. Teď mám 2roky snad nejlevnější velkokapacitní navi Delphin Tróya a za ty 2 roky taky žádná zrada. Ale teď taky uvažuju o přední brzdě a asi půjdu do nějakého Shimana tak do 3000 ... Ale jak sem psal, tak za mě na Bait nedám dopustit 😉

Miloslav
Člen
Člen

Příspěvek od Miloslav » 06 pro 2018, 17:03

Zdravím,asi každý má svůj názor a své oblíbené značky.Já vlastním několik typů navijáků od Foxe jako FX13,EOS 12000 a z volnoběžek EOS 12000FS a EOS 10000 ,tak to mám napůl.Zatím jsem neměl žádný problém ani sjedním a nějakou tu rybku již zdolali ale přikláním se k té přední brzdě.

stormandnature
Člen
Člen

Příspěvek od stormandnature » 12 pro 2018, 04:03

Já jsem tohle řešil relativně nedávno. Nakonec jsem pořídil naviják Tica Long cast GBAT 5000 s přední dvojbrzdou. A super.

Odpovědět